Що можна і що не можна годувати птахів взимку в годівниці: таблиця. Чим краще годувати зимуючих вуличних птахів взимку в місті: корм для птахів в годівницю. Що їдять горобці, синички, снігурі, дятли, омелюхи взимку в годівниці? Які птахи їдять горобину вз

Стаття розповість вам про те, як правильно підготувати в годівниці корм для зимуючих птахів.

Зміст

Чим можна і краще годувати птахів взимку в годівниці: таблиця продуктів

Людина часто відчуває бажання піклуватися про «братів наших менших». Якщо ви не можете дозволити собі роботу волонтера в притулках для тварин або щомісяця надсилати суми в добровільні організації по захисту тварин, то прогодувати місцевих птахів у зимовий час року вам цілком по силам. Створюючи годівницю у своєму дворі або на балконі ви не лише даєте їжу маленьким пернатим створінням, ви даєте шанс вижити, продовжуючи життя на кілька днів, тижнів, сувору зиму.

Звичайно ж, не варто чекати подяки від маленьких істот, вони допоможуть вам у інший час – влітку, коли почнуть поїдати шкідливих комах (комарів, личинок мух, мурах, тлю і черв'яків), що заважають вирощувати гідні врожаї. Та й погодьтеся, що підгодівля птахів не вдарить по вашій кишені, але принесе приємне почуття виконаного обов'язку.

ВАЖЛИВО: Якщо ви вирішили підгодовувати птахів у зимовий час року, коли їм важко знайти для себе їжу, важливо знати, що взимку їх раціон суттєво відрізняється від літнього. Птахам потрібна калорійна їжа, але не шкідлива (інакше ви просто-напросто вб'єте).

Чим можна годувати:

Їжа: Особливості: Хто харчується:
Соняшник (насіння) Насіння повинні складати практично 70-75% всього корму (вони сытны і калорійні, в них багато жирів) Синиці, дятли, горобці, повзики і інші пташки зерноядные
Пшоно Сира чи варена крупа (без спецій і масла) Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
Просо Сухий корм (часто продається, як корм для домашніх папуг в магазинах для тварин) Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
Овес Сира чи варена крупа (без спецій і масла) Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
Пшениця Сира чи варена крупа (без спецій і масла) Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
Рис Сира чи варена крупа (без спецій і масла) Горобці, щиглики, голуби, зеленушки і інші зерноядные
М'ясо Шматочки сирого або сушеного м'яса, дрібно подрібнені. Без солі і спецій! Синиці, повзики і інші види (можуть прилітати ворони, галки і сороки)
Сало Сире сало без солі! Його можна нанизати на нитку і підвісити Синиці, повзики і інші види (можуть прилітати ворони, галки і сороки)
Яловичий або курячий жир Його можна змішувати з хлібом або класти окремо в годівницю. Жир не повинен бути солоним! Синиці, повзики і інші види (можуть прилітати ворони, галки і сороки)
Горобина сушена (калина, глід) Ягідки повинні бути заздалегідь підготовлені і висушені з осені. Їх можна класти в годівницю або розвішувати намистом Снігурі, омелюхи
Насіння клена (крилатки) Їх слід збирати восени, коли вони лупляться з дерев. Взимку така їжа часто недоступна птахам, так як покривається листям. Брудом і снігом Снігурі, омелюхи
Шишки З різних видів хвойних дерев, збирати слід по осені Дятли, клесты
Горіхи Будь-які свіжі горіхи, не солоні (як буває покупної арахіс) і не смажені Дятли сойки та інші види
Жолуді Збираються по осені Сойки
Кукурудза Сушена
Зерна кавуна і дині Хороший джерело жирів і поживних речовин (заготовляються з літа, висушуються) Снігурі, сойки, дятли
Гарбузове насіння Хороший джерело жирів і поживних речовин (заготовляються з осені) Всі види птахів зерноядные
Шкаралупа курячого яйця Служить гарною кальцієвої підгодівлею (можна класти в годівницю шматочок натурального крейди) Для всіх видів птахів
Зимова підгодівля птахів

Чому не можна годувати птахів взимку в годівниці: список продуктів

Що потрібно знати про шкідливу їжу для птахів:

 • Безумовно, взимку птахи потребують жирної їжі, такої як м'ясо і сало. Проте ні в якому разі це не повинні бути солоні продукти, так як така їжа може погубити маленьких істот, провокуючи в них зневоднення та інтоксикацію у вивідних органах.
 • М'ясо, сало і жир слід давати в чистому вигляді, можна змішувати ці інгредієнти з іншим кормом (зерна, варені каші або хліб).
 • Не можна давати чорний хліб – це продукт, виготовлений на житньому борошні, може викликати у птахів розлад і пронос, що призведе їх до загибелі. Солі в чорному хлібі багато, а вона так само призводить до порушення роботи нирок і печінки у птахів.
 • Житній хліб може заграти в зобу у птахів і вбити їх, так як дріжджів в ньому набагато більше, ніж у пшеничному.

Що не можна додавати в годівницю:

 • Солоні продукти
 • Смажену їжу
 • Гостру їжу
 • Кислі продукти
 • Цитрусові (навіть шкірку)
 • Шкірка і плоди бананів
 • Молоко
 • Смажені горіхи
 • Пряні продукти
Чим краще не годувати птахів взимку?

