Самі красиві птахи — топ-25

Краса природи незвичайна і красива. У цій статті мова піде про найкрасивіших птахів.

Пурхають і плаваючі, яскраві і непомітні, співаючі й щебечучи створення прикрашають наше життя, будучи символом свободи, легкості, невагомості, польоту. Різноманітність пернатих настільки великий, що вибрати з них найбільш красивих дуже складно. І все ж спробуємо.

Найкрасивіші птиці: топ-25

 1. Шпак

Ця гарна птиця, поширена практично на всіх континентах – від Євразії до Африки з Новою Зеландією. Наші краї шпаки залишають на зиму, а от у південних і східних частинах материка з місця не знімаються. На перший погляд вони чимось схожі з чорними дроздами, з такими ж габаритами, темним забарвленням, але при цьому впевнено пересуваються кроками, а не стрибками.

Шпаки

Непогані імітатори: жайворонки, іволги, сойки, і навіть жаби – звуки, що видаються всіма цими та багатьма іншими представниками тваринного світу, шпаки здатні відтворювати. Причому, діапазон їх «творчості» індивідуальний і залежить від місця перебування: співом шпаки можуть видавати себе за птахів субтропіків, а можуть «озвучити» блеющую вівцю і гавкаючого на неї собаку.

 1. Африканський страус

Гігант серед всіх найкрасивіших птахів, що обганяє габаритами навіть людини – страуси важать 150 кг, а висота їх – до 2,5 м. Можуть розвивати швидкість автомобіля (60-70 км/год), причому, вже в місячному віці, а ширина їх кроку досягає 4 м. Зазвичай вживають рослинну їжу, але не відмовляються і від комах, а молоді особини взагалі поїдають ящірок, гризунів і т. д. Тривалість життя страусів сходження з людської – близько 70-80 років.

Гігант
 1. Австралійський пелікан

Дуже своєрідні птахи-рибалки з величезним горловим мішком, вміщує до 5 літрів води. Улов складають у мішок під дзьобом, з'їдаючи в добу близько кілограма. Може, до речі, нападати і на своїх пернатих родичів. Мешкає в тропічних і помірних широтах. На жаль, має низьку виживаність серед пташенят, з яких гине велика частина.

Цікавий
 1. Іволга

Досить рідкісна і красива пташка – яскрава іволга звичайна. Мешкає в поясі помірного клімату. Іволга досить активна і галаслива птах, але при цьому віддає перевагу самотність або пару, не збираючись зграями. Скромно ховається серед листя, вживає в їжу представників різних видів комах, а також ягоди. Здійснює далекі перельоти до тропічних азіатських і африканських поясів.

Яскрава
 1. Рожевий фламінго

Оспівана в піснях птах-«дитя сонця», з ніжно-рожевим тулубом, червоними і чорними крилами. Під час своїх мандрів відвідує і наші широти – Краснодарський і Ставропольський краї, Дагестан і Калмикію, а біля казахських озер навіть мешкає.

Воліє теплі широти, гнездясь поблизу озер африканських країн, Індії та інших спекотних місцевостей.

Дивовижний
 1. Щиглик чорноголовий

Відноситься до вьюрковым, наділений густими щільними пір'ям, пофарбованими в різні кольори. Окремі види тропічних зон мають чубчики. Розмах крил середній. Дзьоб довгий, має конічну форму і оточений досить широкою червоною маскою. Гніздяться на деревах, будуючи гнізда в їх середині, а існування ведуть також серед чагарників.

Щиглик
 1. Пінгвін

Морські птахи лише зовні виглядають увальнями – вони чудові плавці і нирці. Найбільший і представницький з усіх 18-ти видів цієї птиці – пінгвін під назвою імператорський. У їжу вживають переважно рибу і ракоподібних. Мешкають в прибережних водах, поширившись в Антарктиці, Південній Америці, Австралії.

