Бурсит ліктьового і колінного суглоба у собак. Як вилікувати бурсит у собаки, щенята?

Бурсит — запалення на ліктьових і колінних суглобах собак. Успішно піддається медикаментозному лікуванню за умови дотримання деяких фізичних обмежень для тварини.

Собаки часто схильні до захворювань опорно-рухового апарату. Бурсит — не виняток. Це захворювання, яке заважає чотириногому активно рухатися.

Що таке бурсит ліктьового і колінного суглоба у собак, цуценят?

Бурсит — це запалення слизових сумок навколо ліктьових, колінних або тазостегнових суглобів.

Бурсою або синовіальної сумкою називають порожнину, заповнену синовіальною рідиною. Вона пом'якшує тертя в суглобах.

Причинами захворювання можуть бути:

  • травми
  • надмірне навантаження
  • запалення сусідніх тканин
  • інфекція

Собака стає менш рухомий і дратівливою з причини постійних болів.

Бурсит у собаки

Частіше поширений ліктьовий бурсит. Він може протікати безболісно. На лікті у тварини з'являється шишка, яка не завдає сильного занепокоєння.

Більш небезпечний колінний бурсит.

Захворювання буває різних видів:

  • гострий
  • хронічний
  • асептичний
  • гнійний

Більшою мірою схильні йому великі породи. Зайва вага створює додаткове навантаження на суглоби.

Великі собаки сильно схильні бурситу

У собаки запалення ліктьового суглоба, шишка: що робити?

При захворюванні собака починає кульгати, місце навколо суглоба набухає. Утворюється шишка, м'яка і гаряча на дотик.

ВАЖЛИВО: Якщо вихованець дуже болісно реагує на дотики, значить, бурсит переходить у гостру форму, яка може погано закінчитися.

Тварина може рухатися, але відчуває при цьому сильну біль. Можлива і втрата апетиту. Бурса може розкритися і виділяти рідину або гній.

Необхідно обмежити собаку в рухах, скасувати або максимально скоротити прогулянки, як можна швидше звернутися до лікаря.

Шишка на лікті у собаки — бурсит

Самостійно лікуванням займатися не можна, так як воно залежить від стадії хвороби.

Так, асептичний бурсит можна лікувати теплими компресами, що не можна робити при гнійному.

На перших порах можна використовувати холодні примочки. При ліктьовому бурситі рекомендуються тугі підковоподібні пов'язки, які захищають суглоб від травм.

Так як визначити вид бурситу може тільки лікар, власник собаки повинен надати вихованцеві спокій і захистити його від рухів. Після діагностики, лікар може призначити зігріваючі або охолоджувальні компреси, ультрафіолетове випромінювання. Призначаються сильні антибіотики.

ВАЖЛИВО: Не бажано доводити бурсит до оперативного втручання.

В незапущених випадках відкачують рідину шприцом. В порожнину вводять дипроспан в дозі 2-4 мг, розведеного в 1-2 мл 2% розчину лідокаїну.

Призначають 1-3 ін'єкції з інтервалом 3 тижні – 2 місяці. У третини пацієнтів таке успішне лікування.

Кількість выкачиваний рідини і введень ліків залежить від конкретного випадку. Як правило, однієї ін'єкції досить для повного одужання. Іноді відбувається рецидив.

Якщо бурсит в гострій стадії, з гнійним виділенням, можливо введення дренажу для виведення зайвої рідини. Дренаж може бути виготовлений з рукавичкової гуми або ватно-марлевих тампонів. Через певний час його видаляють.

Лікувати бурсит у собаки повинен ветеринар

Такий спосіб допомагає видалити зайві виділення, але є ризик попадання в рану інфекції. Дренування ефективно трохи більш ніж у половині випадків захворювання.

Дексаметазон собаці при бурситі

Ліки, якими лікують бурсит — нестероїдні, протизапальні препарати. Додатковими засобами можуть бути гідрокортизон, метилпреднізолон, дексаметазон, які знімають запалення. Вони мають протипоказання, але при короткочасному впливі досить ефективні.

Дексаметазон має протизапальну та імунодепресивну дію. Його можна використовувати при хворобах суглобів, у тому числі бурсит. Проте перевіреним ліками, яке частіше використовують при лікуванні ліктьового і колінного суглобів є дипроспан.

Дексаметазон для лікування бурситів у собак

Для того щоб убезпечити свого вихованця, необхідно утримувати його в теплому місці. На твердому холодному підлозі собаці, схильної до бурситу, спати не можна.

Рекомендується вистилати підлогу м'якими тканинами, спальне місце повинне бути глибоким. Позбавте улюбленця від надмірних навантажень. Не перегодовуйте тварина, так як зайва вага збільшує тертя суглобів.

Відео: Бурсит у собаки. Ветакадемия