Як прибрати з екрану телевізора пил, розлучення народними методами і спеціальними засобами: правила безпеки при очищенні рідкокристалічних екранів. Чим протерти екран ЖК телевізора: огляд спеціальних засобів

Способи очищення ЖК телевізора

Чистка рідкокристалічного екрана проводиться з особливою ретельністю і обережністю. Справа в тому, що такого роду монітор, а також телевізор, досить крихкий. Вони легко піддаються поломок. Ні в якому разі під час чищення не можна на них натискати, або відтирати забруднення силою. У цій статті ми розповімо, яким чином чистити ЖК телевізор.

Чим протерти екран ЖК телевізора: народні методи

Існує маса спеціальних, а також народних засобів. Не можна використовувати спиртовмісні рідини, а також речовини для миття вікон. Не можна застосовувати речовини з розчинниками, а також ацетоном. Тому як вони стирають покриття антивідблиску екрану. Неприпустимо використання газет, туалетного паперу, а також паперових рушників. Справа в тому, що такого роду вироби залишають дрібні подряпини на поверхні. Ворс від рушників може налипнути, наелектризувати екран, його потім дуже важко видалити. Відповідно така чистка виконується не зовсім стандартним чином, а за спеціальною схемою.

Якісно протерти екран ЖК телевізора допоможе:

 • Розчин оцту. Необхідно для приготування рідини використовувати тільки оцет невеликій концентрації 3%. Столову ложку кошти розводять в 5 л теплої води, занурюють в нього тканину і протирають ЖК екран телевізора. Після цього проводиться протирання за допомогою сухої і дуже м'якої тканини. Також можна скористатися звичайною м'якою тканиною, якщо забруднення несуттєві.
 • Якщо доводиться прикладати зусилля, не поспішайте цього робити, щоб не пошкодити телевізор. Краще всього скористатися слабким розчином рідкого мила. Необхідно трохи рідини розчинити в теплій воді, занурити в неї м'яку тканину і протерти екран ЖК телевізора цим розчином. Далі, проводиться змивання розчину за допомогою вологої мікрофібри. Вам доведеться робити це кілька разів, щоб не з'явилися патьоки.
 • Якщо є застарілі плями, відбитки рук, засохлий бруд або жир на поверхні, можна видалити за допомогою ізопропілового спирту. Цей засіб можна придбати в аптеці, воно використовується для дезінфекції ран. Необхідно придбати 70 % спирт і розчинити його у воді в співвідношенні 1:1. Обов'язково при приготуванні розчину користуйтеся мірними стаканчиками або посудом, щоб не порушувати концентрацію. Візьміть фланель, змочіть її в отриманому розчині і акуратно відіжміть, не можна щоб на ній знаходилися надлишки розчину. Протріть екран ЖК телевізора трохи зволоженою ганчіркою. Далі натріть сухою тканиною поверхню для видалення вологи. Якщо є розлучення, протирайте за допомогою мікрофібри до отримання блиску.
 • Нерідко на поверхні утворюються подряпини. Якщо ви виявили їх відразу після придбання телевізора, можете повернути його в магазин по гарантії. Якщо ж вони з'явилися в процесі експлуатації, не турбуйтеся. Їх легко можна прибрати в домашніх умовах. Є лак проти подряпин. Але якщо у вас його немає під рукою, можете скористатися простим і доступним вазеліном. Для цього його необхідно нанести на невеликий шматочок ватного диска і змастити подряпину. Далі, потрібно нанести на подряпину втирающими рухами до повного зникнення. Також підійдуть розчини для дбайливого догляду за оптикою. Вони теж наносяться фланеллю або тканиною для протирання окулярів.
Чистка

Правила безпеки при очищенні рідкокристалічних екранів

Правила:

 • Перед проведенням маніпуляції, вимкніть монітор від електроживлення. Далі, необхідно протерти екран ЖК телевізора із застосуванням сухої тканини з мікрофіброві ниток для видалення пилу і дрібних частинок. Можете використовувати речовини, які розроблені для чищення таких виробів.
 • Не можна натискати на поверхню, а також відскрібати і дряпати нігтями. Вона може пошкодитися від таких впливів. Ні в якому разі не можна наносити спреї або рідини безпосередньо на плазму.
 • Слід збризнути розчином серветку з мікрофібрового волокна без ворсу, тільки потім проводити очищення. З серветки не повинна стікати засіб. Вона не повинна бути мокрою, а злегка важливою. Тільки після повного висихання поверхні можна вмикати електроприлад.
 • Крім очищення самого екрану необхідно проводити очищення корпусу. Для цього використовується м'який очищаючий засіб. Очищати екран необхідно раз в 3 тижні, для того щоб уникнути накопичення пилу.
 • Не застосовуйте агресивних розчинників. Категорично не підходять рідини на основі кислот і лугів. Вони руйнують покриття, що може стати причиною поломки.
Чистка монітора

Як прибрати з екрану телевізора пил і розлучення?

Існує кілька різновидів засобів, які допоможуть протерти екран ЖК телевізора від серйозних плям на поверхні.

Огляд:

 1. Безворсової тканини, а також серветки з мікрофібри. Вони не залишають розлучень, швидко видаляють пил, а також добре прибирають забруднення і деяку каламутність.
 2. Ще одним відмінним варіантом є використання вологих серветок, які просочені спеціальними рідинами. Вони багатошарові і відмінно справляються з забрудненнями. Не містять алкоголю і агресивних розчинників, а також якісь речовини, здатні подряпати поверхню. Крім того, вони видаляють статичну електрику. Підходять практично для всіх екранів. Щоб не було розлучень, можна протерти такий серветкою екран один раз, дати їй висохнути і протерти другий раз, уже висохлої тканиною.
 3. Комплекти, які складаються з вологих і сухих серветок. Чистка проводиться в два етапи. Спочатку екран протирається вологою серветкою з миючим засобом, який вже знаходиться на ній, а потім протирається сухою.
 4. Гелі, аерозолі, які продаються в тюбиках або пляшках. Наносяться не на екран, а на саму тканину. Для цього краще використовувати серветки без ворсу або ганчірочки з мікрофібри. Поліровка проводиться чистою сухою тканиною з мікрофібри. Дуже зручно користуватися рукавицями або рукавичками з тканини, схожої на локшину, яка виготовлена з мікрофібри.
Прибираємо пил

Чим протерти екран ЖК телевізора: огляд спеціальних засобів

Всі засоби відрізняються ціною, можете обрати найбільш прийнятний для себе варіант. Огляд засобів для чищення рк-екрану.

 • Серветки Lobster LBS1917CSGR
 • Спрей Colorway CW-1032
 • Серветки Colorway CW-
 • Серветки Patron F4-001 туба
 • Набір Handboss FH-HB021
 • Засіб для очищення офісної техніки FH-HB016
Чистий телевізор

ВІДЕО: Чистка та особливості РК телевізорів