Птахи з чубчиком на голові: назви, опис, фото. Що за птахи з чубком клюють горобину?

Яких птахів з чубком зустрічаються на території Росії.

Зміст

Територія нашої країни є ареалом існування для багатьох видів птахів. Місця постійного проживання пернатих у Росії мають велику протяжність і розташовуються в декількох десятках кліматичних зон. Пернаті, які селяться на величезних просторах, відрізняються незвичайним зовнішнім виглядом. Інтерес представляє і спосіб життя різних сімейств пернатих. Птахи, що мають оригінальна прикраса на голові у вигляді чубка, становлять чималий інтерес для тих, кому не байдужий тваринний і рослинний світ.

Зимова птах з чубчиком на голові – свиристель: опис, фото

 • Свиристель — ефектний чубатий представник зимових птахів. Не відрізняється великими розмірами. Довжина тіла досягає 15-18 див. Максимальна вага цієї пташки становить 70 грам.
 • Бурувато-сіре забарвлення оперення і червоні плями виділяють птиці на фоні більш скромно забарвлених родичів. На крилах омелюхи, на хвості, в голові та шийці оперення чорного кольору. На чорному тлі виразно проглядаються білі і жовті смужки.

Де живуть?

Зустріти свиристель в теплу пору року можна в Сибіру, в північних районах (тайга, лісотундра). Настають холоди змушують цих птахів кочувати в більш південні райони, тому в зимовий період спостерігати за свиристелью можуть жителі міст і селищ Московської області, Криму, Кавказу, Середньої Азії.

Зустріти свиристель в теплу пору року можна в Сибіру, в північних районах (тайга, лісотундра).

Чим живляться?

 • У раціоні омелюхи в літній період переважно комахи. Однак доповнюють його птахи насінням шишок, березовими нирками.
 • У зимовий період свиристель, як і багато інших видів птахів, змушена змінювати раціон: в цей час кормом для птиці стають плоди горобини, глоду, шипшини. Пернаті звичайно проковтують їх цілком, і плоди не завжди встигають перетравиться в шлунку.
Чим харчується свиристель

П'яні омелюхи — вигадка?

 • Сп'яніти свиристель може після поїдання забродивших плодів. Таке трапляється і у весняний період, коли птахи починають харчуватися соком дерев (кленовим та ін).
 • Після такої «годівлі» пернаті можуть вести себе неадекватно. Вони можуть бути агресивними по відношенню до родичів, тваринам, що призводить до травмування і навіть загибелі.
Можуть омелюхи бути п'яними

Як виводять пташенят?

 • Шматочки моху, лишайники, сухі гілочки трави — все це стає будівельним матеріалом при будівництві гнізда. В якості підстилки омелюхи використовують пір'я, пух. Знайшовши собі пару, кавалер пригощає самочку ягодами.
 • У кладці омелюхи зазвичай 3-7 яєць. Колір яєць може бути сірим або фіолетовим. на шкаралупі є цяточки. На 14 день висиджування в гнізді з'являються пташенята, які стануть самостійними і здатними здійснювати нетривалі польоти по закінченні двох тижнів
 • Молоді омелюхи поповнюють зграйки птахів. Кількість особин у таких стайках становить 5 або 30 птахів.

Відео: Свиристель. Як співає і цікаві факти

Птах з чубчиком на голові удод: опис, фото

До виду пернатих з красивим чубчиком відноситься і удод. Розмір цієї птиці майже такий же, як омелюхи. Довгий вигнутий дзьоб удода досягає 4-6 см в довжину.

Як виглядає?

 • Природа подарувала удоду яскраве забарвлення: у птаха червонувата спинка, чорні крила і хвіст прикрашені білими смужками. Але головною прикрасою птиці є чубчик.
 • Він забарвлений в рудий колір. Є на чубку чорна облямівка. Коли птах спокійна, то чубок знаходиться в складеному вигляді. В інших випадках він гордовито височить над головою птаха.
Птах з чубчиком на голові удод: опис

Де мешкає?

