Чому в салоні, з вихлопної труби при запуску двигуна автомобіля пахне бензином: причини. У салоні автомобіля пахне бензином: що робити, як позбутися від запаху?

Причини появи запаху бензину в салоні автомобіля.

Запах бензину в салоні автомобіля — це не дрібна проблема, яка заважає спокійно їздити. Це сигнал, який свідчить про те, що можливо у вашого авто є серйозні неполадки в роботі паливної системи. Існує маса причин, по яких спостерігається неприємний запах бензину в авто. Зазвичай запах посилюється в літній час, тому як завдяки високій температурі прискорюється випаровування палива, що і викликає неприємний аромат.

Чому в салоні автомобіля пахне бензином: причини

Причини:

  • Порушення цілісності паливного бака автомобіля. Найчастіше проблема зовсім не в пробитому паливному баку, або якийсь тріщині в результаті корозії, а саме в ущільнювачах, які не дозволяють щільно прилягати кришці заправного бака. Прокладка з гуми висихає, завдяки цьому запах випаровування може потрапляти в салон. Особливо часто таке трапляється в літній час. Запах посилюється як раз тоді, коли людина стоїть на світлофорі або під час пробок.
  • Несправність каталізатора вихлопних газів в автомобілі. Основне призначення цього пристрою — спалювати залишки палива, які виходять з мотора до інертних газів. З часом каталізатор забивається і не виконує своїх функцій. Відповідно залишки моторного палива, які не згоріли, потрапляють в атмосферу, а після цього можуть проникати і в сам салон, провокуючи виникнення неприємного запаху. Таке часто відбувається з власниками старих авто, які замінюють каталізатори бочкою глушника.
Порушення цілісності трубки подачі палива

Пахне бензином з вихлопної труби: причини

  • Ще однією причиною виникнення запаху, і найнебезпечнішою є текти бака і паливної системи автомобіля. Це дуже небезпечно, бо може стати причиною загоряння, і навіть вибуху машини. Необхідно ретельно оглянути автомобіль. Такі трапляються неполадки в тому випадку, якщо ви їздите по бордюрах або ж з-за того, що камені потрапляють в паливний бак під час руху автомобіля по кам'янистій місцевості або дорозі, яка покрита шаром гравію. В результаті пробоїни паливо починає сочитися і запах негайно проникає в салон.
  • Причиною неприємного запаху з вихлопної труби автомобіля може бути зношування обшивки дверей, біля якої знаходиться бензобак. Із-за того що двері не дуже щільна, запах проникає в салон автомобіля.
  • Також причиною може бути недостатньо щільне кріплення свічок, які пропускають паливо. Запах проникає всередину салону.
  • Найпростіше розібратися з причиною. У цьому допоможе станція техобслуговування. Там дуже швидко визначать, що відбувається з автомобілем. З якої причини є неприємний запах у салоні. Багато хто вважає, що для залізних коней з пробігом, запах бензину всередині салону є нормою. Так, дійсно, це пов'язано з тим, що зношується каталізатор, тобто фільтр, тому запах проникає в салон.
Усунення запаху

У салоні автомобіля пахне бензином: що робити, як позбутися від запаху?

Якщо ви впевнені, що з автомобілем все гаразд, на станції техобслуговування не виявили ніяких протікання і ушкоджень, необхідно боротися з запахом бензину в салоні автомобіля. Для цього існують спеціальні засоби або ж народні методи.

Огляд народних рецептів:

  • Найпростішим засобом, є вимити сидіння та обшивку авто, а також килимки, за допомогою спеціального засобу, шампуню для автомобіля. Якщо це не допомогло, необхідно засипати на сидіння, а також килимки звичайну харчову соду, трохи зволожити сидіння і залишити на 24 години. Після цього всі очищається вологою губкою. Далі, здійснюється чистка пилососом.
  • Також впоратися з запахом бензину всередині автомобіля можна за допомогою оцту. Для цього необхідно приготувати розчин, змішати оцет і воду в співвідношенні один до одного, набрати рідину в розпилювач і обприскати їм обшивку автомобіля, а також килимки. Після цього необхідно виставити висихати все протягом 24 годин на повітрі. Тому краще всього отримати сидіння і килимки з автомобіля. Після цього здійсніть зазвичай вологе чищення.
  • Впоратися з запахом можна за допомогою меленої кави. Для цього подрібніть жменю зерен кави в кавомолці, присипте проблемні місця або ту ділянку, на якій ви розлили бензин, що часто трапляється в багажнику автомобіля при перевезенні каністри з паливом. Після цього накрийте старої дрантям, і заклейте скотчем. Через кілька годин запах перестане вас турбує. Але не поспішайте прибирати з місця кави. Залиште його на кілька діб. Справа в тому, що в складі кави є спеціальні масла, які вбирають запахи. Через деякий час запах бензину повністю вбереться, вам залишиться прибрати залишки кави і пропилососити забруднені місця звичайним пилососом.
Відновлення герметичності

Не поспішайте відразу використовувати народні засоби і побутову хімію. Насамперед варто розібратися з причинами виникнення запаху всередині салону і тільки після з'ясування та причин відсутності течі, можна займатися усуненням запаху. Найчастіше запах бензину в автомобілі говорить про серйозну поломку, яку необхідно вирішити в найкоротші терміни.

ВІДЕО: Пахне бензином в салоні