Пошкодження меніска колінного суглоба: причини, симптоми, лікування

Симптоми, причини, лікування пошкодження меніска колінного суглоба.

Пошкодження меніска колінного суглоба — досить поширена травма серед спортсменів, а також звичайних людей. Характеризується повним відривом або роздробленням меніска в середині суглоба. У цій статті ми розповімо про симптоми цієї недуги і як його необхідно лікувати.

Пошкодження меніска колінного суглоба: симптоми, причини

Існує кілька менісків, один внутрішній, один зовнішній. Являють собою тонку хрящову прокладку, її товщина становить 3-4 мм, а довжина 7-10 див. Знаходиться цей хрящ між кістками суглоба. Тобто, це одна з складових частин суглоба, допомагає амортизувати і не тертися кісток один про одного. Вона виконує роль своєрідної гуми, яка перешкоджає пошкодженню всередині суглоба.

Дуже часто в цій зоні спостерігаються різноманітне травми, особливо нерідко можна зустріти у людей, які пов'язані з контактним видом спорту. Тобто у футболістів, хокеїстів, а також тенісистів. Найчастіше розрив або відрив меніска від суглоба спостерігається при обертаючих навантаженнях, тобто коли стопа знаходиться в нерухомому стані, а тіло продовжує рухатися. Дуже часто буває при ходьбі на лижах або в тенісному спорті, коли покриття стадіону не м'яке гумове, і кросівки не ковзають. Що стосується різновидів травм, то їх може бути кілька.

Артроскопія

Меніск може повністю відриватися від сухожиль і суглобів і плавати всередині рідини або частково. Нерідко після травми цей меніск дробиться на шматки, тобто відбувається сильне стиснення, з-за цього хрящ руйнується на дрібні шматки. В такому випадку доведеться робити операцію з усунення уламків, бо в майбутньому вони стануть джерелом постійних запалень і опухання коліна.

Пошкодження меніска колінного суглоба: діагностика, лікування

Основна складність цієї хвороби пов'язана з діагностикою. Справа в тому, що обов'язкове медичне страхування включає в себе лише кілька безкоштовних діагностичних маніпуляцій: рентгенографію та УЗД. Але за допомогою цих досліджень побачити пошкодження меніска практично неможливо. У 95% випадках відповідь на болі в суглобах дасть МРТ. Якщо меніск відірвався, то проводиться операція по його пришиванию до суглоба та відновлення.

Лише в рідкісних випадках, коли людина досить похилого віку, спостерігається руйнування суглобів, ці меніски видаляються, для того, щоб перешкоджати постійного запалення і набрякання в області коліна. У звичайних поліклініках лікар травматолог найчастіше робить рентген, для того, щоб подивитися, чи немає перелому. Якщо все в порядку, хворому накладають пов'язку і відправляють додому. Відповідно таким чином відрив або пошкодження меніска зовсім не лікується.

Пошкоджений меніск

Методи лікування:

  • Якщо спостерігається дуже сильний біль, пацієнт змушений повторно приходити до травматолога. Після цього може накладатися лангетка, для знерухомлення колінного суглоба, а також прикладається щось холодне. Призначаються нестероїдні протизапальні засоби. Однак насправді це не вирішує проблему, а лише уповільнює її прогресування, притуплює симптоми і неминуче веде до руйнування суглоба, а також хряща.
  • Дуже хороших результатів дає діагностика за допомогою МРТ, а також артроскопа. Тобто це передбачає введення всередину зонда. Крім цього за допомогою артроскопа можна виконати нескладні операції по вилученню невеликих уламків даного меніска, що призведе до поліпшення стану хворого. Але ця операція не використовується в тому випадку, якщо дійсно шматків меніска багато, їх неможливо зшити. Тобто він роздроблений. Якщо він пошкоджений, є тріщина, то зазвичай виконується зшивання даного меніска і відновлення рухливості в суглобі.
  • Досить часто таку патологію лікують за допомогою консервативної терапії, як вказувалося вище. В область коліна накладається лангетка, для того щоб знерухомити суглоб. Використовуються протизапальні мазі. Після того, як біль іде, також зменшується пухлина в районі коліна, вдаються до використання фізіотерапії, для того щоб зміцнити коліно за допомогою м'язів, зробити цю область менш рухливою.
  • Якщо пухлину в коліні тривалий час не проходить, то всередині сумки може спостерігатися велика кількість крові. Це пов'язано з тим, що осколки меніска пошкоджують кровоносні судини, капіляри, які знаходяться всередині коліна. З-за цього коліна опухають. У такому разі показана пункція колінного суглоба з виведенням рідини з нього. Таким чином вдається за короткий період часу позбутися пухлини, а також набряку.
Розрив меніска коліна

Не варто ігнорувати цю недугу. Обов'язково вдавайтеся до сучасних методів діагностики і лікування.

ВІДЕО: Пошкодження меніска колінного суглоба