 • Ареалом проживання удода є Сибір, Забайкалля, Далекий Схід. Птахи селяться на відкритих рівнинах або в лісостепу. Птах швидко бігає по землі.
 • Коли удоду загрожує небезпека, він притискається до поверхні землі. При цьому крила у птаха розправлені, а дзьоб удод погрозливо піднімає догори.
Де мешкає удод

Чим харчується?

Як виводять пташенят?

 • Густі зарості стають місцем, де птахи гніздяться. Залишений на гнездовьях послід володіє таким неприємним запахом, що сам по собі стає захистом від ворогів.
 • Самочка виводить зазвичай 3-8 яєць, з яких через 2 тижні виводяться пташенята. Вилетіли з гнізда пташенята ще довго перебувають під опікою батьків.
Як удод виводить пташенят

Птах з чубчиком на голові жайворонок: опис, фото

Жайворонок — невелика птиця. Довжина її тіла становить 19 см, а важить вона всього 45 р.

Як виглядає?

 • Сірувато-буре забарвлення птиці виконує захисну роль: під час небезпеки жайворонок притискається до землі і стає непомітним.
 • На голові чубатого жайворонка є невеликий чубчик. На спинці жайворонка є темні плями, а в області зобу і грудях — чорно-білі цятки.
Птах з чубчиком на голові жайворонок

Де мешкає?

 • Птах віддає перевагу відкриті простори, рясно заросли низькою травою.
 • Селяться на території степу, на піщаних кар'єрах, на узбіччях доріг, залізничних насипах. З настанням холодів птахи змушені кочувати в більш південні райони.

Чим харчується?

 • Оскільки чубатий жайворонок — птах наземна, то і їжу вона знаходить на поверхні землі, не здійснюючи польотів.
 • У раціон жайворонка входять жуки, коники, гусінь, павуки, великі дощові черв'яки. Годується жайворонок і насінням рослин. У зимовий період основною їжею для жайворонків стають насіння трав.
Чим харчується жайворонок чубатий

Як виводять пташенят?

 • У кладці чубатого жайворонка зазвичай 3-5 яєць. Шкаралупа брудно-білого або жовтуватого кольору. Пташенята з'являються через 12-14 днів після початку висиджування.
 • Батьки вигодовують своє потомство протягом 9-10 днів.
Як виводить пташенят жайворонок

Птах з чубчиком на голові чибіс: опис, фото

Ще одним помітним представником чубатих з царства пернатих є чибіс. У птиці яскраве оперення, і вона відрізняється від своїх родичів більшим розміром (28-30 см — довжина тіла). Важить чибіс 130 — 330 грам.

Як виглядає?

 • Тіло пташки вкрите чорно-білим оперенням.
 • Поверхня крил — з пурпурним відтінком, на якому можна розрізнити зеленувато-сині і жовті відтінки. Чубчик у птиці з довгих пір'я.
Чайка — птах з чубчиком на голові

Де мешкає?

 • Чибіс селиться на відкритій місцевості, рясно вкритої рослинністю, часто вибирає заболочені території, кукурудзяні або картопляні поля, вологі луки.

Чим харчується?

 • Їжею для чайки в теплу пору року, служать комахи і безхребетні тварини.

Де мешкає чибіс

Чибис в польоті

Як виводить пташенят?

 • Сформувалася пара птахів будує гнізда прямо на землі, вибираючи для цього поглиблення. Дно гнізда чайки вистилають сухими гілочками, травою.
 • У кладці зазвичай не більше 4 яєць. Батьки по черзі висиджують майбутнє потомство га протягом 28 днів. Під час збирання врожаю можлива загибель птахів, оскільки гніздяться птахи на засадженому полі.

