Як заморозити перець болгарський на зиму для фарширування, піци, лазаньї, рагу, супів, заправок, овочевої ікри, з начинкою: способи, рецепти

Заморожуємо болгарський перець на зиму для різних страв: рекомендації з фото.

Болгарський перець — джерело вітамінів, а також неповторні смакові якості і чудова строкатість в будь-якій страві. З тих пір як в наших будинках оселилися холодильники з великими морозильними камерами, а в деяких і окремо встановлені морозилки — заморожування овочів і фруктів почали витісняти квашення та консервування, а страви, які вважалися виключно літніми, сьогодні можна готувати цілий рік.

У цій статті ми розповімо про те, як заморозити болгарський перець, щоб взимку його використовувати найбільш ефективно.

Як заморозити болгарський перець на зиму для фарширування?

Є кілька варіантів заморозки болгарського перцю для фарширування: перший без начинки, він для тих, у кого небагато місця, другий — з начинкою, у кого простір в морозильній камері дозволяє не думати про економію місця.

Заморожування перцю болгарського на зиму для фарширування

Заморожування перцю для фарширування без начинки:

  • Вибираємо рівний перець в достатній кількості;
  • Визначаємо, ніж взимку будемо варити фарширований перець і оцінюємо, скільки перців потрібно на каструлю (орієнтовна кількість);
  • Сортуємо перець за формою і розміром;
  • Знімаємо плодоніжку з серцевиною;
  • Ретельно моєму всередині і зовні;
  • Обсушуємо на паперових серветках;
  • Складаємо перець один в один у стовпці довжиною в ящик морозильної камери;
  • Збираємо кілька стовпців в один пакет (один пакет — одна порція, так зручніше розморожувати);
  • Складаємо в морозильну камеру і не виймаємо до використання;
  • При готуванні вийняти, розморозити до тієї міри, коли перчинки будуть вийматися один з одного без пошкоджень, начинити і ставити варити. Повністю не розморожувати, так як після розморожування перець стає м'яким і рветься при фаршируванні.

Заморожування перцю для фарширування з начинкою:

Як і в першому випадку перець очистити, вимити і обсушити на паперовому рушнику. Далі начиняємо готовим фаршем (м'ясний фарш, рис, овочі і зелень), викладаємо рядами і заморожуємо на аркушах, після чого складаємо вже заморожені напівфабрикати в пакети і зберігаємо. При готуванні поставити в каструлю в замороженому вигляді, залити холодною підливою і довести до кипіння, після чого тушкувати на мінімальному вогні, щоб перець спочатку розтанув і приготувався повністю в соусі. Таким чином, ви отримаєте смачний фарширований перець в будь-який час року.

Заморожування перцю болгарського на зиму з фаршем

Як заморозити болгарський перець на зиму для піци, лазаньї або рагу?

Піца, лазанья, рагу, тушковані овочі, та ще не одну сотню страв можна приготувати зі свіжим болгарським перцем. Але якщо на нього не сезон і купувати в супермаркеті з нітратами зовсім не хочеться? У цьому випадку подбайте про себе заздалегідь, зробивши заготовки — заморозки болгарського перцю двома способами.

Спосіб № 1 — кільця.

Для обох способів виберіть перець з товстими стінками, бажано всіх кольорів веселки, які знайдете. Ретельно вимийте і почніть шаткувати кільцями від кінчика до плодоніжки, якщо є в ужитку шинкування овочева з настроюваної завтовшки налаштуйте 5 мм і шинкуйте. Після того, як кільця нашинкованы, вийміть серцевину і плодоніжку.

Таким чином, ви зможете максимально рівно нарізати перець і при цьому все, включаючи «капелюшок». Якщо готові жертвувати рівністю нарізки на користь швидкості — зрізаєте капелюшок, виймаєте серцевину і шинкуете. Складаєте в пакети порціями, і ховайте в морозилку, поки з нього не вийшла волога і соковитість.

Перець болгарський нашатковану кільцями

Спосіб № 2 — соломкою

Разрезаете перець на чотири частини (дрібний — навпіл), виймаєте плодоніжку і серцевину, ретельно промиваєте. Шинкуете соломкою ножем або за допомогою овочерізки. Ссыпаете в пакети на певні порції і складаєте в морозильну камеру.

Перець болгарський нашатковану соломкою

Як заморозити болгарський перець на зиму для супів, заправок і овочевої ікри?

Якщо ви плануєте шаткувати для цього способу в кількості від 10 кг і більше — без овочерізки обійтися буде вельми складно. Як і в попередніх способах, ми рекомендуємо вибирати зелений, червоний, жовтий перець і очищати від плодоніжок і серцевин. Далі нарізаємо кубиками по 5-7 мм і фасуємо у пакети. Так як така нарізка добре відділяється за допомогою ножа в зимовий час, без проблем можна фасувати у великі пакети.

Перець болгарський нашатковану кубиками

Ще один спосіб заготівлі болгарського перцю в морозильній камері на зиму — подрібнення через м'ясорубку. Відмінний спосіб, якщо заготовка буде для заправок, ікри і як додаткова приправа до підливаючи. Якщо ж вам подобається бачити в готовому блюді шматочки — такий метод вам не підійде.

Як заморозити болгарський перець на зиму для заливних і святкових страв?

Багато господинь люблять красиво прикрасити страви і цей спосіб для таких випадків. Якщо у вас є металеві вирубки для печива — відмінно, ще немає — обов'язково придбайте. Отже, перець розрізаємо навпіл і акуратно вирівнюємо, натискаємо вирубкою і отримуємо оригінальну фігурку з перцю. Повторюємо різними вирубками, наповнюючи порційні пакетики. Взимку залишиться розморозити і покласти в блюдо (якщо блюдо не буде піддаватися термообробці — перець бланшувати).

Квітка з болгарського перцю

Також пропонуємо нарізати ножем ось такі чудові квіти як у відео і заморозити про запас.

Відео: Уроки карвінгу. Як зробити квітку з солодкого перцю?