Кров в сечі у чоловіків, жінок, при вагітності, у дітей: причини, лікування — що робити?

Причини появи і способи лікування крові в сечі у чоловіків, жінок, дітей і вагітних.

Кров в сечі викликає дуже багато переживань, і зовсім не даремно. Адже найчастіше такий стан пов'язано з великою кількістю хвороб. У цій статті ми розповімо про причини виникнення крові в сечі, і способи лікування.

Кров у сечі: причини

Найчастіше пацієнти стикаються з так званої несправжньою кров'ю в сечі. Зазвичай це відбувається після вживання в їжу чорниці, а також буряків. Якщо подивитися на сечу, вона володіє червоним або рожевим відтінком, що викликає масу занепокоєння. В такому випадку переживати не варто, адже барвники, які входять в склад їжі, забарвлюють сечу. Це одна з найшкідливіших причин. Серед причин є більш серйозні, які свідчать про захворювання і можуть відбуватися в інших випадках, не пов'язаних з недугами.

Причини появи крові в сечі:

 • Фізичні навантаження, а також біг. Дуже часто називають хворобою марафонців, бо саме після забігу на тривалий відстань у бігунів може з'являтися кров у сечі. В цьому немає нічого страшного, і не свідчить про серйозних недугах. Поява крові пов'язано з професійною діяльністю.
 • Цистит або інфекція сечовивідних шляхів. Найчастіше зустрічається у жінок, тому як у них уретра за своєю природою більш коротка і широка. Тому туди легше проникають патогенні мікроорганізми.
 •  Сечокам'яна хвороба. Саме коли в сечовому міхурі знаходяться камені, вони пошкоджуються стінки, слизову, що провокує появу крові у сечі.
 • Камені в нирках або порушення у їх роботі. Зазвичай кров у сечі з'являється якраз при порушеннях в роботі ниркових вузликів, а також пошкодження дрібних судин.
 • Спадкові недуги.
 • Пухлини в області нирок або сечового міхура. Варто відзначити, що цей стан часто спостерігається під час вагітності. Це пов'язано з тим, що в цікавому положенні, тиск на матку збільшується, її розміри зростають і можуть тиснути на сечовий міхур. Відповідно можуть виникати якісь неполадки в його роботі.
Еритроцити в сечі

Чому з'являється кров у сечі при вагітності?

Причини появи крові в сечі при вагітності:

 • Цистит. Вагітні дійсно частіше, ніж жінки не в положенні страждають запаленнями. Це якраз пов'язано з виниклою надмірним навантаженням на нирки, сечовий міхур, а також тиском, який чиниться на уретру і сечовий міхур.
 • Дотримання спеціальної дієти. Дієта, в якій є чорниця, а також буряк. Справа в тому, що у вагітних, у зв'язку з величезним виділенням прогестерону в крові можуть спостерігатися запори. З-за цього їм рекомендують дієту, яка містить в собі буряк. Цей овоч може забарвлювати сечу в рожевий або червоний колір. Проте в даному випадку про еритроцитах в сечі говорити не варто. Колір сечі змінюється в бік рожевого або червоного, тому можуть виникати якісь підозри.
 • Пієлонефрит. При запаленні нирок може спостерігатися кров у сечі. Це пов'язано з більшим навантаженням на організм і необхідністю фільтрації величезної кількості рідини. Такий стан не є нормальним, тому необхідно обов'язково звертатися до лікаря і говорить про те, що в сечі є кров.
Схема особливості сечі

Сеча з кров'ю у жінок: лікування

Варто зазначити, що серед причин у жінок все ті, що описані в першому пункті, але є деякі тонкощі.

Особливості:

 • Справа в тому, що з жіночим організмом пов'язано величезна кількість гормонів, таких як естрогени і прогестини. Якщо порушується рівновага між виробленням прогестерону і естрогену, спостерігається розростання внутрішньої оболонки матки — ендометрія.
 • Досить часто такий стан зустрічається у молодих жінок, які не народжували. Эндометриальная тканина розростається за межами матки, може спостерігатися в маткових трубах, яєчниках, і навіть в сечовому міхурі.
 • Саме розростання ендометрія усередині сечового міхура може спровокувати появу крові у сечі. Адже це своєрідні доброякісні утворення, які заповнюють стінки сечового міхура або уретри.

На жаль ендометріоз травами не лікується. Найчастіше це гістероскопія і гормональна терапія. Детальніше про лікування ендометріозу можна знайти тут.

Індикатори для аналізу сечі

Кров в сечі у чоловіків: причини

Чоловіка після 50 років, також нерідко стикаються з наявністю крові в сечі. Це обумовлено наявністю простатиту, а також доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Разом з цим присутні й інші симптоми, такі як хворобливе сечовипускання, часті позиви в туалет.

Тому чоловіка після 50 років повинні уважно стежити за своїм здоров'ям і звертати увагу на деталі, а також дрібниці. Адже своєчасне звернення до лікаря дозволяє повністю вилікувати захворювання і забути про нього. Це істотно підвищує якість і рівень життя.

Біоматеріал для аналізу

Чому з'являється кров у сечі у дитини?

Діти також часто стикається з наявністю крові в сечі. Це пов'язано з особливостями дитячого організму.

Причини появи крові в сечі у дітей:

 • У хлопчиків це може бути надмірне цікаво по відношенню до своїх статевих органів. Справа в тому, що діти дошкільного віку дуже цікаві, і люблять вивчати не тільки все навколишнє, але і своє тіло, зокрема. Тому нерідко в області вух і рота, носа можна знайти намистини, різноманітні дрібні предмети. Те ж саме може статися і з уретрою. Тобто дитина може просто пошкодити її.
 • З-за неправильної гігієни хлопчиків. Занадто грубе відсунення крайньої плоті, під час миття, провокує мікротріщини. Також можуть спостерігатися микроразрывы, тому в сечі будуть спостерігатися невеликі згустки крові.
 • У дівчаток найчастіше причиною крові в сечі є цистит. Дійсно, дівчатка в 3 рази частіше страждають на цистит, ніж хлопчики, з-за особливостей своєї будови. Маляткам досить нетривалий період часу посидіти на піску або бетоні, в результаті чого може з'явитися цистит, запалення. Разом з кров'ю в сечі, у дівчинки може виявлятися біль внизу живота, а також гостра біль при сечовипусканні. Нерідко стан доповнюється ще і температурою.
 • Захворювання нирок. Дуже часто при пієлонефриті, наявності каменів або піску в нирках, спостерігається кров у сечі. В такому випадку найчастіше у дитини спостерігаються болі в області спини, а також висока температура. На жаль, ці стани не потребують втручання лікаря і проведення додаткової діагностики.
Лабораторні випробування

Кров в сечі — що робити?

Необхідно здати сечу на аналіз і з'ясувати причину. Зазвичай призначають УЗД нирок і сечового міхура. Симптоматичного лікування немає. Основний спосіб позбутися від крові в сечі — усунути причину появи.

Способи лікування:

 • При ендометріозі — лапароскопія, гістероскопія і гормональні препарати
 • При аденомі простати — лікарські препарати і операція
 • При каменях у нирках і сечовому міхурі — дроблення, оперативне втручання
 • При пієлонефриті і циститі — антибіотики, трав'яні настої, фізіопроцедури
Лікарські препарати

Кров в сечі — тривожний симптом, який не варто залишати без уваги.

ВІДЕО: Кров в сечі