Відео: Чайка (Vanellus vanellus) — птах родини ржанковых

Птах з чубчиком на голові сойка: опис, фото

Птах з чубчиком на голові сойка

Сойку природа наділила здатністю пересуватися по дереву. Здійснює ці дії пташка, завдяки довгим і гнучким пальцях, на яких ростуть гострі загнуті кігті.

Чим харчується?

 • Основу раціону сойки складають комахи, навіть великі жуки. З їх щільним панциром птах справляється з допомогою вигнутого дзьоба.
 • Не відмовиться сойка і від дрібних гризунів, ящірок, жаб. Взимку їжею для птиці служать жолуді, ягоди.
Де мешкає сойка

Як виводить пташенят?

 • Для гніздування сойки вибирають листяні ліси, райони з чагарниками. Гніздяться в дуплах старих або знаходять затишні місця в кроні дерев.
 • У кладці зазвичай 5-10 яєць. Шкаралупа має зеленуватий, світло-жовтий колір.

Відео: Голоси птахів. Сойка

Птах з чубчиком на голові дятел: опис, фото

Ще одним яскравим представником пернатих на голові з прикрасою у вигляді чубка є дятел. Розмір птиці — від 7 см до 27 см, а вага — від 60 до 600 р.

Як виглядає?

У птиці великий міцний череп, пристосований для видовбування з хворих і старих дерев комах і їх личинок. Хвіст клиноподібний. Це допомагає птахові спиратися на стовбур під час добування їжі. Оперення птаха чорне з білими смугами і плямами. Підхвістя червоне.

Чим харчується дятел

Де мешкає?

Селиться дятел часто в лісовій зоні. Але здатний пристосовуватися до життя в будь-якому біотипі. Зустріти цю птицю можна як у тайзі,так і в міському парку.

Золотий дятел

Що їдять?

У раціон дятла входять комахи, жолуді, горіхи, насіння хвойних.

Як виводять пташенят?

Виводять пташенят у дуплах дерев, видовбаних самцем. В кладці від 4 до 8 білих яєць. Потомство з'являється на 12-13 день після початку висиджування.

Як дятли виводять пташенят

Птах з чубчиком на голові вівсянка-ремез: опис, фото

 • Пташка рудувато-коричневе. На тілі є білі і червоні смужки. Чубчик у цієї пташки маленький, але у самців він більшого розміру ніж у самок. Завдяки короткому міцного дзьоба птиця здатна легко очищати зерна.
 • Вівсянка не годує пташенят відразу сухою їжею. Перед годівлею вона тримає їжу в дзьобі деякий час, вымачивая.

Де мешкає?

 • Вівсянка любить відкриті простори півночі країни, переважно в степових районах (Сибір, далекий Схід).
 • Селиться в літній період на болотах, де ростуть чагарники, вибирає також заболочені річкові долини.
 • З настанням холодів птахи змушені перелітати в більш теплу кліматичну зону. Це райони Східної Азії.
Птах з чубком: вівсянка-ремез

Чим харчується?

 • Основна їжа вівсянки — комахи. Птах поїдає зернові культури, ягоди.

Як виводить пташенят?

Вівсянка добре ховає гніздо від непроханих гостей на землі, в поглибленні. Іноді гніздо вівсянки можна побачити на кущі. Воно має вигляд чаші, яку птахи «споруджують» із стебел і листя злаків.
Підстилкою для гнізда служить мох, лишайник, кінський волос, вовну тварин. У кладці зазвичай 4-5 яєць. Шкаралупа яєць вівсянки біла або сіра. Є коричневі цяточки. По закінченні двох тижнів після початку висиджування з'являються пташенята.

Як виглядає вівсянка-ремез

Які птахи з чубчиком на голові люблять горобину?

Поїдають горобину в зимовий період омелюхи. Вони такт люблять ці ягоди, що під час їх поїдання втрачають будь-яку обережність, стаючи легкою здобиччю для птахоловів. Останні використовують сітку для лову цілої зграї поїдають ягоди пташок.

Які птахи поїдають горобину

Відео: Свиристель і горобина