Чому гель-лак на нігтях покривається пухирями і як цього уникнути?

Складно буде знайти людину, яка не знає про стійке манікюрі, здатному триматися на нігтях більше місяця. Секрет криється в використанні гель-лаків. Однією з основних особливостей таких матеріалів є сушка в спеціальній лампі, яка здатна генерувати особливе випромінювання. Гель-лак від такого впливу стає міцним і стійким до зовнішніх впливів.

Але іноді він може вести себе по-іншому. Навіть фахівцям знайомі ситуації, коли гель-лак пузириться на нігтях. Ця ситуація неприємна. Манікюр зіпсований, його потрібно переробляти, що істотно збільшує тривалість процедури. Щоб з вами такої ситуації не виникало, необхідно детально ознайомитися з причинами, по яких вона виникає.

Чому утворюються бульбашки

Щоб ваш манікюр ніколи не був зіпсований венами, що роздулися бульбашками, необхідно вивчити причини такої ситуації. Їх може бути кілька:

 • низькоякісні матеріали, складові компоненти яких вступають в реакцію з повітрям;
 • товстий шар лаку, який не може просушитись за один раз: верхній шар твердне, а нижній — залишається рідким і проявляється у вигляді бульбашок;
 • погане знежирення пластини;
 • волога з нігтів випаровується і піднімає лак, утворюючи бульбашки на поверхні;
 • поліровка повинна проводитись обов'язково грунтовно;
 • лак з вичерпаним терміном придатності не підлягає використанню, його склад і розшаровується розчинник зазвичай становить верхній шар, збовтування флакона ситуацію не врятує;
 • пересушена або розпатлана пензлик зовсім не підходить для роботи;
 • гель-лак не можна струшувати перед використанням.

Порушення технології нанесення

 • Здувається гель-лак при сушінні часто з-за струшування бульбашки. Якщо з звичайними лаками так звертатися можна і навіть потрібно, то гель-лак гостро реагує на такі дії. В процесі струшування рідина змішується з повітрям, який під час сушіння проявляється у вигляді пухирчастої поверхні. Щоб виправити ситуацію, необхідно пухирець нагріти в руках. Це дозволить матеріалу придбати потрібну рівномірність і поверне йому колишні властивості.
 • Нігті в процесі створення дизайну потрібно ретельно обезжиривать і покривати якісною основою. Залишки будь-якого матеріалу на пластині, наприклад, крему, зростатимуть після висихання основи.
 • Велика кількість шарів — помилка, яку допускають найчастіше домашні початківці майстра-самоучки. Оптимальна насиченість кольору зазвичай досягається після нанесення другого шару. У дуже рідкісних випадках потрібен третій шар покриття. Гель-лак, який перетворюється в багатошарову конструкцію, виглядає грубо, погано носиться і часто відстає від нігтя протягом першого тижня після процедури. Два шари — це максимум, який можна собі дозволити.
 • Вода і гель-лак — несумісні поняття, які навіть поряд не повинні знаходитися. З великою часткою ймовірності можна говорити про зіпсоване манікюрі, який наносився на вологі нігті. Достатньо навіть однієї краплі, щоб результат на нігтях після сушіння став розчаруванням. Обов'язково в роботі повинен використовувати праймер, а всі бульбашки з матеріалами слід щільно закривати.
 • Ніготь здатний вбирати вологу, швидко позбавитися від якої не зможе навіть праймер. Якщо на такі нігті буде завдано гель, то з часом вода буде виділятися з пластини і підніме декоративне покриття. Тому не можна робити манікюр після водних процедур.
 • Рекомендується вибирати матеріали одного виробника. Це дозволить виключити несумісність матеріалів, яка виникає через різницю в складі.
 • Хороший гель-лак не може коштувати дешево. Не треба спокушатися на низьку вартість, якою б привабливою вона не була. Роздувся поверхню після сушіння такого матеріалу — це найбезпечніша проблема, яку можуть принести дуже доступні гелі. У їх складі можуть бути шкідливі та навіть заборонені компоненти.

