Помідор — це овоч або фрукт, або ягода?

Дізнайтеся в цій статті, до яких видів рослин належать помідори. І ще читайте, як правильно писати помідор або помідорів.

Багато хто впевнені, що томати відносяться до овочів. Якщо судити зі сторони звичайної людини, то дійсно в розмовній мові помідори часто називають овочами. Адже з плодів рослини можна приготувати безліч смачних страв, причому не солодких, як готують з фруктів, ягід.

У ботаніці ж рослини класифікують дещо інакше, напевно багато хто знає, що кавун, незважаючи на свої розміри, називають ягодою. Може і томати, незважаючи на смак теж можна зарахувати до ягід. Далі вивчимо цю проблему в подробицях.

Помідори — це фрукти, овочі або ягоди?

Якщо ви вже багато читали про цю культуру, то напевно помітили, що помідори іноді називають томатами. У чому ж відмінності між даними рослинами чи це один і той же плід?

Томати — це красиві кущі з зеленими листками, вони можуть бути однорічними, багаторічними. Самі ж плоди томатів називають помідорами. Цікаво, що помідори відрізняються один від одного кольором (бувають жовті, рожеві, червоні, чорні, зелені, коралові), розмірами, формою. З цим все зрозуміло.

Дізнаємося, куди ж прив'язати помідори з точки зору ботаніки. Фрукти ростуть на деревах, Про томатах такого не скажеш, вони ростуть на кущах, плоди розвиваються з квіток. До фруктів віднести помідори логічно не вийде.

Помідор — це овоч чи ні?

Може помідори — це ягоди?

Якими бувають ягоди:

  • з м'ясистою м'якоттю (дині, грейпфрути, апельсини, мандарини)
  • з кісточкою всередині (вишні, сливи, абрикоси)
  • з сухою внутрішністю (горіхи, боби).

З вищенаведеного списку помідори підходять до ягід з м'ясистою м'якоттю. Звідси випливає, що помідори являють собою сімейство ягідних. Але знову-таки, і дині, і яблука, і грейпфрути мало хто називає ягодами, їх зараховують до фруктів.

Пояснити це явище можна просто. Згідно з ботанічним термінам дані плоди називають — ягодами, а в кулінарії і при звичайному спілкуванні — фруктами.

Дуже цікаво, що фрукти їдять на десерт, а помідори для цього ніяк не підходять — вони краще поєднуються з кисло-солоними стравами.

До яких видів рослин відносяться томати?

Фрукти в англійському розумінні — це плоди, що ростуть рослини. До речі, слово фрукт — запозичене, воно потрапило в російську словник ще у вісімнадцятому столітті. З англійської версії помідори вважають фруктами. Там дивляться не на смакові якості плодів, а роблять висновки на підставі способу росту культури. Так що незважаючи на народні упередження, учені зарахували томати до фруктів.

Хоча ці плоди:

  • ростуть на відкритому грунті поряд з іншими овочами.
  • помідори їдять сирими, як всі овочі і вони чудово поєднуються з м'ясними та іншими стравами.
  • їх не вживають в якості десерту.

Тому думки офіційних джерел і народне різниться.

Ще мало, хто знає, як правильно вживати слово помідор або помідорів. Іноді в літературі зустрічаються обидва слова. Але жодне з них не зовсім правильне. Згідно з граматичними правилами — іменники чоловічого роду, що вживаються у родовому відмінку пишуться з закінченням -ов- (якщо слово закінчується на тверду приголосну букву). Саме тому необхідно писати помідорів і ніяк інакше.

Томати — це ягоди?

Тепер підведемо підсумки:

  1. Згідно з твердженнями вчених-ботаніків помідор є ягодою. Він підходить по опису даних культур. Адже зверху є тонка шкірка, всередині — соковита м'якоть. Ще всередині є безліч насіння, з яких можна виростити рослину.
  2. По технологічній обробці культуру можна зарахувати до овочів. Ще б — висаджують томати на грядках, удобрюють, поливають, зрошують так само, як і інші овочеві рослини.
  3. В європейських країнах все інакше. Помідор — це фрукт. Плоди також з'являються на кущах після запилення квіток. Він зростає за тією ж схемою, скажімо так, що і кавун, груша і т. п.

Навколо даного плоду існує безліч суперечок щодо виду культури. Якщо розглядати різні позиції, то кожна має свою вагому підставу.

Відео: Помідор — це ягода?