Як відновити нігті після шелаку?

Хто б раніше міг подумати, що манікюр можна робити два рази, а то і раз на місяць і при цьому мати доглянуті ручки з бездоганними нігтями? Колишній манікюр був дуже недовговічним, краю скалывались, покриття покривалося тріщинами, а лак стирався. І такого ефекту можна було очікувати навіть на другий день після процедури. Зараз нігтьової дизайн робиться за допомогою шелаку, який сушиться в спеціальній лампі, по-науковому цей процес називається полімеризацією.

На жаль, за такий стійкий ефект припадає розраховуватися. І ціна виявляється немаленькою. Після зняття шелаку нерідко можна виявити проблеми на нігтях. Це може бути жовтизна нігтьових пластин, ламкість нігтів, шорстка поверхня, розшарування та інші малоприємні моменти. Такі ситуації треба усувати, а не закривати проблеми новим манікюром.

Що таке шелак?

Для початку розберемося з тим, що являє собою шелак — винуватець проблем з нігтями. Цей матеріал є чимось середнім між лаком для нігтів і гелем, який використовується для нарощування нігтьової пластини. Якщо розбирати назва Shellac, то отримаємо ім'я бренду, який активно захищає ноу-хау.

Шелак не може використовуватися для нарощування, чого не скажеш про гель. Також він абсолютно не підходить для корекції нігтів. Для зберігання шелаку використовуються звичайні флакони з пензликом, які вже добре нам відомі. Для висихання цього матеріалу потрібно вплив ультрафіолетового випромінювання. Список особливостей шелаку на цьому не завершується.

 • Покриття може триматися на нігтях дуже довго, більше місяця, це точно. Все буде залежати від якості роботи і особливостей шкарпетки. Тільки за відростання нігтьової пластини приблизно кожні 2 тижні доводиться знімати старе покриття і приводити нігті в порядок.
 • Для зняття шелаку використовується особливий розчинник. Для гелю, наприклад, застосовується механічний метод (спилювання).

 • Манікюр з використанням шелаку може проводитися тільки на здорових нігтях. Якщо пластина нездорова, то під міцним покриттям вона стане ще більш виснаженою, ламкої і крихкою. У цьому випадку ніготь з великою часткою ймовірності зламається разом з новим манікюром.

 • Шелак може використовуватися під час вагітності і гормонального лікування. Особливих протипоказань немає, але все ж консультація у лікаря не буде зайвою.

 • Манікюр з використанням шелаку надає щадну дію на ніготь, на відміну від гелевого нарощеного покриття. Та все ж негативний вплив присутній. За міцний манікюр, який буде триматися на нігтях місяць, все ж доведеться поплатитися.

Наслідки від використання

Всі виробники шелаку невпинно говорять про його повної безпеки та відсутності шкідливого впливу на нігтьову пластину. Насправді це не так. Так, вплив шелаку є більш щадним, ніж у випадку з гелем, але все ж воно є. Наслідки від використання шелаку, особливо постійного, при якому нігті не відпочивають від такого манікюру, можуть проявлятися по-різному. Нігті псуються з кількох причин.

 • Полірування пластини, навіть дуже щадна, в будь-якому випадку истончает її. Якщо нігті і без того тонкі, та ще й майстер може не розрахувати тривалість і інтенсивність полірування, то справа зовсім погано.
 • Шелак після висихання утворює щільний, міцний шар. Через нього не надходить повітря і сонячне світло. Адже нігті є частиною живого організму, вони потребують якісного харчування, повітрі і сонячному світлі. Якщо ці три чинники будуть обмежені, то нігті будуть ставати сухим, м'яким, виснаженими.

 • А ось УФ-випромінювання боятися не варто. З усіх процедур вона є найбільш невинною, звичайно, якщо буде виконуватися за правилами, з дотриманням техніки безпеки. Тільки людям з чутливою шкірою, яка погано переносить УФ-промені, варто з обережністю ставитися до такої процедури.