Порушення технології сушіння

Всі матеріали, які використовуються для манікюру, заснованого на гель-лаки, повинні сушитися в спеціальних лампах. Більше того, потрібно дотримуватися правил і технології. Із-за деяких помилок на поверхні нігтя з'являються бульбашки. Список помилок наведено нижче.

 • Замінювати лампу іншим джерелом тепла не можна. Зустрічаються випадки використання фена, наприклад. Також категорично забороняється поміщати нігті під холодну воду, робити помахи руками. Нічого з того, що робилося зі звичайним лаком не може застосовуватися до гелям. Ці матеріали не розраховані на таке поводження, вони мають зовсім інший склад і структуру, яка порушується від неправильних дій.
 • Некоректна робота лампи також може стати причиною неприємних здуття на нігтях. Можна спробувати змінити джерело випромінювань. Якщо результат буде бездоганним, значить, причина точно ховається в лампі.
 • У лампі тверднуть лише верхні шари матеріалів. Протягом години лак ще продовжує сохнути. Тому не можна відразу після закінчення роботи пити гарячі напої, контактувати з водою, хімічними речовинами і джерелами тепла. Потрібно почекати це час, щоб покриття вийшло максимально міцним.
 • Швидка сушка застосовується не до всіх матеріалів. Потрібно вивчати інструкцію до застосування кожного матеріалу, бере участь в роботі.

Закріплювач повинен використовуватися обов'язково. Він робить покриття більш міцним, захищає його від контакту з зовнішніми факторами і підвищує довговічність манікюру.

Порушення технології зберігання

Всі матеріали повинні зберігатися з дотриманням особливих правил. Якщо умови зберігання будуть відрізнятися від норм, то ефект бульбашок обов'язково проявиться.

 • Горлечка флаконів повинні залишатися чистими. Після завершення манікюру необхідно обтерти шийку від залишків лаку.
 • Сонячні промені і висока температура — головні вороги гель-лаків. Ультрафіолетові випромінювання, джерелом яких є сонце, швидко знижують якість лаку, а від жаркого мікроклімату він засихає. Нічого доброго від таких матеріалів чекати не варто.
 • Флакони завжди зберігаються в добре закритому стані, щоб матеріал не контактувала з повітрям.
 • Флакони повинні знаходитися в строго вертикальному положенні. Нахилів не повинно бути, не кажучи вже про горизонтальному положенні.
 • Гель-лаки не переносять сусідства з водою, навіть вологе середовище для них буде згубною. Не варто для зберігання вибирати місце поруч з джерелом води або з високим рівнем вологості.

Прибираємо проблему без зняття покриття

Не завжди є запас часу, який дозволить переробити зіпсований манікюр. У цих випадках можна обійтися «малою кров'ю»: прибрати або приховати утворилися бульбашки.

Є ряд хитрощів, якими користуються салонні майстра.

 • Наклейки є зручним способом створення унікального дизайну, який до того ж ще й дозволяє приховати місця з проявилися дефектами. Таким способом можна приховати лише невеликі проблеми. Краще використовувати аплікації 3D формату

 • Рельєфний малюнок — це складно, але ефективно. Дизайн в цьому випадку буде виглядати ефектно і дорого. Ніхто не здогадається про наявність проблеми, яка була вміло замаскована.

 • Існують спеціальні матеріали, які призначаються саме для таких випадків. З їх допомогою можна усунути здуття, а не просто замаскувати, як у попередніх випадках. Такі засоби розчиняють верхній шар вирівнюють попередні. До таких матеріалів відноситься Pro Fix і Smudge Corrector — ці матеріали є найбільш вдалими та ефективними.

Проблему можна замаскувати або прибрати будь-яким з описаних вище способів, але сподіватися на довговічність манікюру не варто. Шари погано скріплені між собою, отже, покриття не є цілісним.

Про помилки при нанесенні гель-лаку дивіться у наступному відео.