Що таке усадка гель-лаку? Чому гель-лак лягає горбами, сповзає з бази, лягає нерівномірно? Список гель-лаків з Алиэкпресс, які не дають усадку

Чому на поверхні гель-лаку з'являються горби.

Дуже часто після нанесення гель-лаку через кілька днів на поверхні пластини спостерігаються горби, вм'ятини. Майстри не розуміють, з чим це пов'язано. Особливого таке часто відбувається серед любителів домашнього манікюру, які покривають нігті самостійно. У статті ми розповімо, чому на поверхні нігтів з'являються горби і що таке усадка гель-лаку.

Що таке усадка гель-лаку?

Зверніть увагу, що останнім часом досить популярним є манікюр з вирівнюванням нігтьової пластини. Це дозволяє усунути нерівності, а також надати товщину натурального нігтя, зміцнивши його. Такий варіант ідеально підходить для жінок, у яких нігті дуже щільне по своїй природі. Тонкого шару бази для вирівнювання досить, щоб матеріал ставився 3 тижні.

Але багато стикаються з проблемою появи горбів, вм'ятин, а також нерівностей на поверхні покриття. Це усадка матеріалу, найчастіше вона з'являється у погано пігментованих лаків, які для однорідного покриття потрібно наносити в 3 і більше шарів. Це потрібно, щоб натуральна пластина не просвічувалася, при цьому товщина покриття задоволена щільна. Відповідно при відростанні на кінці нігтя або в зоні апекса з'являються горби і вм'ятини.

Вм'ятини

Чому гель-лак лягає горбами?

Якщо є можливість, відмовтеся від світлих і погано пігментованих лаків і користуйтеся продукцією, яка наноситься максимум у два шари. В такому разі на поверхні тонкий шар, який не дасть усадки.

Особливості появи бугров:

 • Часто усадка властива для пластичних, гумових баз, а також гель-лаків. Найчастіше такі бази підходять людям з м'якою нігтьової пластиною, на якій практично не тримається гель-лак. Основний спосіб збільшити носкість покриття — використання пластичних баз, які стають еластичними і м'якими після висихання в ультрафіолеті.
 • При затисненні, згинанні нігтя вони не сколюються, а продовжують щільно сидіти на натуральному нігтьовому ложі. Це ідеально для клієнтів з дуже тонкою нігтьової пластиною, яка вимагає зміцнення. Використовувати жорсткі бази для вирівнювання та зміцнення тонких і м'яких нігтів — це не варіант, тому що матеріал нерухомий, а нігтьова пластина м'яка.
 • Відповідно при стисненні нігтя цей матеріал буде сколюватися. Це досить поширена проблема, яка часто зустрічається серед любителів гель-лаку. У такому випадку єдиний варіант зміцнити натуральний ніготь — використання твердих матеріалів, таких як гель, акрил або полигель. Якщо ви не прихильник нарощування нігтів, то немає необхідності наносити матеріал товстим шаром — достатньо зміцнити його тонким шаром. Для цих цілей підійде будь-який з вище перерахованих матеріалів. Після нанесення гель-лаку на таке покриття, навіть через місяць шкарпетки горбів не буде видно, з-за того, що матеріал жорсткий і не дає усадку.
 • Досить часто таке трапляється з популярними каучуковими базами, якими проводиться вирівнювання тонких нігтьових пластин. Відповідно найчастіше такі бази більше підходять для щільних нігтів, які не згинаються. Для м'яких і неживих нігтів подібного роду бази можуть добре вирівнювати нігтьову пластину, зміцнювати її, але не позбавлять від того, що нігті гнуться.
 • Приблизно через одну-два тижні на поверхні нігтя з'являться бугри. Це пов'язано з усадкою матеріалу, і його м'якістю. Досить часто таке трапляється із звичайними прозорими гелями низької якості, які продаються в основному на AliExpress. Радимо вибирати гелі перевірених виробників, які дають мінімальну усадку.
Відколи й бургы

Способи уникнути появи горбів і рельєфу при нанесенні гель-лаку

Як зрозуміти, чи буде матеріал бугром на нігтях, дасть усадку чи ні? Для цього можна провести кілька експериментів. Візьміть аркуш паперу зі слизьким, захищених покриттям, або звичайний щільний поліетилен. Тепер нанесіть кілька шарів зміцнюючого матеріалу. Це може бути база або гель-лак. Висушіть в лампі, тепер зніміть з поліетилену або паперу. Спробуйте зігнути, якщо матеріал ламається, він досить жорсткий, і не дає усадки. Відповідно через час, після покриття декількома шарами гель-лаку, горбів на ньому ви не виявите.

Якщо матеріал досить гнучкий, гнеться, при цьому на його поверхні будуть спостерігатися заломи, то матеріал м'який. Він продовжує носкість гель-лаку на дуже тонких нігтях, але одним з недоліків є поява горбів і рельєфу. Зазвичай таке відбувається ближче до корекції, тобто через два-три тижні. Якщо на самому початку манікюр виглядав досить красиво і ідеально-рівне, з чітким відблиском, то ближче до корекції на поверхні нігтя з'являється рельєф, горби, ямки, западини. Частіше все це проявляється на стику вільного краю і нігтьового ложа. Це пов'язано з особливостями росту нігтя.

