Чому каламутніють мариновані і консервовані помідори в банках і вибухають: що робити, як виправити? Можна їсти мариновані помідори в помутневшем розсолі?

Чому розсіл консервованих помідорів каламутніє? Можна їсти помідори з помутневших банок?

Мариновані і консервовані помідори роблять багато господинь. Як правило, якщо дотримані всі технологічні вимоги, а саме, достатня кількість маринаду, чистота заготовляється продуктів, їх якісне стан, то банки з консервованими помідорами стоять і зберігаються без проблем до моменту, коли приходить час вживати їх у їжу.
Проте, буває і таке, що, незважаючи на всі заходи та технологічні заходи, помідори або каламутніють банку або банки вибухають. Зрозуміло, це – неприємність для господині. Іноді таку проблему можна вирішити, а іноді доведеться викинути зіпсувався продукт.

Чому каламутніють мариновані і консервовані помідори в банках і вибухають: причини

 1. Для консервації потрібно вибирати здорові, без будь-яких ушкоджень помідори. Можливо, в цей раз якийсь з них виявився зіпсованим, і він дав початок процесу бродіння маринаду.
 2. Перед консервуванням всі інгредієнти (самі помідори, зелень тощо) необхідно ретельно мити: погано промитий овоч також може викликати негативну реакцію і псувати маринад.
 3. Весь посуд – банки, кришки – також необхідно самим ретельним чином стерилізувати і просушувати в духовці, перед тим, як укладати в неї помідори для консервації.
 4. Навіть якщо дотримані всі заходи чистоти і стерилізації, можливою причиною помутніння розсолу або маринаду є погано закатані банки. В них може потрапити повітря і дати початок процесу, який в подальшому призводить до того, що банки можуть «вибухати». Щоб переконатися, що банки добре і герметично закатані, їх ставлять догори дном на добу, коли укутують ковдрою, продовжуючи, таким чином, процес повільної стерилізації.
 5. Також, можливою причиною може стати недотримання господинею пропорцій солі або оцту для консервування на певний вага овочів. Адже різні рецепти вказують не завжди однакове співвідношення солі і оцту по відношенню до ваги помідорів. Можливо, за цим рецептом, оцту можна покласти менше, зате потрібно додати перець або антонівські яблука, а господиня не зробила це. Ось і виходить, що кислоти в маринаді менше, і помідори не просякли маринадом в достатній мірі.
Помідори «вибухають» з-за процесу бродіння.

Мариновані помідори забродили, помутніли, кришка здулася: що робити, як врятувати, як переробити?

Перш ніж влаштовувати банки з заготовками на зимове зберігання, бажано перетримати їх так сказати, на карантині, якийсь час, приблизно тиждень або 10 днів. Добре б, щоб це було прохолодне, а не тепле місце. Якщо банки витримують карантин, то їх спокійно можна влаштовувати на зимове зберігання. Якщо ж з ними щось не так, це проявиться, і тоді у господині з'явиться можливість врятувати продукти.
Отже, раптом трапилась неприємність, і розсіл став мутним, або, гірше того, банку вибухнула.
Процес консервації доведеться повторити. Для цього

 • помідори з проблемної банки потрібно промити в соляному розчині (приблизно столова ложка солі на 1 л води)
 • розсіл з банки потрібно злити і перекип'ятити. Можливо, іноді краще приготувати новий розсіл або маринад.
 • банку потрібно знову простерилізувати і взяти нову також простерилизованную кришку
 • далі діяти за алгоритмом: стерилізація, закочування банки, укутування, перетримка
Помідори в банках з помутнілим розсолом.

Якщо раптом подібна неприємність відбувається знову, помідори потрібно викинути.
До речі, якщо після здуття кришки перед тим, як приступити до повторного процесу стерилізації, помідори волають у господині якесь найменша підозра у своїй якості, то їх потрібно викинути.

Можна їсти мариновані помідори в помутневшем розсолі?

Якщо все ж шкода викинути проблемний продукт або не хочеться проводити процес консервування знову, можна спробувати томатів з банки з помутнілим розсолом. Якщо не виникає ніяких смакових підозр і помідор на смак як малосольный, то його можна вживати в їжу.

Солоний помідор з банки з каламутним розсолом може бути скисшим.

Поради по правильному консервування помідорів

Як відомо, консервувати або маринувати можна різні помідори, і зелені, і червоні, і великі, і маленькі. Але необхідно:

 • дотримуватися рецептури і пропорцій в залежності від того, який вид або сорт помідорів заготовляють на зиму
 • вибирати здорові і не припорченные плоди
 • ретельно дотримуватися правил чистоти під час процесу консервування, в тому числі, чистоти рук
 • дотримуватися правил стерилізації, в тому числі, і після закатування банок
 • намагатися проводити так зване карантинний витримування банок з готовим продуктом до того, як влаштувати їх на зимове зберігання
Ретельний вибір продуктів і дотримання технології консервації — те, що потрібно, щоб помідори стояли довго.