Можна садити помідори після огірків, перців, на одному і тому ж місці? Після чого краще садити помідори? З чим поруч можна садити помідори: статті. Що можна садити після помідорів в теплиці, грунті?

Інструкція по висадці помідорів. Спільна посадка овочів і томатів.

Існує безліч правил, яких варто дотримуватися під час посадки деяких культур. Існують овочі, які в буквальному сенсі спустошують грунт, тому після них краще висаджувати культури, збагачують грунт.

Після чого краще садити помідори?

Томати не особливо вимоглива культура. Вони себе досить добре відчувають практично у всіх умовах. Але все ж існують тонкощі посадки томатів.

Правила:

  • Помідори добре ростуть після коренеплодів. Тобто їх можна висаджувати після моркви, томатів і топінамбура.
  • Також ця культура добре росте після огірочків і гарбуза. Можна висаджувати і після бобових, так як вони насичують грунт азотом, а томати люблять цей елемент.
  • Не варто висаджувати томати після картоплі. Вона спустошує землю і висмоктує з неї всі поживні речовини. Крім того, хвороби у рослин однакові, так як ставляться до пасльоновим.
Після чого краще садити помідори?

Можна садити помідори після огірків, перців, на одному і тому ж місці?

Томати вважають за краще нейтральну грунт, після них вона стає досить кислою. Не варто томати висаджувати після пасльонових, до них належать картопля, фізаліс і баклажани і перець.

Після огірків томати можна висаджувати. Ці культури належать до різних видів і забирають з ґрунту абсолютно різні речовин.

Не варто садити помідори на одному і тому ж місці частіше одного разу на рік. Таким чином, грунт стане кислим. Культура може хворіти. Тому раз на два роки міняйте місце зростання.

Можна садити помідори після огірків, перців, на одному і тому ж місці?

Що можна садити поряд з томатами і між томатами?

Томати виділяють сапонін, тому деякі комахи будуть обходити стороною кущики помідорів. Це корисно для полуниці, смородини та малини. Саме ці ягоди атакують огнівка і пильщик.

Що посадити поруч з помідорами:

  • Качан капусти. Це буде відганяти капустянку та інших метеликів, які не проти поласувати капустою. Не варто висаджувати кольрабі і цвітну капусту.
  • Малину. Ці ягоди часто атакують мурахи. Їх досить просто вигнати з грядки, висадивши поруч з кущами полуниці томати.
  • Черемшину. Це рослина під час цвітіння своєрідно пахне, тому захистить помідори від совки.
  • Базилік, петрушку, щавель. Ці культури дозволяють відлякувати деяких комах.
Що можна садити поряд з томатами і між томатами?

Що можна садити після помідорів в теплиці, грунті?

Варто розуміти, що томати закисляють грунт, тому не варто висаджувати культури, які люблять лужну грунт. Не варто висаджувати картоплю і фізаліс. Після томатів добре ростуть культури, збагачують грунт азотом.

Перелік культур:

  • Петрушка, кріп, щавель. Ця зелень добре уживається після томатів. Це пов'язано з поверхневою кореневою системою і різними шкідниками.
  • Горох, квасоля і боби. Ці культури насичують грунт азотом і відновлюють його. Після бобових майже всі овочі і ягоди добре ростуть.
  • Огірки. Виходячи з практики багатьох садівників, після томатів добре ростуть огірки.
Що можна садити після помідорів в теплиці, грунті?

Можна висаджувати огірки після помідорів, томатів?

Так, після томатів можна сміливо висаджувати огірки. Вони добре розвиваються і дають великі і соковиті плоди.

Можна висаджувати огірки після помідорів, томатів?

Томати – хороша культура, яка закислює грунт. Щоб домогтися гарного врожаю, потрібно мінімум раз на два роки міняти місце вирощування томатів.

ВІДЕО: Особливості грунту після помідорів