Чи потрібно знімати липкий шар з бази перед нанесенням гель-лаку?

Коли роблять манікюр в домашніх умовах, не завжди дівчина знає, чи потрібно знімати липкий шар з бази перед нанесенням гель-лаку. Професіонали не єдині в своїй думці і вважають, що все залежить від того, якими засобами користується людина.

Якщо кошти різних марок

Буває так, що використовувана база та гель-лак не від одного виробника, і у дівчини виникає питання, чи не буде несумісності між цими двома засобами. Необхідно сказати, що на завершальній стадії, коли відбувається процес полімеризації, утворений липкий шар потрібно видаляти, оскільки він може викликати алергію. Більше того, саме з-за нього часом не досягається необхідного ефекту на нігтях, оскільки більшість відтінків виходять змазаними.

Тобто у випадку, коли використовуються засоби різних марок, то видаляти липкий шар необхідно, оскільки не варто ставити експерименти щодо того, як вони поведуть себе між собою.

Нігтьова пластина також знежирюється перед нанесенням ґрунтовки.

Безліч фахівців схожі на думці, що липкий шар — перший ворог здоров'я, оскільки компоненти в ньому пошкоджують шкіру, дихальні шляхи, вони викликають сильну алергічну реакцію.

В даному випадку погіршення кольору — не найбільша проблема, з якою стикається майстер нігтьового дизайну.

Стирається липкий шар спиртсодержащим розчином за допомогою простої серветки.

Коли немає необхідності зняття

Існує такий міф, що якщо не видалити липкий шар, то він стане причиною того, чому гель-лак тримається на нігтях менше часу. Це абсолютно невірно, оскільки практика показала, що манікюр зберігається однаково довго як з липким шаром, так і без нього. Швидше, навпаки, якщо використовується база та гель-лак однієї фірми, то знімати його навіть не варто, оскільки він зміцнює поверхню.

Видаляють його тільки вже після того, як верхній шар висох під лампою.

Потрібно пам'ятати, чим довше триває процес сушіння, тим краще покриття тримається і радує своєю привабливістю.

Що думають фахівці?

Завжди варто дивитися на рекомендації виробника, оскільки саме в інструкції зазначаються особливості використання засобів для нігтьового дизайну. Якщо немає інформації про це на флаконі, тоді варто звернутися до офіційного сайту, де вона точно буде. Це дозволить не тільки зробити більш стійкий манікюр, але і не зіпсувати дорогий матеріал.

Фахівці з великим досвідом в області дизайну нігтів говорять про те, що липкий шар створює основу для зчеплення, тому краще його залишати, але по цій же причині необхідно користуватися засобами однієї компанії, щоб потім не зіткнутися з неприємним сюрпризом.

Кожен новий шар гель-лаку варто наносити або на те саме липке покриття, або добре підшивати, тобто полірувати нігтьову пластину.

Якщо цього не робити, то буде спостерігатися відшаровування, яке є головною причиною, чому манікюр тримається менше часу, ніж від нього очікується.

В даному випадку можна порекомендувати початківцям майстрам і дівчатам, які хочуть зробити собі манікюр самостійно вдома, щоб вони дотримувалися наступних рекомендацій, що дозволяє довше зберегти гель-лак на нігтях:

 • обов'язково повинна використовувати грунтовка, саме вона допомагає створити необхідну геодезію, тобто зчеплення, між нігтьової пластиною і покриттям;
 • натуральний ніготь повинен ретельно очищатися дегідратором або спеціальним знежирюючим складом;
 • знімають липкий шар тільки на фіксуючому, фінішному або основному покритті.

Алергічна реакція виникає у невеликого відсотка жінок, тому досвідчені фахівці говорять про те, що якщо не було в перший раз, то і не з'явиться в другій, зате термін манікюру значно збільшиться.

У тому випадку, коли у жінки з'являється алергія на матеріал, то його, взагалі, не можна використовувати, справа не тільки в залишається липкому шарі.

Рекомендації по використанню

Як правильно наноситься і знімається гель-лак:

 • перед нанесенням складу необхідно знежирити поверхню, нігті вже треба підпиляти, прибрати кутикулу;
 • базове покриття наносять нежирним шаром і висушують у спеціальній лампі, на це достатньо двох хвилин;
 • наноситься наступним шаром базове кольорове покриття, знову кладемо руку в лампу, тримаємо там дві хвилини;
 • укладається закріплюючий засіб, і знову сушать ніготь дві хвилини;
 • знімають липкий шар, використовуючи спеціалізовані професійні рідини.

Щоб зняти гель-лак, потрібно діяти в такому порядку:

 • використовувати полірувальний баф, за допомогою якого знімають блиск з нігтя;
 • на вату або серветку нанести спеціальну рідину для зняття гель-лаків, кожен палець замотати на п'ятнадцять хвилин фольгою;
 • через зазначений час видалити залишки за допомогою пушера або манікюрної лопатки.

Детальніше про те, що таке липкий шар, дивіться у відео нижче.