Не літає
 1. Зимородок звичайний

Одна з найкрасивіших птахів, з яскравим оперенням. Зазвичай по забарвленню важко відрізнити самця від самки, вони відрізняються хіба що невеликою різницею в розмірах: самець трохи крупніше. Побачити зимородка досить складно, це не особливо потерпають компанії і сусідство пернаті. Живуть лисиці досить довго — до 15 років. Мешкають в теплих країнах, в кінці весни прилітає і російські середні широти. Живе біля водойм з чистою водою і поросли рослинністю берегами.

Невелика
 1. Свиристель

Представниця горобиного сімейства – співочий птах свиристель. Селиться в тайгових лісах – як хвойних, так і змішаних. Зграйна птах, вживає в їжу всяких комах, причому, здатна ловити їх навіть на льоту. Їсть і рослинність: молоді пагони, ягоди брусниці, горобини, калини. Тривалість життя перевищує 10 років.

Любить ягоди
 1. Олуша голубоногая

Мешканка узбережжя тропічних морів, мексиканських, перуанських, Галапагоських островів (де гніздиться близько половини всієї популяції) з плавальними перетинками синього кольору на лапках. Самочки олуші перевершують самців у розмірах і вазі. Живиться олуша рибою, яку видобуває в море, пікіруючи часом на глибину до 25-ти метрів.

Незвичайна
 1. Вінценосний журавель

Постійні жителі африканських країн з золотистим чубчиком на голові. Воліють відкриту місцевість, переважно болотисту. Щодо без побоювання відноситься до людини, тому може селитися недалеко від будинків. У їжу вживають рослини у вигляді пагонів, насіння, частенько, до речі, роблячи набіги на поля, де з задоволенням збирають зерно, а також харчуються дрібними комахами.

Журавель
 1. Удод

Красива пташка невеликих розмірів з яскравим оперенням, що має вузький довгий дзьоб і чубчик, який вона може розкривати віялом. Мешкає на відкритій території, зрідка заселяючи фруктові сади або виноградники, оброблені людиною. Віддає перевагу теплий клімат, живе в південних широтах Євразії, Африці. Живиться комахами.

З чубком
 1. Орел

Горді красуні, оспівані у легендах, міфах, поемах. Відноситься до сімейства Яструбиних. Поширені всюди, включаючи тундру і тропічні пустелі. Можуть гніздитися як на дереві, так і на скелі, і на землі. У їжу вживають дрібних звірків, можуть харчуватися падаллю. Їх родичі орлани мешкають також всюди, включаючи Росію (тут вони занесені на сторінки Червоної книги). Часто селяться біля води, доповнюючи «раціон» рибою.

Гордий
 1. Блакитна сойка

Ця красива птиця відноситься до півчим, є мешканкою північноамериканського континенту, розселившись від Канади до Мексики. Ці птахи, що належать сімейства Воронових, селяться парами або нечисленними сімейними групами, а ось перельоти здійснюють досить великими зграями. Як і шпаки, сойки здатні відтворювати звуки інших пернатих, якими можуть відлякати чужака, так і попередити своїх одноплемінників про можливу загрозу.

Співоча
 1. Сапсан

Хижак, що належить соколиному сімейства, розселився майже по всій землі, не освоївши хіба що Антарктиди. Налічується майже два десятки різновидів сапсана, що є самим швидким створенням на світі. Сапсан може пікірувати на швидкості більше 300 км/ч. Полює на невеликих птахів і ссавців. У Росії занесений в Червону книгу, а в усьому світі заборонена торгівля сапсанами.

Хижа
 1. Снігур

Знайомий всім з дитинства лісовий мешканець, особливо прекрасний на тлі білосніжних покривів, відтіняли його червонувату грудку (до речі, це особливість самців, самки мають грудку сіруватого кольору). Влітку снігурі не настільки помітні, оскільки густі крони дерев, у яких вони люблять селитися, приховують їх. Харчуються птахи в основному рослинною їжею (ягоди, бруньки, насіння). Для гнізд воліють хвойні ліси, з яких віддають перевагу ельнику.

Снігур
 1. Веероносный вінценосний голуб

Відноситься до сімейства Голубиних, і одна з найкрасивіших птахів. Живе переважно в північній частині Нової Гвінеї і довколишніх островах. Живуть осіло, селяться в основному в лісах, тримаються маленькими групками або складають пари. Пересуваються по землі, де добувають їжу у вигляді ягід, насіння, опалих плодів, а відчувши небезпеку, вспархивают на гілки дерев.

