Синовіт колінного суглоба: ознаки, симптоми і причини появи, лікування, профілактика

Про лікування і профілактики синовіту колінного суглоба поговоримо у статті.

Синовіт — це запалення, що вражає суглоб і супроводжується надмірною набряком, а також надмірним скупченням рідини. При даному захворюванні, як правило, частіше уражається колінний суглоб і значно рідше можуть бути порушені плечовий, ліктьовий, тазостегновий і гомілковостопний суглоб. Ця хвороба може виникнути як у дітей, так і дорослих і має кілька форм розвитку.

Причини появи синовіту колінного суглоба

Залежно від причин розрізняють інфекційний і неінфекційний синовіт.

Проблема з суглобами
 • Основними причинами даного запалення можуть стати будь-які травми, ушкодження шкіри, надмірна вага, інфекційні захворювання, пошкодження зв'язок, хрящів або меніска, нестабільність суглоба, а також такі хвороби, як порушення згортання крові, артрит, бурсит, подагра, алергія, некоректна робота нервової та ендокринної системи.

Ознаки синовіту лівого і правого колінного суглоба

Про гострій стадії запалення в колінному суглобі скажуть такі характерні ознаки, як:

Ознаки
 • набряклість
 • гіперемія шкіри на даній ділянці тіла
 • ускладнена рухливість, болючість суглоба
 • нестабільне становище колінної чашечки

Якщо до запалення приєднається інфекція, то синовіт стане гнійним і тоді з'явиться висока температура тіла, озноб і слабкість.

Діагностика синовіту колінного суглоба

Для з'ясування всіх причин появи синовіту ревматолог призначає повне комплексне обстеження, яке включає в себе біохімічний та загальний клінічний аналіз крові, пункцію суглоба і подальші дослідження синовіальної рідини, рентген та УЗД хворого суглоба.

Лікування синовіту колінного суглоба

Для лікування синовіту застосовують фізіотерапевтичні та медикаментозні методи.

 • Якщо лікар вважатиме за необхідне, то буде проведена лікувальна пункція для повного видалення зайвої синовіальної рідини та гнійного ексудату. Така процедура дозволити не тільки прибрати набряклість, але і уникнути розтягування зв'язок і суглобової капсули.
 • У разі хронічного синовіту при виконанні пункції (але при 100% виключення інфекційної форми захворювання) може бути проведена гормональна терапія.
 • Лікувальна пункція протипоказана, якщо присутні порушення згортання крові, є інфікування або пошкодження на шкірі.
Лікування обов'язково

Як і чим лікувати синовіт колінного суглоба краще за все вам розповість лікар. Однак можна з упевненістю сказати, що в разі виявлення хвороботворних бактерій, вам буде призначена антибактеріальна терапія.

 • Амоксицилін має широкий спектр антибактеріальної дії. Приймають всередину без прив'язки до прийому їжі. Середня дозування препарату для дітей по 0,125 – 0,25 г 2-3 рази на добу, для дорослих 0,5 – 1 г 2-3 рази на добу.
 • Оксацилін блокує синтез пептидоглікану, ефективно діє на стафілококи. Приймають всередину кожні 4-6 годин по 1 г, контролюючи час прийому і беручи строго через дві години після їжі або за годину до їди.
 • Доксициклін чинить ефективну антибактеріальну дію. Приймають внутрішньо відразу після їди по 100-200 мг на добу. Таблетки потрібно запивати великою кількістю води. Максимальна доза в перший день прийому антибіотика не вище 200 мг/добу.
 • Тетрациклін має схожу з доксицикліном дію. Приймають внутрішньо чотири рази в день по 0,25-0,5 г, запиваючи великою кількістю води.
 • Еритроміцин активно пригнічує розмноження бактерій. Приймають чотири рази на день. Добова доза для дітей до 3 місяців — 20-40 мг/кг; від 4 місяців до 18 років — 25-50 мг/кг, для дорослих 1-2 р.
Може знадобитися антибактеріальна терапія

Антибактеріальну терапію часто проводять у комплексі з прийомом протизапальних препаратів, представлених у формі гелів і мазей, які знеболюють, якісно зменшують набряк тканин, усувають запалення і почервоніння шкіри.

Вам можуть бути призначені Кеопрофен, Диклофенак, Індометацин, Трасилол, Вольтарен. Нестероїдні протизапальні препарати необхідно наносити 2-3 рази на день тонким шаром на хвору ділянку і втирати акуратними круговими масажними рухами.

Фізіотерапія має яскраво виражений ефект при будь-якому перебігу хвороби, тому вам можуть бути призначені фонофорез, електрофорез, ультрависокочастотна терапія або магнітна терапія. Зазвичай курс фізіотерапії триває до 10 днів і призначається на третій день після початку лікування. В період реабілітації також знадобиться суворе виконання вправ лікувальної фізкультури.

Профілактика синовіту колінного суглоба

Для профілактики синовіту колінного суглоба ви повинні не запускати хворобу, а вчасно звертатися за лікарською допомогою. Також необхідно строго виконувати всі рекомендації лікаря, не старатися в спорті, по можливості уникати стрибків, падінь і травм. Перегляньте своє харчування, додайте в нього продукти, багаті вітамінами С і Д, агар-агаром і желатином.

Відео: Синовіт колінного суглоба