Що таке сухе молоко, як його використовувати? Як розводити сухе молоко?

Чи знаєте ви, як використовувати і розводити сухе молоко? Про це ви дізнаєтеся з моєї статті.

Сучасне сухе молоко можна порівняти в органолептичних і харчових характеристики з пастеризованим молоком.

Що таке сухе молоко, як його використовувати?

Метод висушування молока не змінює його характеристики, оскільки використовувані температури дуже схожі на процес приготування молока тривалого зберігання, яке ми зазвичай купуємо в супермаркетах. Сухий продукт має перевагу в більшій стабільності з бактеріологічної точки зору.

Відсутність води створює середовище, більш агресивну для бактерій групи кишкової палички та анаеробних мікроорганізмів. Це не робить його повністю стерильним, але зберігання в прохолодному і сухому місці дозволяє поступово пройти процес самостерилизации молока з-за дуже низької вологості.

Сухе молоко

Тому відновлене молоко не є хімічним або штучним продуктом. Після регідратації має характеристики, порівнянні з характеристиками рідкого продукту. Порошкоподібний молоко має дуже практичні аспекти. Його можна зберігати протягом тривалого часу в невеликій герметично закритій ємності.

  • Сухе молоко зазвичай використовується у виробництві промислового і домашнього морозива, а також у кондитерській промисловості. Для більшої практичності і санітарної безпеки замінюють рідке молоко при виробництві закусок, тортів, кремів, пасок на порошок.
  • Що стосується його звичайного вживання, після відновлення, можна пити і вдома і в особливих умовах (подорож, кемпінг). Якщо вживати його в якості напою — сухе молоко має набагато більш тривалий термін, ніж традиційне молоко, і його зручніше обробляти.
  • При використанні сухого молока як інгредієнт для приготування хліба, піци, десертів в домашніх умовах, порошок збагачує тісто, не розбавляючи і не утруднюючи обробку, як рідке молоко.
  • При приготуванні морозива, сухе молоко робить його більш м'яким і насиченим. Сухе молоко зручно застосовувати, коли немає можливості використовувати звичайне, наприклад, в офісі додавати в каву.
Використання сухого молока

Сухе молоко для дорослих чи для харчових продуктів повністю відрізняється від дитячого харчування, так як є продуктом, призначеним для інших цілей.

Молочний порошок для дорослих проводиться просто шляхом позбавлення вологи молока, в той час як дитячі суміші містять багато добавок — поживних речовин, які роблять молоко підходящим для немовлят.

Як розводити сухе молоко?

Сухе молоко, доступне на ринку, в трьох варіантах:

  • Незбиране сухе молоко з вмістом жиру близько 25%
  • Частково знежирене сухе молока з відсотковим вмістом жиру між 13 і 15%
  • Сухе знежирене молоко з вмістом жиру 1,5%

Щоб відтворити один літр напою, додайте до 900 г води 100 г порошку. Вода повинна бути кип'яченою і охолодженою до 45-60*С. Сухе молоко воду необхідно додавати маленькими частинами, постійно помішуючи, щоб уникнути грудочок.

Розводити молоко

Залиште напій на 15-20 хв. для набухання білків, тоді зникне водянистий присмак. В залежності від того, який жирності сухе молоко використовується, отримаєте молоко різної жирності.

  1. З 25% порошку – молоко 2,5%.
  2. 13-15% порошку – молоко 1,3%.
  3. Порошок з вмістом жиру 1,5% отримаєте практично знежирене молоко.

Для отримання менших обсягів продукту, дотримуйтеся співвідношення 1: 9. Вживання склянки відновленого сухого молока, не відрізняється від свіжого молока. Певні забобони повинні бути подолані. Сучасні методи обробки роблять хороший продукт з цікавими перевагами в практичності, гігієнічної безпеки і кулінарних застосувань.

Відео: Як розвести сухе молоко?