Чому не можна годувати птахів солоним салом, смаженим насінням?

Будь-яка хвороба вражає птицю в зимовий час року стає для неї в рази небезпечніше, ніж це було б влітку. Захворювання ШКТ у птахів трапляються досить часто, так як в суворі зими вони можуть з'їсти шкідливу їжу в пошуках виживання. Цю їжу пропонує їм людина, яка мало знає про особливості живлення тварин.

ЦІКАВО: Виявляється, викинута людиною жуйка, часто сприймається птахами, як шматочок хліба. Вони скльовують її, але після цього вмирають, так як жуйка повністю гальмує і забиває їх травний тракт.

Пропонуючи синичкам та іншим птахам сало, переконайтеся, що ви вирізали його не з солоною частини. Сіль – отрута для птахів. Їх нирки і печінка не можуть її переварити і вивести, а тому такий продукт буде вірною загибеллю для маленької істоти.

Здавалося б, насіння соняшнику – сама корисна їжа для птахів. Але тільки якщо насіння сирі. Смажені насіння вбирають в себе дуже велику кількість жиру і ШКТ птахів не може засвоїти його, провокуючи отруєння, пронос і нетравлення, що дуже згубно для більшості видів.

Особливості шкідливої їжі для птахів взимку

Які птахи прилітають взимку до годівниці, і яка птиця не з'явиться у годівниці взимку?

Встановлюючи годівницю, вам слід знати про те, що вона – завжди джерело сміття. Тому годівниць не місце на підвіконнях і балконах будинків (ваші сусіди можуть скаржитися). Краще всього встановлювати її на деревах на тій висоті, де вони не будуть доступними дітям, що бажають похуліганити і збити її (або підсипати шкідливу їжу).

Не виключено, що разом з «добрими» птахами, ви зможете помітити і «нахабних» злодюжок начебто ворон, голубів, сорок і галок. Проте найчастіше все-таки в годівницях харчуються:

 • Горобці
 • Снігурі
 • Синички
 • Повзики
 • Сойки
 • Щиглик
 • Шишкар
 • Пищуха
 • Свиристель
 • Чиж
Зимуючі в місті птиці

Чим краще годувати горобців, синиць, снігурів, дятлів, свиристелей взимку в годівниці?

Якщо ви можете собі дозволити купувати пташиний корм, то періодично робіть це в магазині для тварин. Там можна легко підібрати корм із суміші просо, вівса, пшениці та насіння соняшника. Цю їжу можна комбінувати з сушеними ягодами горобини, шматочками білого хліба (або хлібної крихтою), тваринним жиром і салом.

ВАЖЛИВО: Оновлювати годівницю слід у міру з'їдання корму. Не насипайте занадто багато відразу корми, адже птахи дуже часто спорожняються прямо під час їжі і це псує частина їжі.

Які птахи їдять горобину взимку?

Яскраві червоні ягоди горобини часто приваблюють птахів. Ці ягідки, засушені людиною і подсыпанные в годівницю або ж залишилися висіти на дереві, служать їжею для:

 • Рябинников
 • Дроздов
 • Снігурів
 • Омелюхи
Птахи взимку

Яку крупу можна давати птахам взимку в годівницю? Чи можна годувати птахів взимку в годівниці пшоном, кукурудзяного, пшеничного, перлової, ячної крупою, гречкою, вівсом, геркулесом, рисом, вівсяними пластівцями?

Крупа – ситна, поживна і корисна їжа для всіх зерноядных птахів. Її можна підсипати в сирому і сухому вигляді, у відвареному, доведеному до напівготовності. Важливо не солити каші під час варіння, не додавати цукор і спеції, не вливати олію (виняток – невелику кількість натуральної тваринного жиру: яловичого або курячого).

Яку крупу можна давати зимуючим птахам:

 • Рис
 • Гречку
 • Пшоно
 • Вівсянку (геркулес, пластівці)
 • Перловку
 • Кукурудзу
 • Пшеницю
 • Овес

Чи можна годувати птахів взимку в годівниці гарбузовим, кавуновими, насінням, соняшника?

Зберегти насіння баштанних з літа далеко не складно, коли ви їсте кавуни, дині та гарбуза. Для цього їх слід добре промити проточною водою і підсушити на сонці від вологи. Такі насіння – відмінна живильне і здорова їжа для всіх зимуючих пташок, адже в ній містяться харчові волокна і масла. Вона легко засвоюється і дає заряд енергії птахів на зиму.

Чи можна годувати птахів взимку в годівниці сухарями, хлібом, свіжим салом?

Як вже говорилося, хліб – не ідеальна їжа для птахів, але допустима. Однак мова йде тільки про білому і прісному хлібі. Його слід висушити або покришити. В годівницю так само дозволено додавати сухарі з білого хліба, підвішуючи їх на щільних нитках.

ВАЖЛИВО: Якщо ви кладете в годівниці шматочки сирого не солоного сала і м'яса, їх так само рекомендується нанизувати на ниточки намистом, щоб птахи не втрачали цю їжу, не падав з годівниці, не намагалися проковтнути цілком, а відщипували по шматочку.

Відео: «Зимуючі птахи»