Чим сова відрізняється від філіна, сича: порівняння, різниця, фотографії. Чому сови, сичі та пугачі полюють лише вночі?

Сови бувають різних видів. Давайте розглянемо, чим філін відрізняється від інших представників роду совиних.

Сімейство совиних являє налічує кілька груп птахів, які відрізняються один від одного, ще у них є і загальні характеристики. Сови можуть повернути голову на 270 градусів, очі мають три століття: перше для моргання, друге для захисту від комах, третє-для сну.

Примітно, що птахи живуть все життя в парі тільки з одним самцем. Всі птахи: пугач, сова, сич відносяться до сімейства сов. Але в них є деякі відмінності, як за зовнішнім виглядом, розмірами, так і за способом полювання. Далі дізнаємося в подробицях, як відрізнити де сич, а де сова або пугач.

Чим сова відрізняється від філіна, сича: порівняння, різниця

Сова — це хижий птах совобразного ряду. Вони бувають двох видів:

  1. Сипуховые — сипухи і т. п.
  2. Совині — пугач, сплюшка, сова
Рід сообразных

Пугач, сич теж є совами. Найбільший представник цієї групи птахів — це філін, він вражає своїми розмірами, має маневреністю, може в польоті поміняти напрям навіть на високій швидкості. Полює на велику здобич. Єдине, що його зараз рідко можна зустріти на просторах природи, саме тому його занесли в Червону книгу.

Сови бувають різних розмірів, кольорів і видів. Для кожної групи птахів характерна тільки їм властива зовнішність. Деякі види сов (рибна, вухата) мають вушка, втім, як і пугач, саме за цими ознаками його і можна відрізнити. У великої птиці немає круглого диска на обличчі, як у сичі та сови.

Сімейство совині. Який розмір, птахи?

Характерні відмінності птахів цієї породи:

  1. Пугач на відміну від сови (крім деяких видів її) має пір'яні вушка, значні розміри, незвичайне оперення в районі голови.
  2. Майже у всіх сов, сича є обрамлення у вигляді віночка, однаково жорстких, коротких пір'я. Філі не має такого диска.
  3. Сова летить тихо, а пугач при польоті створює свистячі звуки.
  4. Сова веде полювання на мишей та іншу дрібну живність. Філін може полювати навіть на козуль.

Чим відрізняється сова від філіна, сича зовні: фото

Філін має характерні риси в зовнішності, які притаманні тільки цьому роду совиних. Як вже згадувалося вище — це хижак з вушками, завдяки яким він сприймає звуки в такому діапазоні, що перевищує майже в чотири рази звуковий діапазон ссавців.

Голова у всіх цих хижаків кругла і велика в порівнянні з тілом. Пір'я у пугача мають рудуватий відтінок на лицьовій стороні. А на голові, спині є чорні смуги, що дозволяє замаскуватися хижої птиці.

Філін — як виглядає?

Сич має невеликі розміри і у нього немає вушок. Має строкате забарвлення і великі виразні очі. Дзьоб, як і у всіх сов у нього загнутий у вигляді гачка, кігті дуже гострі, завдяки їм птах успішно полює.

Сичі — сімейство совиних

ВАЖЛИВО: В загоні совиних налічується більше двохсот видів птахів, різних за розміром, зовнішнім виглядом. Але всі ці птахи мають великі очі, які дивляться тільки вперед з-за того, що у сов немає очних яблук.

Чим відрізняється сова від філіна, сича за розміром, розмахом крил: фото

Біла сова

Вухата сова теж чимось схожа на філіна, от тільки її розмір значно поступається хижої птиці. Та й політ її не чути тому, як у сородічки м'які короткі пір'я, що обрамляють кінці крил.

Сич птах не великих розмірів. Довжина тіла представника совиних близько 23 сантиметрів. Забарвлення може різнитися у цієї породи, в залежності від підгрупи птиці. Самки теж трохи крупніше самців, на голові у них немає характерних для пугачів вушок.

Горобиний сич

ВАЖЛИВО: Проживання птахів у природному середовищі приблизно складає десять років, в неволі сова живе значно довше. Іноді цей термін сягає сорока років. Все це відбувається з-за того, що у природному середовищі сова не виживає довго через винищення її яструбами, беркутами і т. п.

Чим відрізняється сова від філіна, сича по співу?

У сича звуки трохи відрізняються від інших представників совиних. Щоб позначити межі території, сич видає схожі на квакання звуки. Коли вони прилітають до гнізд, то видають високої тональності звук. У разі тривоги — кричать, цвірінькають.

Мохноногий сич

Чому сови, сичі та пугачі полюють лише вночі?

Більшість сов вилітають на полювання вночі. Це улюблений час доби для такого ряду справ. Однак не всі птахи воліють полювати вночі, багато роблять це і вдень. Пугач, сич добувають собі їжу і вночі, і вдень.

Все залежить від місця проживання. Ті представники роду совиних, що живуть на Півночі не можуть ділити добу на день, ніч, адже там півроку може тривати світлий час доби.

Незважаючи на те, що вночі зір у сов краще, вони непогано бачать і вдень. Але є якась особливість зору у хижачки, точніше поблизу птах бачить дуже погано, а далеко відмінно.

Сова вухата — нічне полювання

Філін ж ловить здобич за рахунок швидкої реакції і гострого зору. У польоті він піднімається високо для того, щоб побачити жертву здалеку навіть в затишних місцях, а потім різко її зловити.

Відео: Сова — хижий птах. Представники роду совиних