Top Coat для нігтів: що це таке, як вибрати і використовувати?

Засіб для нігтів Top Coat являє собою спеціальний фінішний гель, яким покривають оформлений ніготь під час виконання манікюру. Покриття використовується при нанесенні гелю або акрилу. Це так званий останній шар, завершальний манікюр.

Призначення

Як правило, процес оформлення нігтя під час виконання професійного манікюру складається з трьох етапів: база – колір – топ. Топове покриття, Top Coat, виконує захисну функцію. Останній, фінішний шар не дає фарбі і іншим декоративним елементам чіплятися за предмети побуту, приймаючи цей «удар» на себе. Цей гель володіє досить щільною і густий структурою, і наносити його на нігтьову пластину не так-то просто, для цього потрібен досвід і вправність.

Фінішне покриття виконує не тільки захисну функцію, але також надає нігтя глянсове сяйво і блиск.

Покритий Top Coat ніготь гарно виблискує на сонці. Деякі засоби мають у своєму складі слюду, блискітки, шімер, за рахунок яких нігтям надається додатковий дизайн. Топ вирівнює поверхню нігтьової пластини, запобігає сколи і тріщини, запобігає вицвітання лакового покриття. Крім того, топ сприяє швидкому висиханню лаку.

Як наносити?

При використанні фінішного покриття ознайомтеся з деякими рекомендаціями.

 • Кожен шар – база і колір – вимагають ретельного просушування в УФ-лампі, однак цього буває недостатньо, тому кожен вид манікюру завершується нанесенням топа. Покривати нігті топом слід тонким шаром, а просушувати як мінімум 3 хвилини.
 • Не струшуйте флакон з закріплювачем, так як ці дії здатні спровокувати появу бульбашок, від яких важко позбутися. Бажано, взагалі, зайвий раз не рухати пляшечку з місця, інакше на нігтях після сушіння в УФ-лампі можуть бути помічені нерівності – так виглядають луснули бульбашки.
 • Майстру слід заздалегідь визначитися з кількістю засобу, яким необхідно покрити один ніготь. Якщо крапля здається занадто великий для покриття нігтьової пластини, то краще почерпнути нову порцію, оскільки занадто великий шар може призвести до неякісного затвердіння. Такий манікюр швидко приходить в непридатність.
 • Не покривайте ніготь Top Coat під кутом, так як це загрожує появою нерівностей в кольорі лаку. Наприклад, на темному тлі можуть утворитися плями світлих відтінків.
 • Правильне нанесення фінішного гелю – від кутикули вгору, але не розмазуючи, а припечатывая на кожну ділянку нігтьової пластини. Така технологія дозволить триматися манікюру тривалий термін. Саму кутикулу чіпати засобом не можна.
 • Варто проводити процедуру дуже акуратно і стежити, щоб гель не стікав за краю нігтя.

З часом випадково потрапив за кордону нігтя гель почне відшаровуватися.

Різновиди

Сучасні косметичні студії та інтернет-магазини пропонують різні види топового покриття.

 • Топ з липким шаром. Дисперсія знімається спеціалізованим складом або безворсовою тканиною.
 • Без липкого шару. Більш зручний варіант, який не потребує додаткових дій.
 • Топ-сушка. Призначений для швидкої процедури висихання лаку.
 • Топ з глянсовим або матовим ефектом.
 • Топ з включенням дизайнерських елементів: гліттер, голографічний ефект, ефект «котячого ока», Party Top – той, що світиться в темряві.
 • Універсальний. Поєднує в собі функції базового і топового покриттів, надає сяйво.

Особливості вибору

Для кожного варіанту манікюру слід вибирати топ-гель специфічної структури. Скористайтеся рекомендаціями професіоналів за вибором Top Coat.

 • Для гель-лаку. Намагайтеся підбирати засіб не занадто рідкої консистенції, так як водяниста субстанція буде стікати за межі нігтя. А це знижує якість процедури, до того ж сушка в лампі при попаданні топа на шкіру може бути болюча. Не проходьте повз коштів «два в одному», які поєднують базу і топ – цей засіб дозволить заощадити на покупці. У зворотному ж випадку купуйте базове та топове покриття одного бренду. Віддавайте перевагу топу без дисперсії, при його використанні немає потреби знімати липкий шар.
 • Для звичайного лаку. UV Top Coat в цьому випадку навряд чи підійде, тому варто звернути увагу на різновиди, у складі яких є вітаміни А, В5, Е і шовк. Домашній манікюр із застосуванням топа прослужить набагато довше звичайного.
 • Для нарощування. Якщо засіб планується використовувати для нарощування нігтів, то потрібно вибирати продукт з в'язкою текстурою, але не дуже густий.

У цьому випадку Top Coat виконує функції укріплювальні, вирівнюють і декоруючі по відношенню до нігтьової пластини.

Як правильно наносити топ, дивіться у відео нижче.