Полірування скла: що це таке — основні матеріали та інструменти для полірування скла. Як відполірувати віконні скла, полірування автомобільного скла, на мобільному телефоні, на окулярах і годинах?

Щоб ваше скло виглядало як нове багато років, можна і потрібно його полірувати. А як це робити дізнаєтеся зі статті.

Для додання чистоти скляній поверхні, досить просто промити її водою з застосуванням м'яких миючих засобів. У разі якщо поверхня скла має потертості, подряпини – цього методу буде мало. Тут необхідно застосовувати технологію полірування скла.

Полірування скла: що це таке?

Звичні скла не завжди ідеальні – вони потребують постійного догляду і підтримки чистоти і прозорості. Але в силу своєї доступності вони набагато популярніше в побуті. До того ж, існує чимало допоміжних засобів і технологій, що допомагають звичайній людині впоратися з проблемою чищення та полірування скла в домашніх умовах.

Полірування скла – це коли з поверхні скла поступово видаляється верхній тонкий шар, що містить ушкодження. Стирається такий шар за допомогою абразивних засобів чи хімічних складів із застосуванням плазмових або фізичних впливів на поверхню скла.

Полірування

У професійній сфері, скло полірується спеціальними шліфувальними верстатами – це дозволяє домогтися кристального блиску і абсолютної прозорості. Для домашнього вирішення проблеми, є більш спрощені методи, які не потребують особливих витрат, проте слід врахувати, що прийоми полірування та очищення скла залежать не тільки від ступеня пошкодження, але і від того до якого виробу відноситься скляна поверхня.

Наприклад, віконне скло або поверхню годин простіше відполірувати, ніж скло автомобіля або мобільного телефону. Слід пам'ятати, що приступати до процесу полірування скла необхідно після ретельного видалення пилу і бруду з поверхні. В іншому випадку, дрібні частинки пилу можуть посилити проблему – додатково подряпавши поверхню.

Основні матеріали та інструменти для полірування скла

Щоб визначитися, як саме полірувати скло, треба знати в яких випадках використовують ті чи інші прилади і матеріали. Звичайно, можна натерти скло вручну, але цей процес трудомісткий і підходить для маленьких виробів або незначних ушкоджень.

Полірування
 • Для спрощення завдання та якісного результату необхідно запастися електроінструментом.
 • Якщо пошкоджена поверхня має маленьку площу, то для додання їй глянцю підійде маленька дриль.
 • Для великих площ краще застосовувати болгарку.
 • При роботі використовувати спеціальні абразивні і повстяні насадки.
 • Дрібні подряпини добре усуваються повстяним колом, а великі – потребують застосування гнучких алмазних і абразивних насадок.
 • Також в роботі знадобляться полірувальні пасти — саме вони, проникаючи в шар скла, маскують подряпини. Тут великий асортимент: алмазні пасти, пасти ГОІ з різними типами зернистих фракцій, часто використовують зубну пасту.
 • Вибір засобу теж залежить від виробу і технології застосування. Для ручної поліровки підійдуть всі види засобів, а для інструментів – алмазна і паста ГОІ.
Скло

Додатково знадобляться м'які серветки з тканини, що не залишають ворс, скотч, респіратор і окуляри — необхідні при обробці великих поверхонь. Окремо варто відзначити спеціальні аерозолі, гелі і лаки для усунення дрібних подряпин: іноді досить нанести кілька разів цей засіб, щоб відновити цілісність поверхні скла.

Як відполірувати шибки?

Питання про те, як відполірувати шибки в домашніх умовах, найбільш актуальне, адже вікном людина користується найчастіше і його неможливо віднести до служби ремонту, а виклик майстра для реставрації скла вдома коштуватиме не дуже дешево. Є більш доступні методи відновити скло самостійно без зайвих витрат. Перше, про що слід знати, не можна затирати з'явилися подряпини наждачним або грубої папером — таку дію тільки нашкодить і додасть подряпин.

