Через скільки годин після їжі можна тренуватися, займатися різними видами спорту? Чому не можна займатися спортом, тренуватися відразу після їжі? Коли краще займатися спортом до їжі і після їжі по часу?

Харчування до і після тренування — особливості. Наслідки порушень режиму дня.

Красиве підтягнуте тіло — мрія людини будь-якого віку. Її допоможуть втілити у життя тільки постійні тренування і здоровий спосіб життя з правильно підібраним харчуванням.

Успішні усміхнені спортсмени дуже серйозні в дотриманні режиму дня і відпочинку. Знаючи ціну хорошому самопочуттю і навантажень, вони строго дотримуються правил харчування до і після планових занять.

Чому не можна займатися спортом, тренуватися відразу після їжі?

дівчині в спортзалі погано із-за короткого перерви після прийому їжі

Пояснень декілька і кожне з них з практики:

  • Печія. В результаті порушення процесу травлення у людей з гастроентерологічними захворюваннями відбувається посилення неприємних відчуттів в шлунку аж до печії.
  • Блювота можлива, якщо ви наїлися безпосередньо перед входом в спортзал і виконували вправи, пов'язані з підйомом тягарів або нахилами вниз.
  • Низька ефективність вправ. Бажання подрімати або хоча б спокійно посидіти зростає після їжі. Виникає підвищена стомлюваність від тренування, лінь доводити вправи до потрібного кількості підходів, при цьому вони виконуються з мінімальними зусиллями. Вам може захотітися перерватися і поговорити з кимось або перевірити телефон.
  • Збереження підшкірного жиру. Після надходження їжі всередину, виробляється підвищена кількість гормону серотоніну. Він, з одного боку, розслабляє тіло, а з іншого блокує процес розщеплення жирів. Останній момент дуже важливий, якщо ваша мета — постройнеть, привести тіло в гарну форму.
  • Утруднене травленняе — кров замість шлунка, починає надходити до м'язів, які відчувають підвищене навантаження. Організм намагається відрегулювати це шляхом звуження судин. В результаті страждають всі тканини і органи, особливо серце і травна система.

Через скільки годин після їжі, сніданку, обіду можна тренуватися, займатися різними видами спорту?

банани, яблука і вода — легкий сніданок перед пробіжкою

Однозначно не йдіть в зал відразу після пробудження. Спочатку поснідайте. Якщо часу мало, а ранкове тренування пропускати не хочеться, з'їжте пару фруктів, наприклад, яблук або персиків. Вони засвояться швидко, а ви зможете приступити до заняття вже через чверть години.

У разі обіду займайтеся спортом і фізичними навантаженнями мінімум через годину, оптимально через 2-3. Причина криється в комбінації різних продуктів, час перетравлення для яких різне.

Чим легше вид спорту з точки зору фізичних навантажень, тим раніше ви можете приступати до заняття після прийому їжі. Наприклад, для уроку з шахів витримайте хвилин 5-10 часу, а перед тренуванням з рукопашного бою, або боксу може і 3 години буде мало.

Коли краще займатися спортом до їжі і після їжі по часу?

чоловік їсть овочевий салат після тренування

Враховуйте свій режим харчування і вид спорту, яким ви займаєтесь.

  • Якщо ви віддаєте перевагу щільно їсти 3 рази, то інтервал до заняття тримайте максимальний. Орієнтуйтеся на свої відчуття — відсутність важкості в шлунку свідчить про засвоєння їжі і майбутньому комфорт від тренування.
  • Прихильникові дробового і частого харчування достатньо 1,5 годинної перерви до початку фізичних навантажень.

Після тренування, якщо ви не займаєтеся бодібілдінгом, поїжте протягом 20 хвилин. Це час називається анаболічну вікно, коли вся їжа, що потрапила в шлунок, перетравиться швидко і без шкоди для фігури. Звичайно, мова не йде про жирної їжі і фаст-фуді.

Отже, ми розглянули особливості прийому їжі до і після тренування так, щоб остання мала максимальний ефект для вашого тіла, самопочуття і настрою.

Будьте здорові, їжте правильно і займайтеся з задоволенням тими активностями, які любите!

Відео: за скільки годин до тренування можна їсти?