Чому постійно хочеться їсти, чому весь час переслідує відчуття голоду: причини, що робити, як знизити сильний апетит?

Причини підвищеного апетиту і способи його знизити.

Постійний апетит — поширена проблема в розвинених країнах. Вона пов'язана з тим, що люди знаходяться в стресовому стані більшу частину часу і тому заїдають стрес. У цій статті ми розповімо, чому з'являється надмірне почуття голоду, постійний апетит.

Чому відчувається постійний голод: причини

Варто відзначити, що людина має з'їдати за добу певну норму калорій. У деяких випадках у людини може спостерігатися надмірний апетит, він може бути пов'язаний як з деякими захворюваннями, так і з хворими харчовими звичками.

Причини виникнення постійного почуття голоду:

 • Гіпоглікемія. Це захворювання, при якому в крові спостерігається зниження кількості цукру. Організму не вистачає глюкози, тому постійно виникає бажання поїсти.
 • Діабет 2 типу. Якраз при діабеті 2 типу спостерігається неправильна реакція організму на глюкозу. Відповідно у людини постійне відчуття голоду.
 • Нездорові харчові звички. Зазвичай спостерігаються у людей, які час від часу сидять на дієті. Справа в тому, що такі люди, після того, як скинуть певну кількість ваги, через деякий час повертаються до нормального способу життя, звичайного харчування. Але не можуть контролювати свій апетит з-за того, що організм намагається надолужити втрачене і поглинають висококалорійні продукти у великих кількостях.
 • Нездорові харчові звички можуть бути пов'язані з роботою людини. Особливо це стосується тих, хто більшу частину часу проводить у поїздках і немає можливості нормально харчуватися і вживати домашню їжу. Тому людина зазвичай харчується на роботі фаст-фудом, який є дуже калорійним, може стати причиною розвитку ожиріння і серйозних проблем зі здоров'ям.
 • Постійного почуття голоду сприяє вживання деяких продуктів. Якщо ви часто п'єте солодку газовану воду або ж вживаєте багато мучного, солодкого, перекушуєте на роботі шоколадками або чіпсами, то це також призводить до розвитку ожиріння та підвищенню апетиту. Ці продукти містять спеціальні речовини, які сприяють стрибка цукру в крові, є швидкими вуглеводами. Тому лише через півтори години спостерігається сильне почуття голоду.
Сильно хочеться їсти

Чому постійно хочеться їсти: причини

<>Причини постійного почуття голоду:
 • Ви не їсте вранці або їсте дуже мало. Вчені довели, що люди, які вживають за сніданком 500 калорій, набагато менше страждають почуттям голоду, ніж ті, які не снідають або споживають продукти з енергетичною цінністю до 300 калорій. Справа в тому, що щільний сніданок — це запорука правильної роботи організму. Якщо ви щільно поснідаєте, то рівень цукру в крові протягом дня буде постійним, достатньо високим, що буде блокувати почуття голоду. Тому ніколи не відмовляйтеся від сніданку і вживайте продукти, які є складними вуглеводами і досить довго розщеплюються. Вони допомагають підтримувати постійний рівень цукру в крові.
 • Захворювання щитовидної залози. Саме із-за деяких хвороб щитовидної залози може спостерігатися постійний апетит. Це пов'язано з надлишком або нестачею певних гормонів в крові.
 • Передменструальний синдром. Доведено, що у жінок за 2-3 дні перед місячними спостерігається сильний апетит. Тут нічого не поробиш, доведеться змиритися, на цей час не планувати дієт або дозволити собі два дні чітінгу. Після цього можна надолужити згаяне. Це пов'язано зі стрибком гормонів, виділенням в кров великої кількості дидрогестерон, які стимулюють підвищення апетиту.
 • Так дійсно, є захворювання, які сприяють сильному апетиту, але найчастіше люди самі винні в тому, що вживають надмірну кількість їжі і не контролюють почуття голоду. Найчастіше це пов'язано з психологічними проблемами. Тому велика кількість людей звикли справлятися зі стресом, заїдаючи його великою кількістю продуктів, усуваючи душевний біль за допомогою наркотиків або алкоголю. Відповідно при вживанні великої кількості продуктів, з часом розвивається нечутливість до глюкози, постійно падає її рівень. Для його підвищення необхідно постійно щось жувати.
 • Також розтягування шлунка за допомогою вживання великого об'єму нездорової їжі і харчування у фаст-фудах, сприяє подальшому підвищенню апетиту. Виховуйте в собі правильні звички, відмовтеся від фаст-фуду і намагайтеся замість швидких вуглеводів вживати продукти, які довго розщеплюються. До них відносяться злакові, цільнозернові продукти, вівсянка, а також макарони з твердих сортів пшениці. Намагайтеся обов'язково на сніданок дозволяти собі з'їдати вівсянку, мюслі з сухофруктами, а також сир, кефір. Ці продукти містять велику кількість складних вуглеводів, які довго розщеплюються, а білок в свою чергу стимулює нарощування м'язової маси і не відкладається у вигляді жиру.
Підвищений апетит

