Кислий запах поту від тіла, ніг, під пахвами у дитини, немовля, жінок, чоловіків: причини. Про що говорить кислий запах поту, про яких хворобах? Що робити, якщо пот у дорослого і дитини пахне кислим молоком, кефіром? Запахи поту: про що вони говорять?

Визначаємо причини появи неприємного кислого запаху поту у чоловіків, жінок і дітей.

Не надто приємний запах поту є делікатною проблемою, про яку люди намагаються не говорити. Їм чомусь здається, що кислий запах з'являється виключно тому що вони мало часу приділяють особистої гігієни. В принципі, якщо людина дуже рідко відвідує ванну кімнату, то це може бути причиною появи цієї маленької неприємності.

Але як показує практика, в більшості випадків кислий запах поту провокують патологічні зміни в організмі. Про те, що може стати причиною появи цієї проблеми ми і розповімо в нашій статті.

Запахи поту: про що вони говорять?

Запахи поту: причини

Відразу ж хочеться сказати, що навіть у цілком здорової людини піт має певний запах. Тому, якщо хтось почне стверджувати, що ви смертельно хворі тільки тому що ваш піт видає специфічний запах, то ні в якому разі йому не вірте. Як правило, якщо у людини розвивається якась внутрішня патологія, то крім неприємного запаху від тіла, у нього проявляються ще якісь симптоми.

Якщо ви повністю здорові, то ваш піт приблизно на 90% буде складатися з звичайної води і тільки 10% будуть складати солі, мінерали, гормони і різні амінокислоти. Зважаючи на це, якщо ви точно знаєте, що запах поту під пахвами не змінився, тоді можете жити спокійно. Якщо ж ви почали відчувати, що він став пахнути по-іншому, тоді постарайтеся більш уважно прислухатися до свого організму.

Цілком ймовірно, ви помітите ще якісь незвичайні ознаки, які допоможуть вам визначити, яка проблема у вас розвивається. Так, і пам'ятайте, що деякі медичні препарати здатні кардинально змінювати аромат рідини, що виділяється потовими залозами. Зважаючи на це, якщо подібні зміни відбулися в період проходження лікування, тоді просто проконсультуйтеся з лікарем. Цілком ймовірно організму не підходить якісь ліки і через це страждають ваші внутрішні органи.

Кислий запах поту від тіла, ніг, під пахвами у жінок, чоловіків: причини

Кислий запах поту у жінок, чоловіків: причини

Як ви вже, напевно, зрозуміли, різкі кислі нотки, притаманні виділяється тілом поту, свідчать про те, що у вас є внутрішні проблеми. Також вас повинно насторожити сильне збільшення або зменшення потовиділення.

У разі якщо його занадто багато, це може вказувати на те, що всередині вашого тіла відбувається запальний процес, з яким організм бореться температурою, і в результаті цього йде постійне потовиділення. Якщо ж поту, навпаки, дуже мало, то це свідчить про те, що стався спазм судин, який забарився всі обмінні процеси.

Інші причини кислого запаху поту:

 • Збої гормонального фону. Хоча цій проблемі більше схильні жінки, останнім часом вона все частіше стала з'являтися і у представників сильної статі. У цьому разі пот буде мати аромат кислого молока.
 • Цукровий діабет. При розвитку даної патології кислий запах з'являється на тлі різкого підвищення рівня глюкози в крові. Чим вище цей показник, тим сильнішим буде кислий аромат.
 • Патології органів дихання. У разі якщо у людини з'являються проблеми з легенями або бронхами, то в організмі починають накопичуватися речовини, які за своїм запахом чимось схожі на оцет. На перших порах ми можемо не помічати, але як тільки хвороба загостриться і продукти життєдіяльності хвороботворних бактерій потраплять в кров, наше тіло відразу ж почне виводити їх через пори і потові залози.
 • Грибкові захворювання нігтів, шкіри та кишечника. У разі якщо грибок уразив нігті і шкіру, то неприємний запах з'явиться з-за недостатньої гігієни. Якщо ж причиною неприємності став грибок кишечника, то запах з'явиться унаслідок неправильної роботи травної системи.

Кислий запах поту від тіла, ніг, під пахвами у дитини, немовля: причини

Кислий запах поту у дитини, немовля: причини

Серед молодих мам існує думка що маленькі діти практично не потіють. Насправді ж це далеко не так. Як тільки малюк з'являється на світ, його потові залози відразу починають інтенсивно працювати. Таким чином вони спробують відрегулювати температуру тіла, тим самим сприяючи, щоб він не перегрівся чи не переохолодився. Правда, ви повинні розуміти, що при цьому піт не буде мати ніякого запаху.

Якщо ж ви помітите що він став видавати кислий запах, тоді насамперед зверніть увагу на гігієну дитини. Цілком ймовірно, ви просто недостатньо добре доглядаєте за шкірою, в результаті чого і з'являється проблема. У випадку якщо ви точно знаєте, що доглядаєте за дитиною максимально правильно, починайте шукати інші причини.

