Пластирі від болю в суглобах і м'язах: назви, список, застосування. Тейпи, знеболюючі і протизапальні, китайські пластирі

Огляд пластирів для лікування м'язів і суглобів.

На сучасному ринку медичних препаратів з'явилися дивовижні та унікальні вироби, які називаються пластирами. З їх допомогою виконують тейпування, тому їх називають тейпами. Справа в тому, що це не просто пластирі. У цій статті ми розповімо, чим же вони відрізняються від звичайних і наведемо перелік найпоширеніших пластирів для лікування хвороб суглобів і м'язів.

Види пластирів для лікування м'язів і суглобів

Дійсно, зараз на ринку існує декілька видів пластирів. Вони продаються як у відрізках, так і в рулонах.

Варіанти:

 • Найбільш поширеним і найбільш часто привабливим є перцевий пластир. Він використовується для того, щоб зігрівати хворі суглоби, стимулювати кровообіг. Але справа в тому, що такого роду вироби можуть викликати серйозні алергічні реакції, почервоніння, свербіж або навіть висип. При цьому їх основне завдання просто зігрівати хворе місце, для зниження больових відчуттів. Замість перцю можуть використовуватися лікарські трави.
 • Також на ринку є пластирі, просочені анестетиками і протизапальними препаратами, що допомагає не використовувати різноманітні примочки, компреси, а просто наклеїти пластир. Серед них Вольтарен, Версатис. Це істотно спрощує завдання для тих, хто працює, веде дуже активний спосіб життя. У нього просто немає часу, для того щоб приділяти час на компреси і примочки, використовувати засоби для місцевого лікування суглобів, а також різноманітних розтягнень м'язів.
 • Тейп — це теж пластир, він продається в рулонах або відрізках. Але істотно відрізняється від звичайного.
Пластир від болю

Тейпи і тейпування: список і назви ефективних тейпов

Справа в тому, що тканина в тейпах дуже еластична — це суміш бавовни і нейлону. Еластичність дуже схожа на еластичність самої шкіри, відповідно і тиск, який чиниться на хворий суглоб або розтягнуті м'язи, при використанні цього пластиру, знижується. Цей пластир допомагає знеболити і знизити тиск, а також розслабити суглоби і м'язи. Вперше такі пластирі стали використовувати в сімдесятих роках саме в Японії, і це зовсім не дивно. Зараз більшу частину самих якісних тейпов, для лікування суглобів і м'язових болів, виробляється саме в Японії і Південній Кореї.

Основна особливість тейпов в тому, що вони нічим не просочуються, ніякими лікарськими препаратами. Це просто еластична смужка тканини, на яку нанесений акриловий, дуже липкий клей. Завдяки цьому їх можна носити на шкірі 3-5 днів, при цьому абсолютно спокійно купатися, займатися в тренажерному залі. Спочатку такі тейпи використовувалися саме в спортивній медицині, для відновлення спортсменів. Але пізніше дані вироби стали використовувати і серед звичайних людей, які ведуть активний спосіб життя. Відповідно тейп дозволяє зафіксувати м'яз або суглоб в певному положенні, що мінімізує тиск на нього, і переводить в стан розслаблення. Тепер немає необхідності використовувати еластичний бинт для підтримки, тому що все можна зробити за допомогою тейпов.

Біль у коліні

Список:

 • Ares Uncut 5 cm X 5 m
 • Кинезио тейп Kinesiology Tape 5 см х 5 м
 • Nasara Кинезио тейп Nasara 5 см х 5 м (бежевий)
 • Кинезио тейп для коліна (Kinesio tape, KT Tape)
 • Кинезио тейп для коліна KNEE (спортивний)
 • Кинезио тейп для плеча SHOULDER
 • Mumian MK6 5 м на 5 см
Тейпування

Лікувальні пластирі від болю в суглобах і м'язах

Крім пластирів для тейпирования існує маса звичайних, які продаються в аптеці. В їх основі звичайна тканина, лікувальна дія досягається не за рахунок певного натягу м'язів, а з внаслідок впливу на шкіру лікарських речовин, якими просякнутий пластир. Нижче наведено список найбільш поширених медичних пластирів з просоченням для лікування суглобів.

Список:

 1. Relief orthopedic plaster тм BangDeLi. Це пластир ортопедичний в основі якого дія лікарських трав. Просочений відваром дудника, крильчатки, камфори, сафлору, і іншими лікарськими травами. Залишати пластири необхідно на 3 дні. Після цього потрібно зробити 3-х годинну перерву і знову клеїти пластир. Курс лікування становить приблизно 5-7 пластирів, в залежності від проблеми. Завдяки впливу лікарських компонентів, які знаходяться в пластирі, вдається позбутися від невеликих ортопедичних проблем. Серйозні проблеми, такі як артрит, артроз і радикуліт необхідно лікувати на протязі не одного, а трьох курсів. <>
  Пластир ортопедичний
 2. Охолоджуючий і знеболюючий зелений тигровий пластир. Це спеціальний пластир, який також просочений певними лікарськими травами і протизапальними засобами. В основі цього пластиру всіма відомий тигровий бальзам, склад якого тримається в строгому секреті. Клеїться на 12 годин. Рекомендовано пройти курс з 10 пластирів. Він відрізняється знеболюючою дією, можна використовувати для лікування суглобів та суглобів.

