Розтягнення зв'язок колінного суглоба: медикаментозне і народне лікування

Розтягнення зв'язок — дуже небезпечний і хворобливий симптом. Давайте дізнаємося методи його лікування.

Зв'язки колінного суглоба несуть кілька навантажень одночасно. Вони пов'язують між собою кістки стегна і гомілки, «відповідають» за стабільну роботу самого суглоба і забезпечують рухливість. Найбільш часто подібна травма зустрічається серед спортсменів, але і ми з вами не застраховані від неї внаслідок невдалих рухів, посилених навантажень на коліно і т. п.

Отже, ви відчуваєте біль в коліні, особливо при русі і навантаженнях, і навіть якщо просто чіпати його, чуєте хрускіт і клацання, коліно набрякло і опухло, стало важко ходити. Цілком імовірно, що ви розтягнули зв'язки колінного суглоба. Що робити в такому випадку?

Розтягнення зв'язок колінного суглоба: медикаментозне лікування

В першу чергу необхідно деякий час повного спокою. Якщо невелике розтягнення, це може стати основним способом лікування, доповненого трохи пізніше вправами з курсу лікувальної фізкультури, можливо, декількома сеансами масажу і застосуванням бандажа.

У той час, коли пошкоджений суглоб «відпочиває», дуже корисним стане накладення холодного компресу, який можна зробити за допомогою звичайного льоду, загорнувши його в матерію або целофановий пакет. Це допоможе звузити судини і зменшити гематому.

 • Час від часу можна також піднімати хвору ногу, що буде сприяти зменшенню притоку крові.
 • Коли перший, самий «больовий» період, пройде (а він триває, як правило, близько доби), можна змінити холодні компреси на теплі, що допоможе поліпшити кровообіг.
 • Також може застосовуватися парафінотерапія. В окремих випадках призначається використання еластичного бинта.
Часто у спортсменів

Якщо больові симптоми досить сильні, ймовірно, лікар може призначити прийом нестероїдних протизапальних засобів. Тільки не потрібно, якщо препарат допоміг полегшити стан, тут же скочити з ліжка і повертатися до колишнього способу життя – зв'язки можуть травмуватися ще більше.

Бувають ситуації, коли полежати пару-трійку днів не представляється можливим. Що ж, у такому разі виходом є використання милиць, палички або ж спеціального бандажа – брейса. Відразу скажемо, що останнім пристосування дає найменший ефект, оскільки ніяк не впливає на зняття навантажень з суглоба.

Брейс

При сильних болях призначається медикаментозне лікування. Воно може здійснюватися з допомогою охолоджуючих мазей і кремів:

 • Вольтарен
 • Диклак
 • Кетопрофен
 • Фастум гель
 • мазь Випросал

або таблеток для перорального прийому:

 • Диклак ID
 • Нурофен
 • Нурофен Експрес
 • Аркоксия
 • Німесил

Застосовуються і ін'єкції Диклака, Вольтарена.

Гель

Остаточного відновлення допоможуть нескладні вправи. Потрібно потроху згинати і розгинати ногу (але тільки якщо при цьому немає больових відчуттів), напружувати передні м'язи стегна, похитувати ногою. З поліпшенням стану можна підніматися на носочки, ходити по рівній поверхні.

Фізіотерапевтичні процедури також доповнюють основне лікування і можуть полягати в залежності від призначення лікаря УВЧ-терапії, ультразвуковому микромассаже, парафіно-, магніто - або діадинамотерапії, курси масажу, плавання, грязьових ваннах. Не завадить дотримання дієти, збагаченої кальцієм і білками.

Розтягнення зв'язок колінного суглоба: народне лікування

Народним лікуванням ми доповнюємо медикаментозне, а не замінюємо!

 1. Прикладати кашку з натертої сирої картоплі до коліна кілька разів в добу.
 2. Використовуючи еластичний бинт, докласти під нього до коліна розведену до консистенції сметани глину.
 3. Допоможе і кашка з аркуша алое. Коли вона нагріється – прикладайте нову порцію.

Відео: Лікування суглобового розтягування