Отже:

 • Неправильно підібраний одяг та постільну білизну. Якщо ви одягаєте своє чадо в одяг із синтетичних тканин, то будьте готові до того, що у нього з'явиться кислий запах поту від тіла. Так як подібні матеріали погано пропускають повітря, то організм не зможе правильно регулювати температуру тіла і як наслідок-посилиться потовиділення.
 • Продукти харчування. В разі якщо ви будете давати своїй дитині їжу, яка йому не підходить за віком, то тим самим будете перевантажувати його ШКТ і підшлункову залозу, і на цьому тлі буде підвищуватися рівень цукру в крові. Він і буде провокувати появу проблеми.
 • Недолік вітаміну D. У цьому випадку, крім кислого запаху у малюка буде спостерігатися надмірна нервозність, плаксивість і примхливість. Але, мабуть, найголовнішим ознакою нестачі вітаміну, рясне потовиділення при найменшій фізичному навантаженні.
 • Підлітковий період. В період інтенсивного дорослішання і у хлопчиків, і у дівчаток відбувається різкий сплеск гормонів в організмі. Іноді організм просто не справляється з таким навантаженням і починає виводити зайві гормони через потові залози.

Про що говорить кислий запах поту, про яких хворобах?

Можливі хвороби

Як вже згадувалося в самому початку нашої статті, людський піт може бути прекрасним індикатором внутрішніх захворювань. Правда, ви повинні розуміти, що поставити правильний діагноз виключно по запаху поту не зможе жоден фахівець.

Зважаючи на це, якщо ви помітили у себе подібний симптом, тоді для початку зверніться до свого дільничного терапевта. Після здачі всіх аналізів і повного обстеження він зможе визначити, яка патологія внутрішніх органів стала причиною появи кислого запаху поту.

Можливі хвороби:

 • Гельминтозное зараження. Перебуваючи в тілі людини, глисти постійно виділяють продукти своєї життєдіяльності. Вони і є причиною появи специфічного аромату.
 • Стресовий стан. При стресі в організмі людини різко підвищується рівень певних гормонів. У разі якщо людина тривалий час нервує, то гормонів накопичується дуже багато і тіло позбавляється від них саме через потові залози.
 • Патології сечовивідної системи. Практично завжди на тлі запалення мочевіка у людини різко звужуються сечовивідні канали, внаслідок чого могти затримується в тілі довше звичайного. Із-за такої затримки вона починає окислюватися всередині мочевіка і як наслідок, починає видавати кислий запах, який виходить назовні разом з потом.
 • Мастопатія. Дане захворювання теж тісно пов'язано з гормональним фоном. Воно виникає внаслідок різкого зниження прогестерону та надлишку естрогену. Саме останній і є причиною появи кислого запаху поту.

Що робити, якщо пот у дорослого і дитини пахне кислим молоком, кефіром?

Рекомендації по боротьбі з кислим запахом поту

Перед тим як розповісти вам як можна прибрати кислий запах поту хочеться уточнити, що косметичні та гігієнічні методи можуть допомогти вирішити цю проблему буквально на кілька годин.

Зважаючи на це, якщо ви хочете позбутися від неприємної проблеми раз і назавжди, тоді постарайтеся максимально швидко вилікувати внутрішню патологію, яка її спровокувала. Якщо ви цього не зробите, то ніякі хитрощі не допоможуть вам позбутися специфічного аромату.

Поки ви будете лікуватися, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Приймайте душ вранці і ввечері
 • Ні в якому разі не одягайте ношений одяг повторно
 • Носіть одяг, зшитий виключно з натуральних тканин
 • Дотримуйтеся правильного харчування
 • Не вживайте фастфуд, копченості та соління
 • Також повністю виключіть з раціону дріжджову випічку
 • Приймайте всередину настій з м'яти перцевої
 • Обробляйте шкіру кульковими дезодорантами
 • Регулярно приймайте хвойні і содові ванни

Чому пот у дитини пахне кислим: кислий запах поту у дитини – Комаровський

Думка доктора Комаровського

Більшість новоспечених батьків, учувши кислий запах поту у своєї дитини, відразу ж починають нервувати і бігти до лікаря. Як правило, в цьому випадку більшість педіатрів списують це на недолік в організмі вітаміну D.

Тому вони приписують даний препарат малюкові і благополучно відправляють усіх додому. Якщо ж би ви звернулися з подібною проблемою до лікаря Комаровським, то він би вам пояснив, що в більшості випадків цю неприємність викликають зовсім інші причини.

На думку доктора Комаровського, кислий запах поту може з'явитися через:

 • Банального перегріву
 • Особливостей організму дитини
 • Поганого провітрювання приміщення
 • Недостатній вологості
 • Надлишку вологи
 • Високої температури в приміщенні
 • Повної відсутності фізичних навантажень
 • Введення неправильного прикорму

Відео: Про що говорить НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ ПОТУ?