Для виправлення ситуації допоможуть:

 1. Зубна паста – необхідно використовувати відбілюючу не кольорову пасту. Абразивні речовини, що знаходяться в складі пасти, допоможуть відполірувати дрібні подряпини і зробити їх менш помітними. Важливо застосовувати саме пасту, а не засіб для чищення, яке по консистенції як гель. Необхідно видавити трохи пасти на шматочок вати, нанести на місце подряпини і втерти його. Потім такими ж втирающими рухами видалити зайву пасту. Дати пасті підсохнути. Залишки змити водою. Цей метод полірування добре усуває незначні і невеликі подряпини. Візуально вікно стане більш цілісним і чистим на вигляд.
 2. Шлифующая паста ГОІ – універсальний засіб для полірування різних поверхонь. Цей матеріал перевірений часом і довів свою здатність справлятися з подряпинами будь-якої складності. Для цього необхідно підготувати пасту до роботи, розтопивши її на водяній бані. Рідкий стан кошти допомагає йому глибше проникати в подряпини, забезпечуючи більш ретельне заповнення пошкоджених місць. Так само як і в першому випадку, пасту необхідно втирати. Можливо, знадобиться повторити процедуру кілька разів, в залежності від глибини подряпини. Існує багато аналогів і підробок пасти ГОІ, ці засоби сумнівної якості. Тому для гарантованого результату – краще купувати оригінал пасти. <>
  Вікна
 3. Поліроль автомобільних стекол – засіб, що містить спеціальні хімічні речовини, що сприяють заповнення тріщин, подряпин і відколів. Для полірування стекол цим складом треба використовувати шматок матерії, що не залишає ворс. Досить нанести засіб відразу на місце пошкодження і обережно розтерти тканиною від центру до краю. Залишками складу протерти всю поверхню скла, щоб уникнути розлучень. Подібний засіб може відновити скло навіть з глибокої подряпиною, проте все залежить від площі і ступеня глибини пошкодження: сильно велику, що переходить в тріщину подряпину, поліроль навряд чи відновить повністю.

Полірування скла автомобіля

Підготовка до полірування скла

Своєчасне усунення пошкоджень на стеклах автомобіля є більшою мірою турботою про безпеку водія і пішохода. Добре коли під рукою є засоби сучасної індустрії, що допомагають в короткі терміни позбавитися від проблеми. Що робити, коли таких коштів немає?

На авто
 • Вирішити завдання допоможуть інструменти, абразивні пасти і вмілі руки. Перед початком роботи, слід видалити зі скла пил і бруд – вимити і насухо протерти скло.
 • Далі треба визначити зону ушкодження: ті частини, які не визначаються візуальним оглядом, можна виявити, якщо провести долонею по склу – місця зазубрин і шорсткостей необхідно позначити, для подальшої їх обробки.
 • Після цього, треба натерти скло спеціальним полірувальним засобом. Залишки засобу необхідно протерти ганчіркою до повного усунення – скло повинно залишитися сухим.
 • Наступним етапом полірування скла буде підготовка зони полірування – необхідно захистити салон автомобіля, а також сусідні ділянки від потрапляння чистячих і полірувальних засобів.
 • Для цього можна накрити автомобіль плівковим чохлом, залишивши місце процесу відкритим. Плівку по краях відкритої зони приклеїти скотчем – це створить герметичність захисного покриття.

Необхідні інструменти для полірування стекол автомобіля

 • У роботі по усуненню пошкоджень скла знадобиться болгарка або дриль з насадками з повсті або іншого полірувального матеріалу. Так як скло досить крихкий матеріал, робити його обробку треба на самій низькій швидкості обертання. Необхідно запастися терпінням – іноді полірування скла займає цілу годину.
 • Збільшувати швидкість не можна – це може зруйнувати скло.
 • Перед стартом, краще потренуватися на якому-небудь непотрібному шматку скла, щоб точно визначити швидкість і ступінь обертання інструменту.
 • Не можна при шліфуванні натискати на скло – досить використовувати силу тиску ваги самого інструменту. Працюючи з електроінструментами, слід дотримуватися заходів безпеки – не починати роботу без захисних окулярів, рукавиць і респіратора.
Інструменти

Метод полірування стекол автомобіля

Після очищення скла від пилу і первинної обробки спеціальним засобом, можна приступити до головного процесу роботи: дозовано наносити на повстяну насадку пасту і поступово затирати місця з подряпинами. На даному етапі колір поверхні може змінитися, стати менш прозорим.

