«Все, пройшла любов, зів'яли помідори, сандалі тиснуть і нам не по дорозі»: звідки пішла і що означає ця фраза?

Походження вислову «Пройшла любов, зів'яли помідори».

Любов — це почуття, яке виникає між двома людьми. Вчені пов'язують це зі своєрідною хімічною реакцією. Коли взаємодія деяких речовин в організмі припиняється, любов проходить. Всім відома фраза «Пройшла любов, зів'яли помідори». У цій статті ми спробуємо розібратися, звідки ж виникла ця фраза і чому вона стала такою популярною.

«Все, пройшла любов, зів'яли помідори, сандалі (черевики) тиснуть і нам не по дорозі»: звідки пішла і що означає ця фраза?

У 19 столітті томати використовувалися не як овоч для споживання в їжу, а як декоративна рослина. Зазвичай цю баштанну культуру висаджували в горщиках і біля альтанок. Таким чином рослини прикрашали будинок і присадибну ділянку.

У перекладі помідор означає «яблуко любові», тому дівчата нерідко призначали побачення зі своїми коханими в альтанках навколо яких ростуть томати. Через деякий час дівчата почали пристібати гілочки рослини собі на одяг і корсети. Якщо у дівчини виявляли таку гілочку, це означало, що вона не перебуває у відносинах і закохана.

Як тільки дівчина знімала гілочку з одягу, це означало, що вона більше не зустрічається зі своїм коханим. Всі почуття згасли, тому гілочка знімалася з сукні і викидалася. З тих пір і з'явилася рядок «Пройшла любов, зів'яли помідори».

Вірші

Де зустрічається фраза «Пройшла любов, зів'яли помідори, сандалі (черевики) тиснуть і нам не по дорозі»?

До 1991 року це французьке вираз використовувалося не так часто, як після зазначеного періоду. Справа в тому, що Олег Савостьянов у 1991 році написав ціле вірш, яке містило в собі в рядки «Пройшла любов, зів'яли помідори, черевики тиснуть і нам не по дорозі».

Це жартівливий вірш вмить стало популярним, так як у когось почуття згасли і люди більше не перебували у відносинах. З тих пір рядки про помідори стали використовувати досить часто.

Пройшла любов

Гумористичні вірші:

Пройшла любов — едрена мати Флора!
Лише крок від огірка до помідора.
Один зів'яв — інший геройськи поліг.
Такий от, блін, трагічний фінал.

Пройшла любов. Зопріли баклажани.
Лежу одна. Без чоловіка, без піжами.
У вікні витає сніговий порошок.
В очах — туга, в руках — електрошок.

Найцікавіше, що у відповідь на вірш поета, з'явилося дуже багато жартівливих творів та віршів. Вище представлені найцікавіші з них. Більшість містить першу сходинку про зів'ялі помідори, інші інтерпретували і складали кому як подобається. Але сутність суть цього рядка в тому, що кохання більше немає і закоханої більше не зустрічаються.

Закохані

Як бачите, рядки про томати і помідори виникли не на пустому місці, а мають під собою певну історію.

ВІДЕО: Пройшла любов