Синовіт кульшового суглоба: причини, симптоми, види. Лікування синовіту кульшового суглоба народними методами та аптечними препаратами

Причини, симптоми і лікування синовіту кульшового суглоба.

Синовіт кульшового суглоба — це поширене захворювання, яке частіше зустрічається у дітей і підлітків. В основному це пов'язано з травмами і розтягуванням після спортивних змагань. У цій статті ми розповімо, що це за хвороба і як її лікувати.

Синовіт кульшового суглоба: причини, симптоми, види

Причин появи захворювання існує кілька. Вони можуть бути пов'язані з інфекцією або асептичними.

Причини:

 • Травмування кульшового суглоба. Саме тому хвороба поширена серед дітей, тому що ця категорія населення найчастіше займається спортом, беручи участь у різноманітних змаганнях.
 • Також часто зустрічається у дітей, але не через травму, а з-за поширення і розвитку вірусних захворювань. Нерідко синовіт з'являється як низхідна інфекція після грипу і важкої ГРВІ. Тобто вірус вражає синовіальну сумку і провокує скупчення в ній рідини.
 • Наявність в організмі інших інфекцій. Найчастіше це сифіліс і туберкульоз, який вражає суглоби, зустрічається у дорослих.
 • Захворювання, яке з'явилося з-за наявності інших недуг, таких як артрит, артроз.
 • Нерідко синовіт кульшового суглоба уозникает з-за патології черевної порожнини або сечостатевих органів. Тому часто під час діагностики, пацієнтів направляють до інших фахівців, які, здавалося б, ніякого відношення до травматології та ортопедії не мають.

Симптоми:

 • Біль при ходьбі
 • Набрякання та ущільнення в області суглоба
 • Нагрівання в цій області
 • При інфекційному сини можливе загальне нездужання і температура
Огляд у лікаря

Діагностика синовіту кульшового суглоба

Що стосується діагностики, то досить часто використовують рентген, а також ультразвукове дослідження, яке допомагає більш широко подивитися суглоби і уточнити патологію. Для того щоб з'ясувати причину появи випоту в тазостегновому суглобі, часто призначають пункцію. Тобто за допомогою голки забирають невелика кількість рідини на діагностику, тобто на аналіз.

Необхідно уточнити чутливість патогенної флори до антибіотика, для правильного вибору лікування. Також не обходиться без пальпації та огляду у лікаря, який натискає на суглоб. Одним з методів діагностики є спеціальні проби. Людину просять лягти на спину, розвести в сторони ноги, як у жаби. У пацієнта з синовітом кульшового суглоба істотно скорочується рухливість у цій області, тому розведення ніг у бік стає практично неможливим.

Що стосується перебігу недуги, то в більшості випадків у дітей і підлітків він є сприятливим. В основному діти повністю виліковуються. Особливо це актуально в тому випадку, якщо причиною виникнення синовіту стала інфекція, така як грип або ГРВІ. Таким чином при зміцненні організму і поліпшення імунітету, при використанні імуномодуляторів, а також місцевих коштів, вдається добитися повного одужання.

Рентген тазу

Лікування синовіту кульшового суглоба традиційною медициною

Щодо лікування у дорослих, то тут необхідний повний аналіз рідини, яка знаходиться в суглобі. Саме виходячи з цих даних доктор і вибирає спосіб лікування.

Способи лікування:

 • Якщо синовіт викликаний тяжкими інфекціями, такими як сифіліс і туберкульоз, то проводиться терапія, спрямована на лікування людини від цих недуг. Якщо ж це внутрішні причини, і суглоби інфіковані умовно-патогенною мікрофлорою, такий як пневмококи, стрептококи, стафілококи, проводиться антибактеріальна терапія з вибором антибіотика після взяття пункції.
 • Що стосується серозного і асептичного синовіту, тобто тих, які викликані зовсім не інфекційними причинами і всередині суглоба немає рідини, яка інфікована, вміст в основному серозне або фіброзне, в такому випадку найбільш ефективним лікуванням є фізіотерапія. Часто для цих цілей використовують фонофорез та електрофорез, ультразвукову терапію, масаж, озокерит.
 • Для усунення хворобливих відчуттів часто використовують нестероїдні протизапальні препарати. В основному це Диклофенак, Ібупрофен, Нурофен, Німесил. Ці засоби допомагають в короткий період часу позбутися від хворобливих відчуттів. Якщо синовіт є хронічним, і часто трапляються рецидиви, найбільш ефективним методом в даному випадку є використання блокади, введення глюкокортикостероїдів безпосередньо в суглоб, якщо запалення трапляється досить часто.
 • При загостреннях хронічної форми, також нерідко проводять пункцію. Якщо всередині спостерігається склерозування стінок в синовіальній сумці, тобто затвердіння вмісту, в такому випадку проводять висічення, тобто оперативне втручання з повним або частковим видаленням синовіальної сумки. Однак така операція проводиться у досить рідкісних випадках, тому що дуже часто призводить до кульгавості.
Біль

Лікування синовіту кульшового суглоба народною медициною

Для лікування синовіту кульшового суглоба часто використовують і народну медицину. В основному це трави. Однак варто розуміти, що таке лікування є допоміжним і ні в якому разі не використовується як самостійна методика лікування. Тому що ефект від неї може бути недостатньо.

Народні рецепти:

 • Для лікування в народній медицині часто використовують відвари трав. Для цього змішують рівні кількості чебрецю, материнки, живокосту. З цієї суміші і заварюють чай, з розрахунку 1 столова ложка на літр окропу. Проварюють протягом 2 хвилин, після цього заливають в термос, загортають, залишають. Після того як суміш постоїть в термосі 2 години, можна розливати і вживати всередину. Бажано це робити окремо від прийому їжі, тобто до їжі, приблизно за 40 хвилин. Порція становить 125 мл, тобто це приблизно півсклянки. Лікування необхідно проводити протягом двох тижнів. Ці трави надають протизапальний ефект і допомагають знизити болючі відчуття.
 • Крім цього, в народній медицині часто використовують компреси. В основному це зігріваючі мазі. Однією з таких є суміш меду, масла, а також гірчиці. Для цього необхідно 30 мл меду розігріти на водяній бані і ввести туди столову ложку порошку сухої гірчиці, додати 30 г вершкового масла, все перемішати і потримати при нагріванні протягом 1 хвилини. Перелити пасту в банку, залишити в холодильнику, для того щоб суміш застигла, стала кремоподібній. Далі цією сумішшю натирають хворий суглоб і загортають під зігріваючу пов'язку.
Хворобливі відчуття

Крім цих способів часто використовують і іммобілізація суглоба. Це необхідно для того, щоб не турбувати хворе місце і не провокувати виникнення хворобливих відчуттів. Часто накладають лангетку або просто ведуть спосіб життя, який не турбує суглоб. Тобто практично не пересуваються. Бажано в цей час пересуватися на інвалідному візку або використовувати милиці, для того щоб не наступати на ногу, яка веде до хворого суглоба.

Болить суглоб

Від синовіту ще ніхто не вмирав, але необхідно вчасно лікувати цю недугу. Це покращує прогнози на повне одужання, а також перешкоджає виникненню хронічних форм і ускладнень. Особливо ретельно необхідно лікувати синовіт у дітей, щоб в майбутньому у них не виникло кульгавості, а також інвалідності.

ВІДЕО: Синовіт кульшового суглоба