Немає необхідності застосовувати інструмент по всій поверхні – дрібні подряпини реально усунути за допомогою парафінової свічки: натерти місце пошкодження свічок, втираючи в поглиблення, залишки прибрати за допомогою сухої серветки.

Обробка

Щоб виконання роботи було правильним, слід враховувати наступні нюанси:

 1. Не покривати абразивною пастою всю поверхню відразу – засіб має властивість швидко застигати, а з твердої пастою неможливо працювати.
 2. Стежити за тиском болгарки або дриля на скло — не впливати на поверхню додатковим натисканням.
 3. Контролювати швидкість обертів шліфувального круга. Використовувати тільки мінімальну швидкість для кожного окремого інструменту.
 4. Не допускати перегріву скла при впливі на нього – гаряче скло стає плавким, що може призвести до збільшення подряпини. Необхідно робити перерви, даючи склу охолонути. Добре використовувати подачу холодного повітря на скляну поверхню.
 5. Заключним етапом полірування скла є ретельне очищення робочої зони від чистячих засобів і детальна доопрацювання. Залишки пасти і пилу від шліфування треба добре змити водою. Витерти скло сухою серветкою і перевірити на наявність пропущених зон пошкодження. Якщо такі є – виправити, втираючи ще трохи пасти в ці місця. Проте буває так, що навіть після кількох повторів дефект не йде. У цьому випадку слід визнати, що скло не підлягає реставрації і єдине що може дозволити ситуацію – це наклеювання плівки, яка візуально відверне увагу від дефекту.

Полірування скла на мобільному телефоні

Для реставрації скляній поверхні в телефоні використовують ті ж склади, що і для інших поверхонь зі скла. І краще за всіх з цим впорається паста ГОІ.

Враховуючи деякі особливості виробу, процес полірування скла виглядає так:

 1. Для початку необхідно зняти скло з корпусу телефону. Це дозволить не вимазати пастою весь телефон. Якщо це неможливо – герметично заклеїти корпус скотчем, залишивши недоторканою тільки зону реставрації.
 2. Натирати пошкоджене місце рекомендується м'якою замшевою тканиною, яка часто використовується для протирання оптики або окулярів.
 3. Після обробки – видалити надлишки пасти з виробу, протерши чистою серветкою. Важливо знати, для полірування телефонів не можна використовувати воду.
На телефоні

Що стосується сенсорних панелей – їх полірувати необхідно спеціальним засобом для догляду за комп'ютерними дисками. Однак це засіб не усуває пошкодження в повній мірі, а лише візуально приховує. Для обробки пошкоджень на сенсорній телефонної поверхні доведеться повторити процедуру кілька разів і потім, періодично протирати скло цим засобом, щоб закріпити ефект. Реставруючи такий телефон, необхідно врахувати, що їх не можна сильно терти – сенсори дуже чутливі до перегріву і можуть зіпсуватися.

Як полірувати скло на годиннику або окулярах?

В даному випадку враховується склад напилення, нанесений на скло. Якщо це звичайне скло – способи очищення стандартні, як і в будь-якому іншому випадку. Винятком є вироби з антивідблисків, мінеральними, сапфіровими та іншими спеціальними покриттями. Такі вироби потребують професійної обробки і краще їх реставрацію довірити фахівцям. Ступінь складності відновлення залежить від податливості матеріалу.

На окулярах

Найвимогливішим покриттям – є сапфірове напилення: щоб добитися блиску, такі скла обробляють алмазної пилом із застосуванням шліфувального інструменту. У фахових майстерень виріб розбирають на частини, відокремлюючи скляні елементи від корпусу, окремо полірують за допомогою м'яких тканин і спеціальних засобів. Необхідно враховувати, що не можна диоптрические скла очок полірувати в домашніх умовах – для цього необхідна наявність певних складів та інструментів.

Відео: чи Є толк від полірування скла?