Як відполірувати машину поліролем своїми руками: інструкція, огляд засобів для поліровки, список захисних і абразивних поліролей

Інструкція по поліровці машини своїми руками.

Красива глянцева авто — мрія кожного власника залізного коня. Справа в тому, що поки машина нова, їй притаманний глянсовий, красивий блиск. Але з часом, через їзди по поганих дорогах і постійних ударів каменів, осідання пилу на кузові автомобіля з'являються подряпини і втрачається глянець. У такому випадку вам допоможуть поліролі.

Чим полірувати машину: огляд поліролей

Ці речовини можуть бути виготовлені з використанням різноманітних реактивів і технік.

Абразивні поліролі

Самими грубими є абразивні поліролі, вони не використовуються на нових автомобілях. Суть полірування полягає в тому, що в складі речовини містяться дрібні абразивні частки. Сам поліроль наноситься на кузов і шліфується за допомогою спеціальної шліфувальної машинки з м'якою насадкою. Таким чином поліроль рівномірно покриває авто. Таким чином, в результаті полірування забирається частина фарби, разом з тим можна видалити навіть самі грубі подряпини і пошкодження покриття. Не рекомендується проводити такого роду полірування в нових автомобілях.

Тому що вона все-таки є грубою і травматичної так, як знімає шар фарби. Він стає тоншим, що згодом може спровокувати більш швидку корозію залізного коня. Але цей спосіб один з найкращих, якщо вам необхідно відполірувати старе авто, яке часто їздить на дорогах в зимовий час. Саме взимку дороги покриваються сіллю, а також щебінкою. Із-за постійного закидання щебеню та піску на кузов, утворюються подряпини, які досить складно усунути іншими способами.

Огляд:

 • MANNOL Chrom Politur
 • Sonax Profiline Ceramic Coating CC36
 • LIQUI MOLY 1532
Засоби для полірування

Воскові поліролі

Одним з найлегших способів, є використання поліролю на основі воску. У цьому випадку ніякі подряпини не прибираються. Вони просто заливаються тонким шаром воску. Зараз на ринку можна знайти багато варіантів. Це може бути як холодний віск у балончиках, який наноситься за допомогою спеціального розпилювача і розтирається м'якою тканиною по поверхні кузова, так і гаряче речовина, що перед проведенням полірування необхідно розігрівати.

Після переходу в рідкий стан, необхідно покривати кузов. Після охолодження утворюється щільне покриття, яке ховає всі подряпини, а також нерівності і відсутність глянцю. Основний недолік таких покриттів в тому, що вони в процесі декількох мийок повністю стираються. Необхідно полірувати машину повторно.

Захисна поліровка

Цей варіант підходить у тому випадку, якщо ваш автомобіль новий, і груба полірування йому протипоказана. Часто використовується з метою профілактичної обробки, тому що допомагає позбутися від подальшого пошкодження кузова, якщо щебінь або пісок будуть ударятися об кузов автомобіля.

Камені будуть стосуватися саме покриття, а не самої фарби. Відповідно вам доведеться тільки з часом оновлювати покриття, тим самим захищаючи автомобіль. Тому, якщо у вас новий залізний кінь, який володіє красивим глянцем, це зовсім не означає, що його не потрібно полірувати. Тому як засіб з воском сприяє захистіть автомобіля від подальших ушкоджень.

Огляд:

 • Захисне покриття і поліроль для темних авто «Дзеркальний блиск» SOFT
 • Кольоровий поліроль з воском Sonax Polish&Wax Nano Pro
 • Швидкий віск Spray Wax (Runway)
 • ВоскАТАЅ Hydrorep
Полірування своїми руками

Силіконові поліролі

Їхній метод роботи такий же, як і в воскових полиролях. Тільки замість воску міститься силікон, який тонкою кіркою покриває ваш автомобіль. Тим самим, заповнюючи всі тріщини, нерівності, шорсткості автомобіля. Багато автомобілісти відзначають, що не відповідає ціна якості, тому як поліроль теж швидко змивається з автомобіля в процесі декількох мийок. Вартість її досить висока, хоч і наноситься він дуже просто, без зайвого головного болю. Тому віддають перевагу восковими чи іншим полиролям перед цими.

 • Поліроль для кузова Soft99 The King of Gloss
 • PRX Premium безабразивная поліроль WILLSON
Полірування дрилем

Полімерні поліролі

Це речовини з полімерними смолами, які наносяться на автомобіль, після висихання покривають його тонким, полімерним шаром. Основний недолік — токсичність таких речовин, бо вони погано пахнуть і при недотриманні техніки безпеки можуть стати причиною отруєння. При цьому точно так само не видаляються подряпини, а заповнюються рівним тонким шаром, приховуючи всі нерівності і шорсткості на кузові. Багато автомобілістів віддають перевагу саме таким полиролям, бо вони захищають автомобіль набагато довше, ніж воскові. Вибір поліролей, відмінної якості та високої цінової категорії, може захистити авто строком від 6 до 12 місяців.

Відповідно такий поліроль не змивається навіть у процесі багаторазового миття автомобіля. Вибір речовини залежить від фінансових можливостей і класу авто. Тому як ціни засобів, представлених на автомобільному ринку, коливаються в широких межах. Найдешевшими є речовини з воском штучним і натуральним. Але вони самі недовговічні. Одними з найкращих і стійких є поліролі з полімерами, які застигають після нанесення блиску. Глянець зберігається набагато довше, і захист машини також продовжується.

Полірування своїми руками

Як полірувати машину своїми руками?

Інструкція по поліровці автомобіля:

 • Необхідно нанести невелику кількість засобу на кузов. При цьому бажано розділити всю поверхню автомобіля на окремі сектори, дільниці, і проводити поліровку, поступово просуваючись від однієї зони до іншої
 • Необхідно густим шаром нанести поліроль на суху тканину та паралельними рухами з боку в бік розтирати засіб
 • Необхідно проводити розтирання до тих пір, поки поверхня стане ідеальною
 • Після цього береться суха рукавиця з мікрофібри і розтираються залишки засобу
 • Після цього необхідно оцінити весь спектр робіт. Якщо результат вас влаштував, немає необхідності повторювати
 • Якщо ви помітите шорсткості, нерівності після маніпуляції, її можна повторити
Різновиди поліролей

Не захоплюйтеся поліролем з абразивним речовинами, тому як він може пошкодити кузов. Прискорити процес допоможе дриль з набутими насадками. У будівельному магазині можна купити спеціальні насадки з м'якими тканинами та полірувальники. У такому разі полірування автомобіля можна виконати всього за 1 годину.

ВІДЕО: Полировка авто своїми руками