Існує кілька видів проблем, які можуть проявлятися на нігтях після зняття шелаку. Виявивши одну з них можна говорити про те, що нігті зіпсувалися і їм потрібна термінова допомога.

 • При спилюванні нігтя або зняття дизайну може бути проявлена зайва старанність або порушена технологія. В результаті таких дій нігті виходять дуже тонкими, вони болять при найменшому дотику, не кажучи вже про зміну температури при сушінні в лампі.
 • Від неякісних матеріалів, які залучають доступною ціною, пластина може тріскатися і розшаровуватися просто під шелаком. Далі нігті можуть ставати жовтими і шорсткими, покриватися плямами і відходити від нігтьового ложа.
 • Від надмірно тривалої сушки в лампі без дотримання технології під нігтьовими пластинами можуть утворюватися болючі мозолі. При цьому від шкіри на руках теж ви не будете в захваті, оскільки вона буде лущитися і навіть може тріскатися.

 • Грибок — ще одна поширена проблема, з якою можуть «нагородити» майстра. Причиною можуть служити інструменти, які не піддавалися дезінфекції, та порушення елементарних норм гігієни.

 • На шелак у деяких людей проявляється алергія. Про її наявність можна дізнатися за волдырям на пальцях, нерідко вони сверблять і болять. В цьому випадку потрібно змінити матеріали або зовсім відмовитися від шелаку.

Способи відновлення

Якщо після зняття шелаку були виявлені проблеми з нігтями, про які ми розповідали вище, необхідно обов'язково вживати відповідні заходи. Є багато способів, які дозволяють відновити нігтьову пластину.

Деякі з них можна застосовувати в домашніх умовах, інші процедури можуть проводитися тільки фахівцем в салоні.

 • Бджолиний віск і мед використовуються для запечатування нігтів. В результаті такої процедури нігтьові пластини обволікаються захисною плівкою, яка захищає їх від пошкоджень, механічних впливів і зовнішніх негативних факторів. Такий засіб продається у вигляді пасти і пудри. Використовувати потрібно обов'язково обидва препарату, окремо вони не дозволять досягти потрібного результату. Бджолине відновлення може наноситися на очищені нігті в домашніх умовах, а не тільки в салонах.
 • Відновлювальні препарати, що нагадують звичайні лаки, продаються в багатьох аптеках, косметологічних салонах і магазинах. Таке відновлення може бути прозорим та кольоровим, спрямованих на усунення однієї проблеми або справляти комплексний вплив. Такі препарати випускаються у великому асортименті багатьма фірмами. В якості основи можуть використовуватися різні препарати, наприклад, шовк, кератин, морські мінерали. Для зняття таких лікувальних покриттів потрібно використовувати спеціальний засіб, у складі якого не буде ацетону. Ці препарати можуть наноситися під лак, замінюючи основу.
 • Засіб Kalyon «Кораблик» є унікальним по своєму складу і дії. Воно дозволяє не тільки зміцнити пластини, але і стимулює їх зростання. Випускається у флаконах з пензликом, може бути прозорим або перламутровим. Лікування повинно проводитися протягом 3 тижнів. Також може використовуватися в якості основи.

 • Препарат Keratin Nail Restorer Trind створений на основі кератину, надає зволожуючу та відновлювальний вплив на нігті. Таке покриття потрібно наносити двічі на день, що є його головним недоліком.

 • У широкому асортименті випускаються олії для обробки кутикули і нігтів. Хорошу дію надає оливкова олія, з якого можна робити ванночки. В підігрітому маслі руки витримуються близько 15 хвилин. Процедура виконується щодня протягом тижня. Також фахівці радять використовувати масло жожоба. Є спеціальні масла, які випускаються у флаконах з пензликом. Вони дозволяють швидко привести в порядок нігті і кутикулу.