Птахи, які їдять бджіл: назва, опис, фото. Як захистити пасіку від птахів, комах, бджіл?

Список птахів, комах, бджіл. Способи боротьби з птахами, що поїдають бджіл.

Варто зазначити, що значних збитків пасік, а також господарствам, приносять птахи, які поїдають трудівниць. Але справа в тому, що небезпека представляє не тільки поїдання самих комах, а їх занепокоєння. Нижче ми розглянемо, які ж птахи харчуються бджолами, і як від них уберегтися.

Птахи, які їдять бджіл: назва, опис, фото

Перелік небезпечних для бджіл птахів:

Існує птиця, яка називається бджолоїди. Вона зовсім невеликих розмірів, довжина приблизно 20-30 см. Дуже строката, симпатична, нагадує якихось екзотичних птахів. Поширена на всій території центральної Росії. Забарвлення дуже строкатий: поєднуються блакитні, жовті та коричневі тони. Обожнює ласувати бджолами, а також мухами і іншими комахами. Дуже маневрена, активна птах.

Бджолоїди (бджолоїдка)

Сорокопуд — це хижий птах, який полює не тільки комахами, але і за більш дрібними птахами, ящірками, повзучими, мишами. Дуже схожа на горобця, але дзьоб істотно відрізняється своїм зігнутим кінчиком, як у хижаків: яструбів, орлів. Кігті не яскраво виражені, забарвлення в наших широтах у цих птахів не такий яскравий, як у тих, які проживають в районі Африки та Північної Америки. Переважають сірі, коричневі, білі, а також руді відтінки. Це досить непоказна, але під час спостереження дуже цікава і забавна птах. Може поїдати бджіл як на льоту, так і забираючись в площину, близьку до вуликів. Може спеціально чатувати біля вуликів бджіл.

Сорокопуд

Як не дивно, але бджолами так само харчуються ластівки. Вони досить поширені в наших широтах. Це невеликого розміру птиці, з гострими, витягнутими крильцями, невеликим дзьобом. Краще харчуватися літаючими комахами, і ловлять в основному їх у повітрі. Не люблять приземлятися, вартувати, а також чекати на жертву. Є багато схожих рис з іншими видами ластівок. Забарвлення в основному чорно-білий, також є сірі відтінки. Основні особливості: подовжений тулуб, а також дуже довгі, тонкі крильця. Довжина тіла приблизно 12-17 див.

Ластівка

Синиця. Такі птахи поширені в наших широтах. Мають невеликий розмір, маса в середньому становить 14-21 р. Пір'ячко дуже яскраві, переважають жовті, зелені, блакитні, чорні та білі кольори. В основному можна зустріти синиць з жовтим черевцем. На животику є краватка, який представляє собою широку смугу вздовж грудей. Пташка живиться переважно комахами, любить ловити на льоту.

Синиця

Нерідко опиняється біля вуликів, вичікує і виманює жертву. Часто подібне відбувається взимку або ранньою весною, коли корми дуже мало. Було не раз помічено, що синиця прилітає взимку до вулика, стукає по стінці, сідає біля льотка. Сонні бджоли починають вибиратися через льоток. Однією ніжкою синиця притискає їх, а дзьобом вириває жало і з'їдає. Основна небезпека не в тому, що синиця поїдає бджіл, бо з'їсть вона їх небагато.

Справа в тому, що в зимовий час велика частина бджіл знаходиться в напівсонному стані, метаболізм у них сповільнюється. При неспокої бджоли можуть почати нервувати, і весь вміст, що знаходиться в кишечнику, може почати виходити. У бджіл почнеться пронос, а потім нонематоз. Це дуже небезпечно, тому що до весни ви можете отримати дуже слабку сім'ю, яку будете довго відновлювати. Її доведеться посилювати іншими сім'ями.

Крім вищеописаних птахів, поїдають комах, зокрема для бджіл, горобці, горихвістки, мухоловки. Але трудівниць вони споживають у невеликих кількостях і не виділяють з іншого числа комах, тому такого роду випадкові жертви.

Синиця

Як захистити пасіку від птахів, комах, бджіл?

Основне завдання бджоляра — захистити трудівниць від птахів, які їх поїдають. Існує маса способів боротьби з птахами, як сучасних, так і перевірених роками. Не рекомендуємо займатися руйнацією гнізд, а також вбивством птахів, тому що вони приносять значну користь, зокрема вашому присадибній ділянці. Бо поїдають дуже багато комах, що пожирають овочі, фрукти, а також паразитують на плодових деревах. Тому необхідно боротися з ними іншими методами, не завдаючи їм шкоди.

Варіанти боротьби з птахами:

  • Відлякування за допомогою звуків хижих птахів. Це можуть бути крики яструба або перепелиці. Взагалі в таких випадках використовується відлякувач птахів. Суть роботи цього приладу достатня проста: він поперемінно видає звуки через гучномовець з криками хижих птахів.
  • Розвішування якихось довгих стрічок або блискучих предметів. Це може бути стара новорічна мішура, диски або стрічки від звичайних аудіокасет. Повісьте їх на кронах дерев, а також навколо вашого ділянки.
  • Гучні звуки. Цей варіант допоможе, але ненадовго, бо доведеться час від часу видавати звук петард або стукати в корито, каструлю.
  • Можна також боротися радикальними методами: вбити пару птахів, розвісити їх біля присадибної ділянки. Тільки варто їх розвішувати в місці, недоступному для кішок і собак. Бо як трупи птахів можуть з'їдати з тваринами.
  • Розорення гнізда. Особливо це ефективно у випадку з щурками, тому ці птахи несуть серйозної шкоди пасіці. Але ви ризикуєте уславитися в народі бездушною людиною. Особливо вас будуть обговорювати, дорікати люди, які не мають пасіки, не розуміють, чому ж ви вбиваєте пернатих. Можете найняти сусідських хлопчаків для розорення гнізда. Найчастіше бджолоїдкою гніздяться в дуплах дерев.
Синиці

Бджолярі розробили декілька цікавих способів, які дозволять позбутися від птахів на ділянці і відвернути їх увагу від вуликів:

  • Приклеювання уламків дзеркала у льотка. Таким чином синиця сідає біля льотка на вулик. Бачить своє відображення, лякається і відлітає.
  • Розташування похилої дошки біля вулика. Птиці буде незручно сидіти на похилій площині, вона фактично не зможе дістатися до льотка, а також стінці.
  • Спорудження сітчастої конструкції. На вулик надівається ковпак із звичайної сітки, який буде перегороджувати шлях синиці до бджіл.
  • Ще одним незвичним способом є підживлення синиць. Необхідно навколо ділянки з пасікою встановити годівниці, які потрібно регулярно підсипати крихти хліба, зерна, а також підмор бджіл, якщо він є. У такому разі синиці не будуть морочитися і прилітати безпосередньо до вуликів, виманювати звідти бджіл.
Вулики взимку

Птахи, які поїдають бджіл, не тільки знижують популяцію комах. Вони хвилюють і нервують їх безпосередньо у вуликах взимку. Це провокує виникнення проносу, а також нонематоза. Саме це є причиною смерті бджіл, а також ослаблення їх сім'ї навесні.

ВІДЕО: Відлякуємо птахів від вуликів