Не можу заснути після вечірньої або важкої тренування, фізичної роботи: причини, що робити? Потрібно приймати заспокійливе засіб після вечірньої або важкої тренування, щоб заснути?

Здоровий сон — це джерело гарного настрою, самопочуття. Якщо регулярно недосипати, то станеться збій імунної системи. Дізнаємося, як заснути після тренувань, якщо у вас безсоння.

Багато спортсменів після продуктивної тренування не можуть довгий час заснути. Такі люди через недосипу стають нервовими, втомленими, їх все навколо дратує. А адже якщо спорт для них — це спосіб просування по життю, то ні про яку втоми не може бути й мови.

Мало того, що організм неабияк виснажується від сильних навантажень, ще й вночі ні відпочинку. Всі системи організму не встигають відновлювати свої сили. Далі дізнаємося, як можна заснути після напружених навантажень і про причини безсоння.

Не можу заснути після вечірньої або важкої тренування, фізичної роботи: причини

Безсоння — це будь-які розлади сну, внаслідок тієї чи іншої причини. Сюди можна зарахувати ранній підйом, порушення циклічності сну, наявність переживань, які не дають людині відійти в царство Морфея. Цей стан буває постійним або проявляється лише іноді. Коли безсоння часто присутня, то пацієнту без консультацій лікарів-спеціалістів не обійтися.

Безсоння після фізичних навантажень

Коли вас мучить недосип після будь-яких фізичних навантажень, то можливо першопричина станів полягає в наступних факторах:

  1. Неправильний режим або пізній час засинання. Вже після семи годин вечора в організмі починають сповільнюватися процеси, нерви також заспокоюються і спортсмен повинен готуватися до відпочинку. Саме тому фахівці радять відходити в царство Морфея в 22-23 години.
  2. Мозкова активність активується при вживанні важкої, жирної їжі. Небажано після шести їсти м'ясо, бобові і дуже калорійну їжу. Завдяки ситної їжі, ви будете фантазувати довгий час, замість того, щоб спокійно спати.
  3. Занадто активна діяльність, тривалі тренування дають різкі сплески емоцій. Після чого всі системи організму переходять у неспання і спортсмен від такого стану ніяк не може позбутися довгий час. Тому сон приходить лише під ранок. Що робить нестерпно важким наступний день з-за втоми і недосипання.
  4. Якщо не дотримуватися режими неспання і сну, то збиваються біологічний годинник, вашому організму не виходить кожен раз звикати до нового режиму і починаються проблеми зі здоров'ям.
  5. Рясний потік думок теж може негативно впливати на якість сну. Іноді образи, переживання і різні думки не дають заснути людині.

Потрібно приймати заспокійливе засіб після вечірньої або важкої тренування, щоб заснути?

Причини безсоння після фітнесу, та інших навантажень

Адже за стан сну відповідає мозок людини. А при великих фізичних навантаженнях відбувається викид адреналіну, то він і додає бадьорість. Щоб позбутися надмірної збудливості, треба тренуватися в першій половині дня і не відкладати на вечір фізичну активність. Якщо це не допомагає, то за півгодини необхідно вжити магнезію, цинк.

Завдяки чому збільшиться кількість годин сну і заснути вам не складе праці. П'ють ці препарати за півгодини до сну. Кількість препарату повинно відповідати нормам 300 міліграмів — магнезії і 20 міліграмів — цинку.

Якщо довелося тренуватися ввечері, то пам'ятайте, що не можна перенагружать організм, інакше після такої напруги ви не зможете тривалий час розслабитися.

Від великих навантажень страждають не тільки м'язи та інші тканини тіла, а і вся нервова система. Якщо займаєтеся, то не перевантажуйте тільки одні м'язи, намагайтеся рівномірно розподіляти навантаження.

Увечері, коли ваша м'язова маса не може прийти в норму, намагайтеся зробити розтяжку або прийміть теплу ванну. Завдяки цьому ви відчуєте розслаблення, тільки не робіть ванну занадто гарячою.

Не проводьте ніяких тренувань після дев'ятнадцяти, інакше заснути буде складно, краще закінчити всі заняття до сімнадцятої години.

ВАЖЛИВО: Відмовтеся від калорійних продуктів перед сном. Інакше сон покине вас, а мозок буде активно працювати, завдяки навантаженості органів.

Безсоння після тренування, фітнесу, йоги, занять спортом: що робити, як заспокоїти організм і заснути: поради, рекомендації, методи

Щоб позбутися відчуття бадьорості перед сном, виконуйте наступні рекомендації:

  • Виконання дихальної гімнастики допоможе знизити фізичну активність. Для цього знадобиться розслабитися лягти на спину або сісти на килим з прямою спиною. Через п'ять хвилин релаксації почніть вдихати на 4 рахунки при цьому округляти живіт, а після груди. Через час теж саме зробіть на шість рахунків, тільки спочатку випускайте повітря з грудної клітини, а потім з черевної частини тіла.
Спорт — сон
  • Прохолодний душ, вологі обтирання допоможуть знизити температуру вашого тіла, тим самим відбувається зниження збудливості. Уникайте зневоднення — пийте воду без газу.
  • Перед сном здійсните провітрювання приміщення, комфортно, якщо буде температура в будинку 21 градус.
  • Бережіть свою нервову систему, інакше стан може перейти в хронічну стадію. Тоді знадобиться допомога психотерапевта. Позитивне мислення, гарний настрій — це запорука здоров'я.
  • Не можна сказати, що після тренувань не можуть відійти в царство Морфея. Багато хто навіть після тривалих занять відмінно засинають. Вся справа у звичці спати по режиму. І ніякі навантаження не впливають на організм спортсмена, коли дотримуються норми.

Загалом сон відіграє величезну роль у стані здоров'я людини, настрої, стресостійкості. Так і високі досягнення спортсменів також цілком і повністю залежать від стану сну. Тому не терпіть безсоння, при систематичному недосипу звертайтеся до лікаря. Він допоможе вирішити вашу проблему. Будьте здорові!

Відео: Безсоння після тренувань