Горби на нігтях

Способи уникнути бугров:

 • Використання твердих матеріалів для зміцнення нігтів, таких як полигель і акрил
 • Використання жорстких Base із застосуванням лаків з високим ступенем пігментації, які можливо укласти в один або два шари

Відповідно рекомендуємо на дуже тонкого, ламкого та гнучких нігтях для зміцнення використовувати не каучукові бази, а більш тверді матеріали, які не будуть давати усадку після шкарпетки покриття.

Якщо ви не готові відмовитися від вирівнювання базою, то в такому випадку радимо вам використовувати певну техніку нанесення, яка дещо відрізняється від найшвидшою і доступною. Простіше всього наносити базу вирівнюючим шаром. Спочатку ніготь за допомогою кисті, втирающими рухами промащується базою. Тільки потім наноситься велика крапля кошти і за допомогою кисті порівнюється і стягується до області кутикули, бічних валиків. Після цього ніготь перевертається вниз, а через кілька секунд сушитися. Це найпростіший варіант, який дозволяє за кілька секунд добитися ідеального вирівнювання і ущільнення нігтя.

Рельєфні нігті

Але у цього способу є недолік — він абсолютно не підходить для зміцнення дуже тонких і гнучких нігтів, тому як товстий шар бази буде з часом давати усадку і провокувати появу на нігтях горбів.

Інструкція по нанесенню бази на тонкі і гнучкі нігті:

 • Щоб цього не сталося, рекомендуємо в якості підкладки використовувати базу з поточними характеристиками, тобто дуже рідку. Нігтьова пластина промащується базою, висушується. Тільки після цього радимо проводити вирівнювання каучукової базою густої консистенції, яка не розтікається. При цьому рекомендуємо збільшити час сушіння.
 • Тобто, якщо база просихає за одну хвилину, радимо потримати її в лампі дві хвилини. Це дозволить запобігти появі усадки матеріалу. Чи можна уникнути появи бугрів за допомогою вирівнювання акриловою пудрою? Справа в тому, що акрил сам по собі, якщо він без мономеру і наноситься з метою зміцнення на мокру базу, не позбавить від появи рельєфу.
 • Тому що база буде просідати разом з акрилом. Це пов'язано з тим, що крупинки не пов'язані між собою, а лише представлені у вигляді суспензії. Для тонких нігтів, які згинаються під шаром бази, провокуючи появу горбів, рекомендуємо використовувати з метою зміцнення спеціальні бази з волокнами. Вони продаються не в пляшках, а у великих банках з широким горлишком. Всередині цих баз видно ворсинки. Це не що інше як шовк. Саме за допомогою цих тонких ниток вдається домогтися зміцнення нігтя, а також запобігти появі горбів.

Що стосується камуфлирующих баз, вони також схильні до появи горбів на поверхні. Це пов'язано з наявністю в їх складі пігментів. Тому радимо використовувати такі бази на укріплених штучними матеріалами нігтях. Тобто наносити їх виключно на нігті, які укріплені полигелем, акрилом або гелем. Це дозволить позбутися від появи горбів, а також рельєфу протягом тривалого носіння матеріалу на нігтях.

Усадка гель лаку

Чому гель-лак сповзає з бази, лягає нерівномірно?

Досить часто трапляється так, що після нанесення бази йде наступний шар гель-лаку і його нанесення стає дуже незручним. Гель-лак може нерівномірно лягати. Найчастіше це відбувається з "дірками", деякі види лаків тікають з торців, а також в районі кутикули, і не завжди вдається це виправити. Для майстрів манікюру зазвичай це не складає ніякої проблеми, оскільки вони працюють конвеєрним методом, тобто по одному пальчику. Але це істотний недолік для дівчат, які роблять гель-лак для себе, і хочуть сушити одразу всі п'ять пальців.

Щоб гель-лак лягав не з "дірками", не розтікався, не тікав з торців, радимо перед тим як наносити колір на базу, зняти з неї липкий шар, звичайною безворсовою тканиною. Саме цей липкий шар робить нанесення дуже слизьким, і сприяє розтіканню гель-лаку. Найчастіше такий прийом необхідний перед нанесенням пастельних, світлих кольорів, які плешивят і лягають нерівномірно.

Горби

Гель-лаки на Алиэкспресс

Нижче наведено список гель-лаків, а також баз, які відмінно лягають в один шар. Вирівнювання нігтьової пластини з використанням таких лаків, зведе до мінімуму можливість появи на поверхні нігтя рельєфу, навіть після тривалого носіння покриття.

Щоб зробити перший замовлення на Алиэкспресс, прочитайте інструкцію по реєстрації і пошуку товару, оплату і доставку на офіційному сайті тут, або прочитайте статтю на нашому сайті «Перший замовлення на Алиэкспресс».

Список пігментованих гель-лаків, які не дають усадку:

 • Maria ayora
 • Yifuyan
 • CHARM CHICA
 •  Azure
Красиві нігті

ВІДЕО: Усадка гель-лаку