Птиця
 1. Райські птахи

Гарна птиця, яка є родичем такого звичного нам горобчика. Червоні, жовті, сині пір'я, часто з металевим відливом, а боки, голова, хвіст часто прикрашені пір'ям з завиточками. Живуть ці красуні в основному на території Нової Гвінеї, де влаштувалися майже 40 з 45-ти видів представників райських птахів. Їх родичами також можна вважати пернатих сімейства Шалашниковых.

Райський
 1. Колібрі

Унікальна колекція, що нараховує більше 300 видів, що володіє здатністю зворотного польоту. Їх батьківщина – Америка. Найменші представники птахів, вони сміливі і відважні і, захищаючи пташенят, готові нападати на тих, хто перевершує їх розмірами. Їх місце добування їжі – квіти, але не нектар, а невеликі комахи, водяться в квітках і листі. З'їдають вони більше, ніж важать самі (а їх вага не перевищує 2-3 грамів). Ще одна особливість – колібрі весь час перебувають у польоті, практично не сідаючи на землю.

Найменша
 1. Фазан

Найкрасивішими представниками цих птахів можна вважати золотих і алмазних фазанів, що походять з Азії. В європейських країнах золотих фазанів можна побачити тільки в умовах неволі. Їх їжа – листя і пагони кущів, також бамбук. Алмазні фазани більше пристосувалися до європейського клімату, і на сьогодні їх популяції мешкають в Англії, де видобувають для їжі горіхи, зерно, папороть.

Золотий
 1. Павич

Відноситься до сімейства Фазанових. Його основна краса полягає в хвості, подовженому і плоскому, який він періодично розпускає у вигляді віяла. Кольори павлина найрізноманітніші, а хвіст прикрашений «вічками» з безліччю переливів і відтінків. У довжину ці птахи досягають більше метра, важать від 3 до 6 кг, в залежності від статі. Тривалість життя – до 25-ти років.

Павич
 1. Качки мандаринки і каролінки

Перша водиться в країнах Східної Азії, зустрічається і на близьких до них російських територіях – Амур, Сахалін, Хабаровський, Приморський краю, відлітаючи на зиму в Японію і Китай. Як будь-яка качка, птах є водоплавної, поїдаючи черв'яків, ікру, молюсків. У їжу вживають також жолуді і різноманітні водні рослини. Каролінка походить з Північної Америки, населяючи невеликі озера в лісах. Їсть як рослинну, так і тваринну їжу. Для житла вибирає дупла оточуючих водойму дерев.

Мандаринки
 1. Сова

Сови – хижі птахи, що ведуть нічний спосіб життя. Поширені по всьому світу. Літають практично безшумно, що є величезною перевагою в полюванні. Харчуються комахами, гризунами, є і види, їжу яких становить риба. Дуже добре чують, що також полегшує добування їжі. Їх пари є постійними, потомство дають зазвичай раз на рік.

Совушки
 1. Папуга

Різновидів папуг – понад 300, і багато з них красуються різноманітним забарвленням і чубчиками, обрізаними або округленими хвостиками. Живуть близько 50-ти років. В основному поширені в країнах Америки і Африки, окремі види мешкають в теплих австралійських і новозеландських широтах. Для життя вибирають дерева. Дуже гарні імітатори звуків.

Папуги
 1. Лебідь

Належить до найбільш красивих птахів. Самці і самки по зовнішньому вигляду практично однакові, як і їх забарвлення – білий, чорний або сірий. Головна краса лебедя, звичайно, полягає в його довгій шиї, здатної згинатися, що дозволяє добувати їжу з дна. Це найбільша водна птах, що досягає 15-ти кг. Двометровий розмах крил дуже допомагає їм здійснювати осінні тисячокілометрові перельоти в теплі країни і такі ж весняні повернення на батьківщину. Про лебедів вірності складають пісні і вірші, ці птахи дійсно утворюють міцні пари, які разом виховують своїх пташенят.

Відео: Десятка найкрасивіших птахів