Можна лежати або спати відразу після їжі або краще ходити, рухатися? Лежати або спати після їжі вдень і на ніч: шкідливо чи корисно? На якому боці можна і краще лежати, спати після їжі?

Чи можна спати або лежати після їжі.

Багато хто з нас звикли після прийому їжі приймати горизонтальне положення, і лягати на диван для того щоб так сказати «зав'язався жирок». Це неправильно, і на думку гастроентерологів та фітнес-тренерів призводить до ожиріння та деяких проблем з шлунком.

Можна лежати або спати відразу після їжі або краще ходити, рухатися?

Багато любителі здорового способу життя і ті, хто турбується про свою фігуру, після прийому їжі прагнуть пройтися або зробити пробіжку. Це теж неправильно, так як надмірна фізична активність сприяє відливу крові від шлунка до кінцівок.

Таким чином в районі шлунку виникає певний дефіцит крові, через що їжа в ньому застоюється. Починає бродити, тому можуть виникнути деякі проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Якщо відразу після прийому їжі ви приймете горизонтальне положення, деяка частина шлункового соку шлунка перетече в стравохід. З-за цього будете відчувати тяжкість і печію.

Таким чином, лежати, бігати, ходити після прийому їжі не можна. Самим оптимальним варіантом є посидіти 15-20 хвилин. Після цього можна здійснювати різні фізичні вправи і більш серйозні фізичні навантаження. У цьому разі частина їжі вляжеться в шлунку і добре засвоїться. Буде виділено достатню кількість шлункового соку для переробки їжі.

Сон відразу після їжі

Лежати або спати після їжі вдень і на ніч: шкідливо чи корисно?

Лягати спати в обід або ввечері після прийому їжі неприпустимо. Це сприяє припливу шлункового соку в стравохід. Зменшення кількості шлункового соку, сприяє уповільнення обміну речовин. Таким чином, ви ризикуєте отримати зайвий жир в області талії і стегон.

Правила поведінки після їжі:

  • Після сну ви можете спостерігати неприємне відчуття в області шлунка і стравоходу. Це пов'язано з тим, що їжа, прийнята безпосередньо перед сном, не перетравлюється. Вона застоюється в шлунку, збільшується кількість хвороботворних мікроорганізмів.
  • Якщо ви пізно приходите додому з роботи і відчуваєте голод, не варто наїдатися і приймати велику кількість їжі перед сном. Самим оптимальним варіантом стане легка вечеря. Для цього можете використовувати кефір, молочні продукти з низьким вмістом жиру. Також допустимо використовувати фрукти.
Тяжкість після їжі

Відразу після прийому їжі відпочивати або спати не варто.

  • Після легкої вечері лягати спати можна не раніше ніж через годину. Якщо ви досить щільно поїли, то лягати відпочивати можна не раніше ніж через 3 години.
  • Саме з-за того, що у вечірній час та під час сну обмін речовин сповільнюється, і їжа досить повільно перетравлюється, дієтологи встановили норму. Після 18:00 їсти не рекомендується.
  • Якщо ви не належите до людей, які турбуються про свою фігуру, то власне після 18:00 їсти дозволяється. Але це повинна бути їжа багата білком або харчовими волокнами. Можна їсти фрукти, овочі, не дуже жирну їжу. Ковбасні вироби і смажену їжу їсти не дозволяється.
  • Якщо перед сном ви будете наїдатися і відчувати ситість або навіть переїдання, це буде сприяти накопиченню жирової тканини. Таким чином ви ризикуєте набрати кілька зайвих кілограмів і дістати хвороби шлунково-кишкового тракту.
Корисна їжа перед сном

На якому боці можна і краще лежати, спати після їжі?

Як було зазначено раніше, спати після прийому їжі не варто. Але якщо все ж ви поїли і у вас спостерігається печія, в цьому випадку краще лягти на лівий бік. Справа в тому що це сприяє кращому проходженню їжі по стінках шлунка і стравоходу.

На якому боці спати:

  • Якщо у вас проблеми з тиском або діабетом, вам найкраще лягати спати на спину. Так само ця позиція підійде в тому випадку, якщо ви страждаєте будь-якими хворобами хребта.
  • Після прийому їжі не варто спати на правому боці і на животі. Це буде сприяти тиску на стінки шлунка і стравоходу, а також уповільнення обміну речовин.
  • Відповідно, якщо у вас немає можливості посидіти, походити, трохи порухатися після прийому їжі, то краще всього лягти на лівий бік. Ні в якому разі не лягайте на живіт або на правий бік.
Перекус перед сном

Як бачите, сон після прийому їжі — не найкраща ідея. Це сприяє уповільнення обміну речовин і витікання невеликої кількості шлункового соку з шлунку в стравохід. У свою чергу це сприяє розвитку патології травного тракту.

ВІДЕО: Сон після їжі