Як знизити сильний апетит: поради

Дуже часто люди плутають почуття голоду за бажанням відволіктися. Якщо ви тривалий період часу займалися якимись справами, працювали або ж здійснювали прибирання будинку, і вирішили відволіктися, поїсти, це зовсім не означає, що ви голодні. Швидше за все вам необхідно змінити сферу діяльності. Тому, якщо в процесі виконання якоїсь справи вам захотілося відволіктися, не біжіть на кухню і не пожирайте пряники або печиво.

Найкраще відволіктися за допомогою відео, набагато корисніше буде зайнятися спортом. Наприклад, трохи побігати на біговій доріжці або покачати прес. Таким чином ви забудете про те, що хотіли зробити, тобто поїсти і зберегти свою фігуру. Ні в якому разі з метою відвернення або розслаблення не приймайте їжу, тому що в подальшому це буде провокувати виникнення сильного апетиту, а також зростання ваги.

Сильний голод

Як знизити підвищений апетит у жінок і чоловіків: поради

Якщо ви відчуваєте постійне відчуття голоду, вас долають тривожні думки, тому ви хочете відволіктися від них, взявши трохи харчів, відправляйте за допомогою до психотерапевта. Бо як психологічний стан, настрій істотно впливають на апетит. Усунувши проблеми з психікою, а також переглянувши своє ставлення до подій, ви зможете налагодити травлення, а також перешкоджати виникненню сильного апетиту, відрегулювавши харчування.

Кілька правил для зниження апетиту у жінок і чоловіків:

 • Пийте чорний чай. Справа в тому, що через годину після сніданку, необхідно випити чашку чорного чаю. Він містить деякі мікроелементи, які сприяють насиченню і пригнічують апетит.
 • Обов'язково після підйому їжте вівсянку або інші продукти, які містять повільні вуглеводи.
 • Пийте багато води. Нерідко люди плутають відчуття спраги з голодом. Тому замість того, щоб поїсти, спробуйте випити води або зеленого чаю.
 • Намагайтеся тримати свою вагу в рамках індексу маси тіла. В рамках індексу помірний здоровий апетит і відчуття голоду у години прийому їжі. При виході за межі індексу маси тіла, завжди організм страждає підвищеним апетитом, почуттям голоду і котиться до ожиріння. Детальніше про індекс маси тіла читайте у статті: Як правильно розрахувати індекс маси тіла для жінок, чоловіків і дітей: формула розрахунку.
 • Експрес-дієти дають досить швидкий результат, який є нестійким. В основі таких дієт тотальне зниження калорійності їжі. Після того як ви перейдете до нормального харчування, організм намагається взяти про запас, накопичити жир. Щоб в подальшому, після того, як ви сядете на дієту, сприяти утворенню жирового запасу, щоб було що витрачати в майбутньому.
 • Тому при виборі дієти віддавайте переваги білковим, або ж дієті Катерини Меримановой -60, яка є меншою, хоч і не дає таких швидких результатів. Втрата ваги більш стійка, тому його вдасться утримувати після схуднення без стрибків апетиту. На такій дієті ви не будете зриватися, адже люди, які віддають перевагу експрес-дієт, дуже часто не витримують і зриваються.
Хочеться їсти

ВІДЕО: Як знизити апетит