  Тигровий пластир
 3. Фитопатч унікальний за своїм впливом, бо створений безпосередньо для лікування хвороб суглобів. Він ефективний при ревматизмі, артриті, остеохондрозі, а також при переломах і вивихах. Бо просякнутий пластир екстрактами лікарських трав, таких так як ментол, світу, шабельник. Саме завдяки цим травам активізується кровообіг в уражених ділянках, що прискорює процес загоєння. Такого роду пластирі використовуються не більше ніж 12 годин з невеликою перервою. Курс лікування становить 20-30 днів.

  Фитопатч
 4. Турмалиновый Пластир Пегас для суглобів. Цей турмалиновый пластир для суглобів відрізняється особливим складом. У ньому міститься турмалін, який дозволяє зняти хворобливі відчуття, покращує кровообіг і мікроциркуляцію крові в уражених ділянках. Клеїти пластир необхідно на хворий суглоб. При цьому ефект залежить від індивідуальних особливостей організму.

  Турмалиновый Пластир
 5. Китайський пластир для суглобів Zb Pain Relief, відрізняється своєю дією. В його складі більше 15 лікарських трав, що дозволяє надавати масивне, велике вплив на хворі суглоби, завдяки чому біль дуже швидко згасає. Крім того, необхідно бути обережним при використанні даного пластиру, так як він може викликати алергічні реакції. Він є найпоширенішим у Китаї серед цілителів, бо зібрав в собі багатовіковий досвід лікарів народної медицини.

  Zb Pain Relief
 6. Перцевий пластир. Це досить старий виріб, який продається в аптеках кілька десятиліть. Він складається з бавовняної основи, на яку нанесений спеціальний шар з екстрактом червоного перцю, камфори та ще деяких речовин. Завдяки подразнюючій ефекту підвищується кровообігу в уражених ділянках, що зігріває і дозволяє зняти хворобливі відчуття. Може викликати сильну алергію і висип. Викликає печіння і біль, не змивається водою. <>
  Перцевий пластир

Але як бачите, медицина зробила крок далеко вперед, і тепер використовують в якості просочення не лише перець, але і екстракти лікарських трав. Основна перевага пластирів у тому, що вони дозволяють без застосування таблеток і лікарських засобів знизити больові відчуття.

Який пластир вибрати для лікування суглобів та м'язів?

В аптеках, а також на різноманітних сайтах, що продають біологічні активні компоненти, можна знайти турмалиновый, магнітний і різноманітні лікарські пластирі, які відрізняються своїми просоченнями. Саме завдяки цьому і відрізняється дію даних виробів. Зверніть увагу, що у деяких пластирів немає звання лікарського препарату. Це не що інше, як біологічно активні добавки, які не є ліками. Вони використовуються лише для полегшення певних симптомів захворювань. Тому не можуть використовуватися при повноцінному і якісному лікуванні. Дають позитивний ефект в тому випадку, якщо комбінувати таблетовані препарати або ж уколи.

Найкраще при виникненні найменших тягнуть болю в суглобах звертатися до лікаря, а не використовувати лікарські препарати. Досить ефективним є тейпування суглобів. Вони виконують функцію еластичного бинта, підтримують м'язи і зв'язки в певному положенні, що знижує тиск на суглоби і дозволяє йому швидше відновлюватися.

Біль у спині

Використання лікувальних, а також пластирів для тейпирования, істотно відрізняється. Справа в тому, що стандартні пластирі, які просочені спеціальними речовинами, на шкірі тримають відносно недовго, зазвичай не більше 12 годин. Це обумовлено тим, що практично всі лікарські речовини за цей час вбираються в хворі суглоби, а також шкіру. Після закінчення цього часу, перебування їх на шкірі є неефективним. Тейпи в свою чергу нічим не просочені, відповідно можуть використовуватися протягом 3-5 днів. Адже їх основне завдання — не доставляти в область шкіри якихось лікарських компонентів, а для того, щоб підтримувати шкіру і покращувати кровообіг, тим самим зменшуючи тиск і навантаження на хворий суглоб.

Зверніть увагу, що для лікування серйозних проблем з суглобами, одні пластирі не використовуються. Тому необхідно два рази на рік проходити профілактичне лікування з використанням хондропротекторів та нестероїдних протизапальних препаратів. Місцеве лікування завжди є дуже ефективним, але найбільшого ефекту вдається досягти при комбінуванні використання таблетованих препаратів, а також примочок, компресів, або пластирів.

ВІДЕО: Пластирі для суглобів