Чому відразу після їжі з'являється слабкість і різко хочеться спати: причини. Чи можна спати після їжі для схуднення?

Причини сонливості і слабкості після їжі.

Багато хто з нас після прийому їжі спостерігають деяку слабкість. Це пов'язано з тим, що організм витрачає на переварювання їжі достатня кількість отриманої енергії.

Чому відразу після їжі з'являється слабкість і різко хочеться спати: причини

Регулярне відчуття слабкості після прийому їжі не є нормою. Цьому є кілька пояснень. Можливо ваш стан є варіантом норми або певної патології.

Існує кілька причин сонливості після прийому їжі:

  • Порушення роботи щитовидної залози. Це пов'язано з тим, що організм недоотримує деяких гормонів. Тому виникає сонливість.
  • Цукровий діабет. Після прийому їжі в крові зростає концентрація глюкози, це і сприяє виникнення сонливості.
  • Зменшення кількості цукру в крові. Цей процес не є патологічним, а фізіологічним. Це пов'язано з тим, що під час голоду в організм надходить певний гормон, який не дає людині заснути. Як тільки їжа надходить в організм, він заспокоюється і мозок дає сигнал, що можна відпочити.
  • Хвороби шлунково-кишкового тракту. Це дуже часто спостерігається після оперативних втручань. У 30% випадків після операції на шлунку, їжа з шлунку дуже швидко потрапляє у кишечник. З-за цього може виникати нудота, блювання та сонливість. Але після прийому деяких медикаментів, процес нормалізується.
  • Сонливість може виникати при панкреатиті і гастриті. Тому після їди людина відчуває себе втомленою і хоче швидше лягти в ліжко.
Сонливість після їжі

Чи можна спати після їжі для схуднення?

Якщо ви хочете схуднути, то ні в якому разі після прийому їжі не варто лягати відпочивати або спати.

  • У горизонтальному положенні частина шлункового соку перетікає в кишечник. Це може стати причиною печії та болю в області живота або сонячного сплетіння.
  • Якщо ви займете горизонтальне положення після прийому їжі, кров перетікає з шлунка в нижні кінцівки. Тому кількість шлункового соку зменшується, їжа перетравлюється набагато повільніше. Це сприяє відкладанню запасу жиру на талії.
  • Тому якщо ви хочете схуднути, не поспішайте після прийому їжі в ліжко. Але також зайвим буде після прийому їжі бігати, присідати або займатися важкою фізичною працею. Відкладіть тренування, біг і заняття в тренажерному залі. Оптимальним вважається 1-2 години після їжі.

Докладніше про те, як і коли їсти після тренування, щоб схуднути, можна дізнатися тут.

Сонливість після їжі

Як бачите, сонливість після прийому їжі може виникати, як за фізіологічних, так і патологічних причин. Регулярна слабкість після прийому їжі не є варіантом норми і може бути симптомів небезпечного захворювання.

ВІДЕО: Сонливість після їжі