Як правильно говорити, писати: багато стиглих помідор або помідорів? Слово помідори — відмінювання за відмінками у множині: приклад

У даній статті ми навчимося правильно відмінювати слово помідори і грамотно вводити слово в речення.

Російська мова вважається одним з найбільш складних у всьому світі. Адже в нашій мові використовуються різноманітні оберти, відмінки, відміни, стійкі літературні та формальні вирази. При цьому варто відзначити, що словниковий запас російської мови набагато більше, ніж англійської або німецької. Однак часто громадяни нашої держави не дотримуються правил літературної мови, використовуючи слова в невірних відмінках, а іноді і зовсім ігноруючи відмінювання.

Як правильно говорити, писати: багато, ящик, кілька, 1 кг, салат із стиглих помідор або помідорів?

При відмінюванні назв овочів у розмовній промові багато хто з нас допускають помилки. Особливо часто використовують нелітературні вирази, для позначення їх множини. Щоб зрозуміти, як граматично вірно необхідно вживати слова «помідор», «помідори» потрібно знати наступне:

 • Слово «помідор» можна використовувати в різних відмінках, але для його вживання у множині і в називному відмінку, необхідно застосовувати слово «помідори».
 • У родовому, давальному, знахідному, орудному і місцевому відмінках використовують такі слова: помідорів, помідорів, помідори, помідорами, про помідори відповідно.

Аналізуючи вищесказане інформацію необхідно відзначити відмінювання слів у різних відмінках. Вони є граматично стійкими, тому їх не можна змінювати. Наприклад, використовуючи словосполучення «кілька помідор» ми втрачаємо логічний сенс сказаного. Адже «кілька» вказує на множину, а «помідор» на єдине. Тому при відмінюванні 2-х і більше слів кожне з них має відповідати одному загибелі.

Ящик помідорів

Тепер на прикладі розглянемо, як правильно писати і говорити різні слова зі словом «помідори». Для прикладу візьмемо слова «багато», «скринька», «кілька», «1 кг», і словосполучення «салат із стиглих»:

 • Щоб зрозуміти, в якому відмінку потрібно вживати слово «помідори» і як воно буде правильно звучати, задаємо до нього питання, вживаючи зазначені вище слова: «Багато, ящик і т. д. (кого? чого?)»
 • Дані питання відповідають родительному загибелі
 • Далі трохи розберемо слово «помідор». Дане слово є іменником чоловічого роду, яке в початковій формі закінчується на твердий приголосний. Для таких слів існує правило написання, згідно з якою, слово «помідор» в родовому відмінку, множині звучить і пишеться, як «помідорів»
 • Тому правильно говорити і писати ящик помідорів, багато помідорів, 1 кг помідорів, салат із стиглих помідорів, кілька помідорів.

Помідори в родовому відмінку, множині: як пишеться?

На багатьох форумах і тематичних блогах дачники і професійні садівники активно діляться знаннями і досвідом з вирощування та догляду за помідорами. Настільки великий обсяг інформації допомагає отримати якісний урожай в найкоротші терміни, а також вберегти рослини від захворювань.

Однак часто блогери і відвідувачі подібних сайтів використовують неправильні форми для позначення помідорів у родовому відмінку. Щоб назавжди покінчити зі стилістичними та граматичними помилками, необхідно запам'ятати ряд простих правил написання:

 • Слово «помідор», а також «томат» застосовують для позначення овочу в однині, у називному відмінку. Наприклад, «На столі лежить помідор» і т. д.
 • Слова «помідори» і «томати» застосовують для позначення множини, називного відмінка. Наприклад, «Смачні помідори»
 • У родовому відмінку, множині слово «помідори» звучить і пишеться як «помідорів»
Помідори

Також для грамотного використання даних слів необхідно враховувати наступні фактори:

 • Словом «помідори» можна називати не тільки овочеві плоди, але і кущі
 • При позначенні сорти попередньо вживається слово «помідор» або «помідори»
 • В залежності від загального логічного змісту речення дані слова можна використовувати в інших відмінках
 • Слова «помідори» і «томати» є синонімами, тому при побудові пропозиції достатньо використовувати одну з них

Слово «помідори» – відмінювання за відмінками у множині: приклад

Слово «помідори» використовують для визначення даного овочу в множині. Проте важливу роль грає його грамотне застосування концепції загального змісту та стилістики пропозиції. Саме тому таку важливу роль у мові займає правильне використання того чи іншого відмінка для даного слова. Слово «помідори» у різних відмінках виглядає наступним чином:

 • У називному: помідори. Приклад: «Помідори – це улюблені овочі багатьох людей»
 • У родовому: помідорів. Приклад: «В цьому році всі городники зібрали багатий урожай помідорів»
 • В давальному: помідорів. Приклад: «Дуже важливо забезпечити правильні умови помідорів»
 • У знахідному: помідори. Приклад: «Наша сім'я дуже любить помідори»
 • В орудному: помідорами. Приклад: «В цьому році ми забезпечили себе помідорами»
 • У місцевому: про помідори. Приклад: «Сьогодні ми поговоримо про помідорах та їх властивості»

Щоб бути грамотним й використовувати слова правильно, не треба мати вищу освіту. Достатньо зрозуміти правила вживання відмінків, а також відхилення тих чи інших слів, ґрунтуючись на загальному значенні і стилістики пропозиції. Адже правильна і літературно-забарвлена мова не тільки підвищує репутацію і статус людини в очах оточуючих, але й ідентифікує його як мудрого і духовного. Адже мова – персональний генетичний код нації, який потрібно шанувати, розвивати і передавати наступним поколінням, незважаючи на швидкоплинність часу.

Відео: Як запам'ятовувати відмінки?