Визначення статі перепілки: за забарвленням, будовою тіла, звуку, наявності залози, поведінці — корисні поради

Перепели — часті гості для домашнього двору. Давайте розберемося в різниці дівчаток і хлопчиків і способі їх відмінності.

Хто перед нами – самець або самочка перепела? На це питання відповісти досить важко, особливо коли справа стосується перепелів. А якщо вони ще й кольорові – справа ускладнюється багаторазово. Але немає нічого неможливого, і сьогодні ми спробуємо навчитися безпомилково констатувати — хлопчик перед нами чи дівчинка.

Як відрізнити перепелів самку від самця?

Давайте розглянемо способи

По забарвленню

Існують породи перепелів, які можна розділити на самців і самок вже завдяки забарвленню. До таких відносяться естонські японські, маньчжурські золотисті і перепела фараони. Їх забарвлення схожий з тим, який зустрічається в дикій природі і відмінності за статевою ознакою видно вже до місячного віку.

По забарвленню
<>Пір'я на грудях хлопчиків – в жовтих тонах, з відтінками рудого або близькі до охре, причому пофарбовані рівномірно, без вкраплень інших кольорів. Самки ж не мають яскраво вираженого основного кольору, так і цятки на їх осел звичайна справа. Дзьоб у самців темніше, ніж у самок, а ось щічки і зоб, навпаки, мають більш світле забарвлення. Також птахам чоловічої статі притаманний характерний «нашийник».

Подібний метод визначення статі у випадку кольорового забарвлення непридатний, оскільки в даній ситуації і самці, і самки мають однаково забарвлені пір'ячко. Про природу забарвлення говорять самі назви порід: смокинговая, англійська (біла і чорна), мармурова. Тому підлогу в таких птахів можна визначити раніше, ніж півтора місяці.

За будовою тіла

Маска на голівці самців перепелів виражена чіткіше, а будова голови і дзьоба більш масивне в пропорції з тулубом на відміну від самок, у яких ці частини більш витончені (хоча в цілому дівчинки виглядають більш масивно), так і пропорції більше співмірні.

Будовою

Шийка і спинка довше у самців. Також дівчата мають більш широко розставлені у клоаки лобкові кістки. Крім того, у самок лобкові хрящі рухливі, якщо ж, промацуючи, ви не помічаєте їх руху, значить перед вами самець.

Звукові відмінності

Приблизно в півторамісячному віці птахи починають співати». Самці видають звуки, схожі на різкий крик. Звуки, що видаються самками, більш мелодійні, що нагадують тихе посвистування і дійсно спів. На жаль, точним такий метод назвати не можна, але тим не менш, коли птахи знаходяться поруч, визначити в порівнянні характер видаваних звуків цілком реально.

По звуку

За наявності залози

Знову ж таки, в півторамісячному віці, можна визначити стать перепелиці, завдяки наявності або відсутності секреторної залози. Вона розташовується під хвостом, поруч з клоакою. Якщо перевернути пташку на спинку і подивитися, розсунувши пір'я, вище місця розташування клоаки, у самця можна побачити ту саму секреторну залозу, при несильному натисканні на яку відбувається виділення секрету консистенції піни, має білий колір. У самочки ж подібного наросту немає.

По поведінці птахів

Як кажуть фахівці, поведінка пташок різних статей для досвідченого ока помітно вже з самого юного віку. Дівчатка набагато більш активні, голосніше і частіше пищать, непосидючі і шумні. Приблизно з тритижневого віку дівчатка розвиваються і досягають великих розмірів набагато активніше, ніж самці, і вже до півтора місяців їх перевагу в розмірах стає очевидним.

Ставши дорослими, перепели кардинально змінюють свою поведінку: тепер вже самці більші за самок в активності, до того ж вони досить драчливы. Для хлопчиків також характерне витягування «по струнці» в той час, як самочки такого не роблять. Коли настає час шлюбних ігор, відрізнити самця легко після того, як він намагається відвести самку, схопивши її за голівку.

Поведінка

Вважається, що в однієї середньостатистичної кладці приблизно порівну майбутніх самців і самок. Якщо «тато» дорослішими «мами», кількість майбутніх «дочок» збільшується. Тому, якщо ваша мета розведення перепілок – отримання яєць, зверніть увагу на цей фактор. Якщо ж перепела цікавлять вас як елемент декору вашого господарства, краще вибрати самців – вони більш невибагливі.

Відео: Визначаємо підлогу перепелів