Хондромаляция колінного суглоба: симптоми, причини виникнення. Лікування хондромаляція колінного суглоба медикаментами, операцією. Профілактика хондромаляція

Симптоми, причини появи й способи лікування хондромаляція коліна.

Хондромаляция колінного суглоба — це хвороба, з якою досить часто звертаються до ортопеда, а також травматолога. З-за цього захворювання часто порушується рухова активність у коліні. У цій статті ми розповімо, як можна лікувати це захворювання.

Хондромаляция колінного суглоба: причини виникнення, симптоми

Найчастіше подібний недуга зустрічається у спортсменів, так як у них постійно присутній навантаження на колінний суглоб під час бігу або занять важкими видами тренувань. Лікарі відзначають, що жінки частіше страждають на цю недугу з-за особливостей будови коліна. У них воно дещо відрізняється від будови у чоловіків. Хондромаляция являє собою не що інше, як розм'якшення і руйнування хрящової тканини.

Основне призначення хряща — це амортизувати коліно під час ходьби і перешкоджати тертя кісток. Під час прогресування недуги ця функція хряща зникає, тому що він стає м'яким, не пружинить, руйнується. Тим самим сприяє тертя кістки, із-за чого виникає сильний біль.

Хондромаляция

Основні симптоми:

  • На початковому етапі проявляється досить слабо. З'являється сильний біль під час якихось важких фізичних навантажень, тобто під час бігу або професійних занять.
  • З часом ця біль наростає, дуже часто виникає після тривалого перебування в сидячому положенні. Наприклад після різкого вставання, під час їзди в автомобілі або літаку на тривалі відстані.
  • Після цього також буде чути хрускіт в коліні. При прогресуванні симптоми стають більш виразними, і досягають свого апогею.
  • Можуть відчуватися дуже сильні болі протягом тривалого часу.

Що стосується діагностики, в основному для цього проводиться рентген, МРТ або ендоскопічне дослідження, в ході якого в чашечку вводиться спеціальний апарат з відеокамерою на кінчику, і спостерігається всі внутрішній стан суглоба. Це допомагає призначити адекватне лікування і швидко позбутися від проблеми.

Основними причинами хондромаляція є постійні і важкі заняття спортом. В основному зустрічаються у спортсменів і танцюристів, а також у жінок після 45 років. Хрящова тканина стоншується і кількість кальцію в їжі також зменшується. Це відбувається через зниження кількості естрогенів протягом менструального циклу.

Тейпування

Як лікувати хондромаляцию колінного суглоба?

В основному використовують хондропротектори. Дуже часто роблять внутрішньосуглобові ін'єкції з використанням хондропротекторів. Для того щоб відновити хрящі, також роблять ін'єкції гіалуронової кислоти, яка дозволяє збільшити амортизацію всередині суглоба і перешкоджає руйнуванню хряща. Для того щоб знизити біль, використовують звичайні нестероїдні протизапальні препарати. Але вони не є лікувальними, а лише усувають симптоми, тобто болю, допомагають краще переносити захворювання.

Хворе коліно

Для того, щоб відновити правильність роботи м'язів, дуже часто радять використовувати спеціальне ортопедичне взуття, з певними устілками, які зменшують тиск безпосередньо на колінний суглоб. Також багато уваги приділяють спеціальної гімнастики, яка зміцнює певні групи м'язів в області коліна. Таким чином зменшується тиск на колінний суглоб.

Крім того, нерідко використовують і хірургічне лікування. Воно доцільно в тому випадку, якщо хрящова тканина практично повністю зруйнована. При рухах, виконанні звичайної щоденної роботи, виникає дуже сильний біль. Тобто людина не може нормально сісти, підніматися по сходах.

В такому випадку необхідно хірургічне лікування, яке допомагає поліпшити стан хрящової тканини. Є також операції, в ході яких встановлюють спеціальний протез, своєрідну прокладку між кістками, яка виконує функції хрящової тканини.

Спеціальна пов'язка

Профілактика хондромаляція колінного суглоба

Хондромаляция — це захворювання, яке легше попередити, ніж займатися лікуванням. В такому разі при виявленні несильний біль під час тривалого знаходження в сидячому положенні, рекомендуємо звернутися до лікаря за отриманням консультації. В основному в такому разі призначають спеціальні вправи, які допомагають зміцнити м'язи ніг, а також стегнової частини ноги. Призначається спеціальна взуття та устілки, які покращують положення ніг і допомагають позбавитися від деяких деформацій в області стопи.

Адже саме варусна та вальгусна деформація стоп, плоскостопість, часто сприяють виникненню і інших більш серйозних порушень, таких як артрити, артрози, а також руйнування хрящової тканини. Це все відбувається через те, що стопа неправильно зупиниться на рівну площину, посилюючи тиск на колінні, а також стегнові суглоби. Саме з-за цього і з'являється більшість недуг в даних областях. При використанні спеціального взуття та необхідної фіксації в області гомілкостопа, вдається направити навантаження в потрібне місце і знизити її в області коліна. Що сприяє регенерації тканин всередині колінного суглоба.

Масаж

Величезне значення лікарі також приділяють спеціальної дієти при хондромаляція колінного суглоба. Це говорить про те, що в організмі не вистачає колагену і спеціальних речовин, які живлять хрящову, кісткову тканину. Тому часто радять приймати вітаміни для суглобів, а також спеціальні колагенові препарати. Якщо немає можливості їх застосування, так як вартість досить висока, часто використовують їжу, багату желатином. Корисно їсти холодець, тобто холодець, а також заливні страви з вмістом желатину або просто наваристі супи, бульйони, які застигають в холодильнику.

Така їжа містить велику кількість природного, натурального колагену, який допомагає відновлюватися хрящової тканини, перешкоджає подальшому руйнуванню. Дуже корисною є молочна продукція, завдяки високому вмісту кальцію. Саме він живить клітини, а також кісткову тканину, що згодом стає перешкодою для руйнування кісткової тканини.

Біль у коліні

Не варто запускати хворобу. Лікування на ранній стадії набагато ефективніше.

ВІДЕО: Хондромаляция коліна