Що таке вишня: фрукт або ягоду?

Для того, щоб знайти відповідь на питання: «вишня — це фрукт або ягода», доведеться розібратися в поняттях, що таке ягода, плід, фрукт. Тоді відповідь стане явним.

Влітку природа роздає дари: фрукти, овочі, ягоди. Одна з таких щедрот — це вітамінна красуня вишня. Вона має не тільки чудовий вигляд, але ще володіє корисними властивостями. В цілому, благотворно впливає на імунну систему організму, допомагає впоратися з простудними, серцево-судинними хворобами. Давайте ознайомимося, що це за плід, і як його краще назвати: фрукт або ягода. Щоб відповісти на питання, необхідно вивчити дане рослина в подробицях.

Зовнішній вид вишні, як вона росте?

Вперше дерево з'явилося у нас на території Криму і Кавказу. Вишня туди потрапила з Риму. Відомо понад 130-ти видів культур, безліч росте в нашій смузі. Плід має червоний колір, солодкий смак з кислуватим відтінком.

М'якоть плоду містить безліч корисних компонентів. У складі природного панацеї є кислоти, пектини, вітаміни, мінерали та інші мікроелементи. Завдяки їх користь вишня володіє особливою популярністю.

Вишня — це ягода?

ВАЖЛИВО: Рослина вишня містить цілий джерело вітамінів, таких як вітаміни C, B1, B2, PP5. До складу м'якоті входять калій, магній, фолієва кислота, глюкоза, пектин, фруктоза. Для отримання дубильних речовин застосовують кору дерева, насіння добувають ароматичні олії.

Вишня — ягода або фрукт?

Вишня — косточковый фрукт, якщо судити за всіма правилами ботаніки. До ягід її зараховують за народним мірками. Якщо ж судити за визначенням, що ягодою є плід рослини, який підходить під певний опис. А саме:

 • наявність тонкої шкірки (це підходить для вишень)
 • наявність соковитої м'якоті (ця ознака теж підходить)
 • всередині плодів є безліч насіння.

Остання характеристика не підходить під опис вишні, у даного плоду лише одна кісточка, як і у сливи, абрикоси і т. п. Тому фрукт неможливо називати за ботанічними ознаками ягодою.

Може вишню можна зарахувати до плодам?

Плід представляє собою інструмент розмноження покритонасінних культур. Останній етап для розвитку даних культур — це утворення квітки, а потім і самого плоду. Тому вишню можна віднести до плодовим культурам.

Вишня — у чому користь?

Якщо, знову-таки, звернутися до ботаніки, то такого поняття, як фрукт ні в науці. Є термін — плід, про який вже говорилося вище. Термін фрукт застосовують для назви соковитих плодів в кулінарії, не більше. І фруктами вважають все солодко-кислі соковиті плоди рослин, чагарників. Сюди можна віднести:

 • Вишні, мандарини, сливи
 • Груші, яблука, ківі
 • Апельсини, абрикоси, ананаси
 • Грейпфрути, малину, полуницю
 • Смородину, брусницю, ожину і т. д.
Плоди вишні — фрукти або ягоди?

Плоди ж в ботаніці мають широку класифікацію, основні види:

 1. М'ясисті (груші, лимони, яблука)
 2. Кісточкові (вишні, абрикоси, вишні, сливи)
 3. Сухі (горіхи, квасоля, біб, горох).

Правильніше буде вишню віднести до плодів або фруктів, але ніяк нік ягодам. Хоча в кулінарії прийнято невеликі фрукти (малину, смородину, ожину, вишню) називати ягодами.

Фрукти — ягоди

Як бачите, точно визначити, куди зарахувати вишню до ягід або фруктів складно. Якщо заперечувати, що вишня — ягода, багато людей можуть просто не зрозуміти чому. Не всім відомі правила в ботаніці. Багато вважають, що плід і ягода — це слова-синоніми.

Однак з наукової точки зору вишня — це плід. Ще рослина з упевненістю можна віднести до фруктів — помилки в цьому твердженні не буде ніякої.

Відео: Які бувають ягоди?