Сильний біль в м'язах після тренування: як позбутися зняти, зменшити її ліками і народними засобами? Чому виникає біль в м'язах після тренування і скільки вона триває? Чим знеболити м'язи після тренування: список таблеток, мазей, кремів

Способи зменшення м'язової болю після тренувань.

Зараз в моді здоровий спосіб життя і тренування в тренажерному залі. Саме тому так багато дівчат, які слідкують за собою. Але не завжди вдається правильно вибирати навантаження. Нерідко після тренування виникає м'язовий біль. Далі, ми розповімо, як з нею боротися.

Чому виникає біль в м'язах після тренування, як вона називається і скільки триває?

Взагалі варто розібратися з процесами, які відбуваються в наших м'язах під час тренування. Після навантаження, для роботи м'язів необхідна енергія. Вона виробляється шляхом розщеплення глюкози. Щоб все було відмінно, для розщеплення необхідний кисень. Коли його немає, то глюкоза розпадається без нього.

Таким чином, накопичується молочна кислота, що дратує нервові закінчення і викликає біль. По мірі вимивання кислоти з організму, біль зменшується. Такий біль називається крепатурою м'язів. У нормі вона проходить через 2-3 дні.

Причиною болю можуть бути патології м'язів, які супроводжуються міалгією. Це сильне напруження та біль в м'язових тканинах. Такими недугами є міопатія, міозит. Характерна особливість таких проявів – це виникнення болю при будь-яких навантаженнях. Іноді неприємні відчуття можуть з'явитися навіть в стані спокою.

Чому виникає біль в м'язах після тренування, як вона називається і скільки триває?

Чим знеболити м'язи після тренування: список таблеток, мазей, кремів, гелів і їх застосування

Існує маса мазей, які допомагають позбавитися від болю після тренувань. Найпростіше полежати після тренування в теплій ванні. Також можна застосовувати нестероїдні знеболюючі препарати. Вони допомагають зняти больовий синдром.

Огляд:

 • Диклофенак. Нестероїдний знеболюючий препарат. Допомагає зменшити м'язовий біль.
 • Финалгон. Це мазь з розігріваючим ефектом. Використовується для лікування болю в спині та попереку. Теж підходить для зменшення болю в м'язах.
 • Апізартрон. Це розігріваюча мазь на основі бджолиної отрути. Допомагає швидко позбутися від больового синдрому після сильних фізичних навантажень.
 • Фастум гель. Цей засіб використовується при пошкодженні зв'язок і при м'язовому болю для лікування після тренувань. Прискорює процес загоєння зв'язок.
Чим знеболити м'язи після тренування: список таблеток, мазей, кремів, гелів і їх застосування

Які вітаміни застосовувати при м'язовий біль після тренування: список

Існує маса вітамінних препаратів покращують виведення молочної кислоти з м'язової тканини. Серед них потрібно виділити препарати з вітамінами Е, А і В. Вони підвищують еластичність м'язової тканини.

Огляд:

 • Ундевіт
 • Теравіт
 • Аеровіт

Рекомендовані полівітамінні комплекси, що насичують м'язи киснем і перешкоджають утворенню молочної кислоти.

Також корисні препарати з мікроелементами-кальцієм і магнієм. Багато експертів рекомендують приймати Карнітин. Він сприяє утворенню м'язової маси і зменшення больового синдрому.

Які вітаміни застосовувати при м'язовий біль після тренування: список

Як знеболити м'язи після тренування народними засобами, масажем, компресами?

Існує маса способів, які допоможуть досить швидко позбутися від м'язової болю. Це гаряча ванна контрастний душ. Нижче наведено найбільш ефективні способи позбавлення від болю.

Народні способи:

 • Масаж. Можна масажувати м'язи, які болять несильними і безперервними рухами.
 • Ванна. Налийте у ванну трохи води і влийте кілька крапель лаванди. Полежіть в теплій воді.
 • Контрастний душ. Обливайтеся по черзі то гарячою, то холодною водою.
 • Перцева настоянка. Необхідно розчином просочити тканину і прикладати до хворих місць. Після цього компрес залишають на 20 хвилин.
 • Капуста. Для лікування болю використовують капустяний лист. Його відбивають і прикладають до хворого місця на ніч.
 • Борсуковий жир. Необхідно нанести тонким шаром на хворі ділянки і залишити на 2 години. Можна повторити маніпуляцію перед сном.
Як знеболити м'язи після тренування народними засобами, масажем, компресами?

Щоб не страждати від м'язового болю, рівномірно розподіляйте тренування не старайтеся. Інтенсивна тренування не допоможе вам швидше привести себе у форму, а це позбавить можливості занять на весь тиждень. Також існує ризик розтягувань.

ВІДЕО: Усунення болю в м'язах після тренування