Набряк колінного суглоба: причина появи, лікування, профілактика

Якщо коліно набрякло, значить важливо з'ясувати причину. А після і правильно лікувати симптом.

Коліно Опухло, набряк заважає згинати і розгинати ногу, ходити стає проблематично і навіть для того, щоб присісти, доводиться прикладати зусилля. У чому причина?

Причина набряку колінного суглоба

Саме із з'ясування цього питання і потрібно починати усувати проблему.

 • Найчастіше підставою для виниклого набряку коліна є травма зв'язок, сухожиль, меніска. Але навіть якщо ви дійсно днями забилися, не поспішайте ставити собі діагноз, адже причин може бути кілька.
 • Наприклад, такі захворювання як бурсит, запалення слизових суглобових сумок. Можливі також артрити і артрози, подагра або кіста менісків, кістковий туберкульоз, остеопороз, остеомієліт, расслаивающийся остеохондрит, синовіт, переохолодження або внутрішня інфекція і навіть пухлини кісток.
Набряк
<>
 • Нерідкі випадки, коли коліно набрякає після укусу бджоли або оси. Тут традиційне лікування: видалити жало, промиваєте рану милом, а щоб повністю виключити можливість алергії, прийміть Супрастин, Тавегіл або інший препарат цієї групи.

Лікування набряку колінного суглоба

Тому так необхідно для початку звернутися до лікаря: травматолога, остеопату, флеболога. Він визначить причину виникнення набряку (не виключено, що для цього будуть потрібні рентген, УЗД або МРТ) і призначить необхідне лікування. На стадії невеликих і недавніх набряків, найімовірніше, обійдеться медикаментозною терапією за допомогою протизапальних і знеболювальних препаратів (Анальгін, Ібупрофен, Парацетамол і т. д.).

 • Вдома ви можете відчутно полегшити самопочуття з допомогою таких простих і доступних методів, як фіксація коліна в нерухомому стані і прикладання холоду до області набряку. І пам'ятайте: коли ви лежите, нога повинна перебувати в піднятому положенні.
 • Допоможуть зняти набряк «Троксевазин», «Кетанол» та інші протизапальні мазі.
Троксевазин
 • Якщо ж пухлина сильна, не виключено, що знадобиться пункція (відсмоктування через прокол порожнини суглоба скопилася рідини). Пункція також посилюється медикаментозним лікуванням у вигляді препаратів, які активізують гемодинамічні процеси, хондопротекторов.
 • Серед поширених операцій на коліні – артроскопія, тобто ендоскопічне хірургічне втручання, яке передбачає введення артроскопа в порожнину суглоба через невеликі розрізи-проколи. Ну, і, нарешті, вкрай радикальний метод, коли всі попередні вже безсилі — заміна суглоба.

Профілактика при набряку колінного суглоба

 • Профілактичні заходи для того, щоб прискорити процес лікування і вберегтися від нових пухлин на колінах, досить прості. Користуйтеся наколінниками, коли працюєте, наприклад, на грядках або миєте підлогу без застосування швабри.
 • Дуже бажано робити перерви, хоча б на декілька секунд, під час яких слід встати і розім'яти кінцівки. Не сидіть довго навпочіпки і не займайтеся присіданнями, зведіть фізичні навантаження до мінімуму, а то і зовсім утримайтеся від них.
 • Зверніть увагу на свій раціон, збільшивши кількість фруктів і овочів, риби, цільнозернових продуктів, курки. І поменше паліть.
 • Не завадять і компреси, і навіть ванни з додаванням м'яти, хмелю, евкаліпта, ялиці – трав, за допомогою яких швидше відновлюється рухливість.
Важлива профілактика

Народна медицина радить у таких випадках робити примочки з глини, компреси з відвару або настойки живокосту кінського каштана. І обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем, чи доцільні такі заходи.

Відео: Що робити, якщо з'явилися біль і набряк в області колін?