Чому здувається, сколюється, пузириться, відходить, морщиться гель-лак на нігтях, в лампі? Що робити, якщо гель-лак зморщився, сколовся у кутикули та бокових валиків?

Причини появи і способи усунення сколів і відшарування на гель-лаку.

При нанесенні гель-лаку може виникати багато складнощів, пов'язаних з носибельностью покриття. У цій статті ми розповімо, чому ж гель-лак сколюється на торцях, у кутикули, пузириться або роздувається, після сушіння в лампі.

Чому здувається гель-лак на нігтях, морщиться в лампі?

Причин такого явища може бути кілька.

Основні з них:

 • Це недостатнє знежирення. Швидше за все на нігтях, в тому місці, в якому з'явився міхур, знаходиться шар жиру, який потрапив при нанесенні крему для рук, перед проведенням покриття або при недотриманні техніки виконання.
 • Можливо не зовсім правильно знежирена поверхню нігтя. Роздуті місця з'являються після того, як нанесли праймер, стосувалися нігтями губ, волосся чи шкіри на обличчі. Від цього часточки жиру з'явилися на нігтях.
 • Причиною появи бульбашок на нігтях є пігментовані склади. Зазвичай лаки, в яких міститься багато пігменту, не можуть просихати в лампі за певний період часу. Такі суміші потрібно наносити дуже тонкими шарами, ретельно прослуховуючи один за одним.
 • Недостатня потужність лампи. Зазвичай це трапляється з ультрафіолетовими апаратами, в яких несвоєчасно проводиться заміна лампочок. Тобто, якщо ваші лампи тьмяно працюють, погано світять, то сильно пігментований лак легко може здуватися. Потужності лампи просто недостатньо, щоб висушити покриття.
 • Неправильне розташування нігтя в лампі. Найчастіше таке трапляється на великих пальцях, коли всі п'ять пальчиків сушаться одночасно. Таким чином великий палець знаходиться під кутом, і на початку сушіння крапля гель-лаку просто скочується в область нахилу. Виходить велике скупчення гель-лаку, яке просто не встигає висихати. В результаті цього і з'являються здуття на нігтях.
Красиве покриття

Що робити, якщо гель-лак зморщився?

Як виправити ситуацію? Немає необхідності повністю переробляти манікюр. Досить перекрити нормальні нігті топом, завершити дизайн. А ті нігті, на яких з'явилися бульбашки, і здуття, необхідно обробити, прибрати вогнища. Це краще всього робити за допомогою пушера або пилки. Врахуйте, що фреза може забиватися цим липкою речовиною.

Далі, необхідно прибрати залишки пилу за допомогою щітки, протерти ніготь знежирювачем. Після цього наноситься гель-лак. Немає необхідності повторно готувати ніготь, наносити праймер, знежирювачах і базу. Відразу наноситься гель-лак, а після сушіння перекривається шаром топа.

Чому гель-лак відшаровується у кутикули?

Існує кілька причин, вони є виною майстра і виникають при недотриманні техніки нанесення гель-лаку.

Причини:

 • Неповне видалення птеригия з нігтів. Тобто, коли база знаходить на птеригий, він поступово наростає і утворюється кишеню або відшарування
 • Трохи гель-лаку потрапило на кутикулу. Таким чином не уникнути відшарування
 • З нігтя не був знятий блиск за допомогою пилки або фрезера
 • Ніготь не знежирити або не завдали праймер. З-за цього немає нормального зчеплення нігтя і штучного матеріалу, тому він відшаровується
Не просох гель-лак

Гель-лак сколюється з торців: що робити?

Причини:

 • Відколи в області торця з'являються в результаті неправильної обробки або використання неякісних матеріалів.
 • На торцях відколи проявляються в тому випадку, якщо ви не запечатали вільний край, тобто не промазали зріз базою, гель-лаком, а потім топом. На кожному етапі необхідно промащувати цю ділянку, тобто запечатувати його.
 • Найчастіше сколи, тріщини на торці утворюються з-за низької пластичності матеріалу і зайвої м'якості нігтів. Існують дуже м'які нігтики, на яких гель-лак не тримається більше тижня, при цьому можна використовувати високоякісні, професійні матеріали, дотримуючи всі правила і техніку.
Відколи в торців

Зміцнення акриловою пудрою:

 • Це відбувається з-за того, що покриття не настільки пластичне, і не тримається на нігтях, стискається, разом з ним, сколюється. У такому випадку необхідно зробити ніготь більш жорстким. Для цих цілей можна використовувати кілька варіантів. Це зміцнення акриловою пудрою, акригелем або полигелем.
 • Справа в тому, що гель сам по собі є досить м'яким матеріалом і рухливим. Тобто, може стискатися разом з нігтем. Нічого не відбуватиметься, якщо матеріал достатньо пластичний. Якщо ж низька пластичність, з'являються тріщини, відколи.
 • Щоб цього уникнути, необхідно проводити зміцнення. Найпростіший спосіб, який підходить для використання в домашніх умовах — зміцнення акриловою пудрою. Для цього необхідно підготувати ніготь, зробити манікюр, видалити птеригий, кутикулу, почистити в області бічних валиків.
 • Після цього нанести dehydrator, праймер, бондер, базу. До того, як помістити в лампу, треба посипати непросушені базу акриловою пудрою без кольору, то є прозорою. Після цього нігті сушаться в лампі, залишки пудри знімаються за допомогою щітки і знову перекриваються базою.
 • Цей шар акрилової пудри є армуючим каркасом, який буде утримувати гель-лак на нігтях і перешкоджати виникненню тріщин і сколів. Звичайно, має значення якість матеріалів, тому рекомендуємо використовувати засоби відомих брендів, які добре себе зарекомендували.
Зміцнення нігтів акриловою пудрою

Чому гель-лак відшаровується біля основи і кутикули: що робити?

Нерідко трапляється так, що після нанесення гель-лаку, вийшов гарний манікюр, який не особливо м'який. Але через пару днів відшарувався від підстави. Основна причина — це недостатня сушка. Можливо ви не витримали достатній час або маленька потужність лампи. Тому, при використанні пігментованих покриттів, досить щільних і в'язких, рекомендуємо використовувати гібридну лампу, потужністю 48 Вт. Такий апарат висушує абсолютно всі гелі, гель-лаки, шеллаки, а також речовини, які сохнуть під УФ-променями.

Зверніть увагу, що деякі гель-лаки погано сохнуть лід-лампах або навпаки, не сохнуть ультрафіолетових апаратах. Тому варто уважно читати інформацію на упаковці, можливо вам попалося саме такий засіб. Якщо таке сталося, і ви при натисканні на ніготь відчуваєте порожнечу всередині, це означає, що матеріал відшарувався від бази. Це сталося через те, що він повністю не просох, а запікся тільки верхній шар покриття.

Відрослий гель-лак

Нижній шар залишився липким і непросохшим. В такому випадку необхідно розмочити покриття за допомогою спеціального засобу або ж зняти з використанням пилки або фрези. Після того, як покриття буде повністю видалено, необхідно буде знову відновити його з використанням всієї технології. Для того щоб в наступний раз попередити відшарування, рекомендуємо наносити засіб дуже тонкими шарами і більш тривалий період часу просушувати в лампі. Тільки потім наносити наступний шар.

Ще одна причина, по якій гель-лак через кілька днів може відходити від нігтьової пластини — використання дуже гарячої води. Після відвідування салону протягом доби, багато майстри рекомендують утриматися від миття посуду, походу в лазню, сауну. Якщо випадає генеральне прибирання на наступний день, після того як зробили манікюр, прати і прибирати потрібно в рукавицях, щоб не створювати впливу агресивних речовин на покриття гель-лаком. Тому що він ще протягом 24 годин закріплюється на нігті.

Зняття липкого шару

Чому гель-лак відшаровується у бічних валиків, що робити?

Основна причина в тому, що ви неправильно підготували нігтьову пластину.

Причини появи відшарування бічних валиків:

 • В цю область не потрапила база та частина нігтя залишилася оголеною. Відповідно при попаданні гель-лаку на цю ділянку він просто відшаровується.
 • База потрапила на кутикулу, тому з'явилася відшарування, у зв'язку з зростанням птеригия.
 • Область бічних валиків погано оброблялася під час манікюру і не був видалений птеригий, тому база та гель-лак потрапили безпосередньо на нього.
 • Неправильний підбір матеріалу. Зверніть увагу, що деякі виробники роблять базу та гель-лак, а також топ, спеціально для штучних покриттів. Тобто для акрилу і акригеля. Такого роду покриття володіє відмінним дзеркальним ефектом, створює гарні відблиски. Але покриття є не дуже пластичним, тобто жорстким, чимось схожим на скло. Таким чином покриття під час домашньої роботи, прибирання буде відходити від нігтів. Адже ніготь в цих областях, з-за своєї природної м'якості, деформуються, згинається. Але матеріал, з-за нестачі пластичності, не рухається разом з нігтем, сколюється з нього. Тому правильно підбирайте лаки для покриття, і не купуйте засіб для штучних нігтів.
 • Недостатній запив. Можливо в цій області ви не дістали пилою і погано обробили, не зняли блиск з нігтя. У такому разі обов'язково будуть відшарування. Тому в області кутикули рекомендуємо використовувати фрезу-кулю або полум'я, які відмінно справляються з видаленням кутикули, птеригия, а також верхнього блискучого шару нігтя в зоні бічних валиків. Куди досить складно підібратися пилкою.
Не просох і сколовся гель-лак

Щоб уникнути відшарування на нігтях після нанесення гель-лаку, необхідно використовувати якісні матеріали, правильно проводити обробку нігтя, а також тонкими шарами наносити покриття. Трохи попрактиковавшись, ви зможете зробити ідеальний манікюр без сколів і відшарування в домашніх умовах.

ВІДЕО: Відколи на гель-лаку