Як видалити глибокі і поверхневі подряпини з поверхні кузова автомобіля? Чим і як закрити подряпину до грунтовки і металу на автомобілі?

Інструкція щодо усунення подряпин на автомобілі.

Дуже часто в процесі швидкої їзди по засніжених дорогах, чи під час переміщення по автотрасі навесні, на кузов автомобіля потрапляють дрібні камені, які ушкоджують поверхню. З-за цього з'являються подряпини. У цій статті ми розповімо, як прибрати подряпини на автомобілі.

Види подряпин на автомобілі

Існує кілька видів подряпин, залежно від цього необхідно вибирати відновлюючий складу.

Види подряпин:

 • Поверхневі подряпини. Виникають як раз під час впливу на автомобіль дрібних каменів, гілок. Вони зачіпають лише верхній шар фарби
 • Подряпини з пошкодженням ґрунтовки. Це більш глибокі ушкодження, які доходять до ґрунтувального шару, що покриває сам метал
 • Подряпини до металу. Найбільш серйозні, адже при відсутності покриття під дією вологи розвивається корозія металу
Подряпини на авто

Чим прибрати подряпини на фарбі: видалення поверхневих пошкоджень

Видалення поверхневих подряпин — найпростіший варіант. В основному для їх усунення необхідно використовувати воскові поліролі, які не містять абразивних речовин. Вони мають у своєму складі віск або силіконові речовини, при нанесенні яких на поверхню кузова і рівномірному розподілі, заповнюють дрібні тріщинки, вирівнюючи покриття. Простий, але недовговічний варіант, який найчастіше використовується для того, щоб попередити подальше пошкодження автомобіля, виникнення нових подряпин.

Такого роду покриття використовується в тому випадку, якщо подряпини поверхневі і видно лише на сухому кузові при сонячному світлі. Таким чином просто втрачається блиск і авто стає матовим. Саме такі поліролі використовуються для відновлення блиску. Існує кілька варіантів на основі силікону і полімерних смол, або натурального бджолиного воску. Ці речовини відрізняються за ціною. Найдорожчі з них зазвичай більш стійкі. Покриття змивається через дві-три мийки і доводиться його оновлювати.

Воскові поліролі:

 • Рідкий віск Plak
 • Холодний віск для автомийок Dry Wax Cliff
 • Твердий автомобільний віск WILLSON GOLD
 • Водовідштовхувальний супер віск-концентрат «Shine On-Instant Wax» Eco Drop
Усунення подряпин

Як прибрати подряпини до грунтовки?

У такому випадку можна скористатися поліролями з абразивним речовиною. Вони наносяться на кузов авто і втираються круговими рухами або за допомогою шліфувальної машини. Таким чином в ході процедури стирається частина шару фарби до самої подряпини, і тому вона стає непомітною. Після такої процедури необхідно покрити пошкоджене місце воском або якимось захисним поліролем, щоб перешкоджати виникненню нових подряпин, захистити шар фарби. Такого роду полірування з абразивними частинками шкодить автомобілю і поступово виснажується шар фарби. Використовується в крайніх випадках.

Тому для усунення подряпин до грунтовки, часто використовують спеціальні олівці або маркери. Принцип їх роботи може відрізнятися. В основному це невеликий восковий олівець в тон кольору авто. Є кілька різновидів квітів, необхідно вибрати найбільш відповідний олівець. Він притискається до подряпини і проводиться за нею. Таким чином віск, який знаходиться в складі олівця, заповнює подряпину, перешкоджаючи виділенню країв.

Прибираємо подряпини

Далі, проводиться видалення залишків речовини олівця і захисна поліровка, за допомогою воскових поліролей. На ринку можна знайти гелеві олівці і полімерні. Вони працюють за принципом корекції і нарощування акрилових та гелевих нігтів. Речовини, які використовуються для закладення подряпин, дуже схожі по своїй дії і складом. В основному подряпина просто заливається гелем з олівця, який висихає. Далі наноситься звичайний восковий поліроль для захисту від подряпин.

Абразивні полірувальні засоби:

 • Farecla G3
 • Sonax Abrasive paste 320100
 • Doctor Wax Поліроль для видалення подряпин
 • Liqui Moly METALLIC POLITUR 7646
Подряпина до металу

Як прибрати подряпину на автомобілі: усунення глибоких пошкоджень

Якщо на автомобілі є серйозна подряпина до металу, впоратися з нею за допомогою олівця і поліроль не вийде. Необхідно використовувати цілий арсенал засобів.

Порядок роботи:

 • Знімається верхній шар фарби за допомогою абразивного матеріалу, наждачного паперу з дрібним розміром зерен
 • Далі, наноситься шпаклівка з метою вирівнювання поверхні, потім шар грунтовки і тільки потім здійснюється фарбування автомобіля фарбою
 • Бажано купувати її в салонах за номером, а також року випуску автомобіля, щоб бути впевненим, що такого роду колір підійде під ваш автомобіль і не доведеться повністю його перефарбовувати
 • Далі, для того щоб зрівняти кольору, використовуються звичайні воскові поліролі, які надають додатковий блиск

Така маніпуляція досить складна і вимагає вправності, а також певного досвіду. Тому якщо ви не дуже впевнені в своїх силах, рекомендуємо звернутися в автосалон, в якому проведуть рихтування, грунтовка, а також фарбування автомобіля, і відновлять його в місці подряпини або тріщини.

Шліфування авто

Прибрати подряпину з автомобіля не дуже складно, якщо вона неглибока, не дістає до металу. Якщо ж пошкодження доходить до шару металу, доведеться виконати ряд маніпуляцій, які дозволять відновити авто і перешкоджати корозії металу.

ВІДЕО: Прибираємо подряпини з авто