Як і чим відлякати птахів від черешні, вишні: сучасні і народні способи. Чим вкрити черешню, вишню від птахів: поради

Способи відлякати птахів від черешні та вишні.

Багато садівники навесні борються не тільки з різноманітними комахами і хворобами рослин, але ще і з птахами. Так як з настанням весни активізується їх робота. Вони активно збирають комах, але крім цього завдають значної шкоди врожаю. У цій статті ми розглянемо, яким чином відлякати птахів, щоб вони не клювали черешню.

Які птахи їдять вишню, черешню?

Насправді досить велика кількість пернатих прилітають в сади і харчуються черешнями, а також різноманітними плодами.

Список птахів, які поїдають черешню:

 • Шпаки
 • Синиці
 • Горобці

Саме ці пернаті обожнюють солодкі, соковиті, пружні ягоди і скльовують їх, заподіюючи шкоду.

Птахи на черешнях

Як і чим відлякати птахів від черешні, вишні: сучасні та народні способи

Існує маса способів, за допомогою яких можна відлякати птахів і захистити свій урожай. Нижче представлені найбільш ефективні і поширені з них.

Опудало на дачі

Способи відлякування:

 • Використання блискучих предметів. Для цієї мети підійде стара новорічна мішура, зіпсовані диски, а також шматочки фольги або целофанових папірців від цукерок. Вам необхідно спорудити своєрідну гірлянду і розвісити на деревах. Сонячні промені будуть відбиватися від блискучих предметів і відлякувати пернатих.
 • Шелестять предмети. Для цієї мети в основному використовують жерстяні банки, а також стару магнітофонну стрічку. Ці предмети розвішують на верхівках дерев. При поривах вітру вони майорять і видають незвичний для птахів звук.
 • Спорудження лякала. Досить цікавий варіант, який не завжди працює, тому як багато пернаті просто звикають до дивним мешканцям дачі. На них ніяк не реагують. Тому час від часу доведеться міняти одяг лякала, бо як птахи до неї звикають.
 • Використання дивно пахнуть. Багато дачники радять обробляти ягоди черешні часниковим розчином або настоянкою червоного перцю. Пернатим доведеться не до смаку така ягода, і через деякий час вони перестануть їх клювати.
 • Зараз існує маса різноманітних відлякувачів для птахів. Вони можуть бути звуковими і вимовляти якісь звуки, які відлякують пернатих. Можна користуватися ультразвуковими, які видають звук, який не чують люди, але чують птиці. Думка датчиків з приводу таких відлякувачів розходяться, так як деякі садівники відзначають, що багато хто з подібних відлякувачів не працюють і птахи все одно не відлітають.
 • Вкривати дерева сітками. Взагалі цей спосіб підходить тільки для молодих дерев, висота яких невелика і ви зможете їх вкрити.
 • Трави і рослини. Рекомендується біля черешні висаджувати пахнуть трави, наприклад, такі як чебрець, полин. Під час пориву вітру цей запах доходить пернатих і відлякує їх. Крім того, рекомендується обробляти ще листя і ягоди рослин настоєм цих пахучих трав. Можна використовувати ефірні масла.
 • Деякі дачники використовують досить нестандартні методи і прив'язують до верхівок дерев гелієві кулі. Так, саме гелієві, так як цей газ легший за повітря і він летить вгору. Намагайтеся вибирати дивні і смішні кулі, такі як Спанч Боб або Міньйони. Такі яскраві, цікаві, рухомі предмети відлякує пернатих. Вони боятися прилітати до дерева.
Куля відлякувач

Чим вкрити черешню, вишню від птахів: поради

Якщо у вас низькорослі сорти, то має сенс купувати спеціальні укривні матеріали. Для цього можна використовувати сітку з дрібними осередками. Таких виробів досить велика кількість в магазинах для садівників. Також використовують неткані матеріали. Але ці способи не підходять для високих дерев, тому немає можливості закидати подібні сітки на високі дерева. Та й витрата матеріалу великий, тому робота не виправдовують урожай черешні. Але для маленьких дерев цілком підходящий варіант.

Вкрити черешню від птахів

Багато дачники дійсно борються з птахами, так як вони приносять шкоди врожаю і скльовують значна кількість ягід черешні. Але варто відзначити, що один шпак за день з'їдає до 300 г різноманітних комах, які об'їдають листя вашої капусти, огірків і томатів. Тому радимо розставити на ділянках годівниці з зернами і розвісити на деревах відлякувачі.

ВІДЕО: Боротьба з пернатими на деревах