Випіт в суглобі: причини, симптоми, види, способи лікування

Причини виникнення та способи лікування випоту в суглобі.

Випіт в суглобі — поширений недуга, що часто вражає людей, незалежно від їх віку. Необов'язково цього недугу передують травми. Існує багато причин виникнення цієї недуги. У цій статті ми ознайомимося з причинами виникнення хвороби і способами лікування.

Випіт в суглобі: причини

Випіт в суглобі (синовіт) являє собою скупчення рідини в синовіальній сумці. В залежності від складу цієї рідини випіт може бути як специфічних, так і неспецифічних. Існує кілька варіантів хвороби.

Список причин:

 • Причинами виникнення випоту є травми
 • Системні захворювання
 • Рани з нагноєнням неподалік від суглоба
 • Літній вік
 • Інші захворювання суглобів, які можуть спровокувати набряк і скупчення рідини
Синовіт коліна

Види випоту в суглобі

<>Види випоту:
 • Інфекційний. Він може бути спровокований як умовно-патогенними мікроорганізмами, так і внутрішніми інфекціями. Найчастіше причиною виникнення випоту стає інфікування суглоба стафілококами, стрептококами, пневмококами, тобто умовно-патогенними мікроорганізмами.
 • Недуга з'являється і з-за туберкульозу або сифілісу. Ці інфекції також провокують виникнення запалення в суглобах.
 • Серозний
 • Серозно-фібринозний
 • Геморагічний
 • Гнійний

Інфекційні недуги піддаються лікуванню антибіотиками і спеціальними речовинами. В залежності від того, що ж стало причиною недуги, випіт в суглобі буває інфекційних, асептичним та алергічних. Як зазначалося вище, інфекційний виникає через патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, які починають розростатися, розмножуватися в суглобі.

Асептичний синовіт виникає як наслідок механічної травми. Тобто це може бути перелом або забій, сильне розтягнення. Часто виникає через ендокринних хвороб або при порушенні обміну речовин. Нерідко зустрічається і алергічний варіант випоту, які стають наслідком дії алергену на організм.

Синовіт (випіт)

Симптоми випоту в суглобі

Серед симптомів захворювання можна виділити:

 • Сильний набряк
 • Почервоніння
 • Біль

Симптоми часто залежать від виду випоту. При інфекційному недугу симптоми найбільш виражені. Часто хвороба супроводжується температурою, загальним нездужанням, сильної ріжучої болем в області суглоба. При серозному випоті симптоми не настільки яскраві, температури практично немає. Біль може наростати, іноді людина може абсолютно нормально згинати, розгинати суглоб. При цьому біль може посилюватися тільки до вечора.

Щодо діагностики захворювання, то в основному це огляд, а також рентген. Для того щоб визначити вид недуги, часто беруть пункцію рідини, що накопичується в сумці.

Біль у коліні

Випіт в суглобі: як і чим лікувати?

Варіанти лікування випоту в суглобі залежать від того, що ж стало причиною виникнення. Якщо це ендокринні захворювання, то займаються лікуванням саме цих недуг. Якщо лікар не розуміє з якої причини виникла синовіт, він невідомої етіології, то в такому разі пацієнта госпіталізують. Після травм також хворих госпіталізують в травматологічне відділення, займаються лікуванням травми і паралельно лікують випіт в суглобі.

Види лікування:

 1. Якщо синовіт є не гнійним, то для лікування часто використовують фізіотерапію. Це ультрафіолетове вплив, фонофорез та електрофорез, а також різноманітні прогрівання озокеритом. Часто призначають електрофорез з гіалуронової кислотою або гідрокортизоном.
 2. Для того щоб знизити кількість рідини в синовіальній сумці, якщо випіт в суглобі гнійний, то в такому випадку повністю знерухомлюють кінцівку, якщо це рука чи нога. Проводять пункцію, висмоктують рідина, встановлюють спеціальний дренаж, для того щоб гній не накопичувався всередині сумки. Якщо це хронічний синовіт, то найчастіше проводиться медикаментозна терапія, кілька разів на рік проводять профілактику, для того щоб не розвивалися ускладнення чи загострення. Для цього використовують парафін, озокерит, а також магнітотерапію.
 3. Основне завдання при лікуванні випоту в суглобі — це усунути причину його виникнення. Тобто, якщо це травма, варто максимально знерухомити суглоб. Якщо всередині є якісь уламки кісток, збирається фіброзна тканина, варто її видалити. В основному займаються лікуванням із застосуванням фізіотерапії. При інфекційних недугах потрібне лікування антибіотиками. Якщо не усунути причину недуги, то рідина в синовіальній сумці буде накопичуватися. Тому час від часу все одно доведеться займатися видаленням рідини або ж усунути причину.
 4. Запускати захворювання не можна, тому що з-за випоту в суглобі може виникнути велика кількість ускладнень. Це гнійний артрит, поліартрит, а також серйозні недуги, які залучають практично всю кісткову тканину і хрящі. У такому випадку людина може отримати інвалідність. Тому лікування синовіту необхідно проводити в обов'язковому порядку.
Уражене коліно

ВІДЕО: Випіт в суглобі