Біль в нозі від стегна і в паху: причини, лікування, який лікар лікує. Чому болить праве і ліве стегно збоку, при ходьбі, до коліна і стопи?

Причини болю в стегні можуть бути найрізноманітнішими. У статті зазначено кілька з них.

Зміст

Біль у людини може бути різної етіології та форми. Дискомфорт у ділянці стегнової кістки виникає зазвичай гостро й несподівано. Біль з'являється у верхній частині ноги і віддає в пах, то сильно болить під коліном або навіть «стріляє» в стопу.

 • У чоловіків і жінок область стегна болить однаково.
 • У кожної людини причини дискомфорту можуть бути різними і завжди вони мають анатомічні або фізіологічні особливості.
 • Розглянемо детальніше причини появи такої недуги та методи лікування.

Причини болю в стегні

Біль в стегнової кістки

Біль у ділянці стегнової кістки може з'явитися з різних причин. Основна етіологія хвороби полягає в наступному:

 • Травмування після різкого удару при падінні або інших факторах. Часто таке пошкодження з'являється у спортсменів або у осіб, чия діяльність пов'язана з важкою роботою.
 • Пошкодження шийки стегна. Такою недугою страждають люди похилого віку. Особливо, у жінок в клімактеричний період, коли гормональні збої призводять до появи крихкості кісток — остеопорозу. Перелом може з'явитися після випадкового падіння, наприклад, на слизькій дорозі або коли людина помиляється, крокуючи по сходах.
 • Перелом крижової кістки. Також біль може з'явитися в результаті пошкодження тазового або лобкової кістки. У цьому випадку необхідно робити рентгенівський знімок, щоб правильно поставити діагноз.
 • Травмування першого поперекового позвонкового диска. Може з'явитися після падіння з великої висоти на сідничні м'язи.
 • Різні удари кісток тазу.
 • Розтягнення м'язової тканини і зв'язок в стегнової області. У людей похилого віку після 60-65 років це відбувається від зносу і стоншування м'язової тканини, а у молодих хлопців або дівчат — після складних фізичних вправ.
 • Запалення в тазостегновому суглобовому мішечку. Протікає з почервонінням шару шкіри, з'являється набряк та підвищується температура.
 • Судинні порушення в клубової області. Біль внизу живота може з'явитися від тромбозу артерії, яка «лежить» в цій області тіла.
 • Інфекційні хвороби, ендокринопатія, остеомієліт.

Біль у стегновій кістці може з'явитися після важкої роботи, травм, падінь, перенесених захворювань, зміни м'язів і суглобових тканин. Якщо дискомфорт не лікувати, то стан може погіршуватися, а неприємні відчуття будуть мати наростаючий характер.

Важливо: Правильний діагноз може поставити тільки лікар. Не займайтеся самолікуванням — це небезпечно для здоров'я! Лікування повинен призначити тільки лікар.

Нижче ми розглянемо хворобливі стани, які з'являються у багатьох людей. Коли слід викликати швидку, а коли слід поспішити на консультацію до лікаря?

Про що говорить біль у стегні при ходьбі?

Біль в стегнової області при русі

Сама неприємна біль з'являється при виконанні рухових рухів: ходьби або навіть лежачи на ліжку, коли людина намагається перевернутися з одного боку на інший. Сучасні люди живуть у шаленому ритмі, і коли неприємні відчуття заважають пересуватися — це проблема. Дискомфортність при ходьбі виникає з таких причин:

 • Перелом тазостегнової кістки — це один із самих складних переломів. З'являються гострі хворобливі відчуття. Людині потрібна термінова госпіталізація і лікування під наглядом лікаря.
 • Розтягнення, забиття та інше травмування. При ходьбі будь-яка травма буде відчуватися більш сильно. При русі, дискомфортність може проявлятися з хворобливою пульсацією — наростаючою або тягне.
 • Артрити і артрози спочатку проявляються тільки у вигляді дискомфортності при руховій активності. Після перебування на ногах протягом довгого періоду часу, з'являється втома і неприємна ниючий біль.
 • Бурсит на самому початку також проявляється сильніше при руховій активності. Після тривалого перебування на ногах дискомфорт може бути дуже пекучим і неприємним.

У будь-якому з цих випадках потрібно терміново вирушити на прийом в поліклініку. Якщо дискомфортність гостра і нестерпна, тоді краще викликати невідкладну допомогу. Завжди саме своєчасна госпіталізація і під час розпочате лікування допомагають швидше впоратися з недугою і уникнути неприємностей зі здоров'ям.

Причини болю в стегні і паху

Біль в стегнової кістки і паховій області

Цей симптом у вигляді ломоти в паху і стегні, з'являється при таких недугах:

 • Коксартроз. Дана хвороба протікає з почуттям незручності в паховій області і стегнах. Дискомфортність наростає протягом місяця і не відпускає. Постійна ломота заважає відчувати себе впевнено. Сильне больове відчуття з'являється при ходьбі в паховій області. Такого відчуття можна не відчувати в стані спокою, але при русі вона знову дає про себе знати.
 • Асептичний некроз кісткової головки. Симптоматика цієї недуги схожа з симптоматикою попередньої хвороби, але біль наростає з подвійною силою за пару днів — швидко і нестерпно.
 • Артрит — якщо захворювання вчасно не вилікувати, то воно може проявляти себе болючими імпульсами, віддають в різні частини тіла, в тому числі і в пахову область. Дискомфортність при артриті може проявлятися в будь-який час доби, незалежно від рухової активності або навантажень.

Якщо біль ниючий або «палаюча», то швидку викликати необов'язково. Але, якщо з'являється явна дискомфортно в паховій області, яка носить постійний характер і стає нестерпною, слід терміново йти за допомогою до лікарів. Це може бути симптоматикою інших захворювань, більш небезпечні для здоров'я, ніж, наприклад, артрит або артроз.

Болі в нозі від стегна до коліна або до стопи: причини

Болі в нозі від стегнової кістки до коліна або до стопи

Якщо дискомфортна ломота починається в області стегеневій кісточки або навіть поперекового відділу, проходить через усю нижню кінцівку до коліна або стопи, і закінчується простреливающей болем в області гомілки, що заважає ходити — це остеохондроз або грижа в попереку.

Відбувається защемлення хребців, починається запалення і хворобливе почуття наростає з кожним днем. При цьому ломота може бути ниючий, пекучої або простреливающей через всю кінцівку.

Причини болю в правому і лівому стегні

Біль у правому і лівому стегні

Область прояви дискомфортності може вказувати на першопричину появи цього стану. Якщо ломота виникає праворуч або тільки зліва, то проблема може критися в поперековій області, тазостегнових суглобових тканинах або ногах.

Симетрична біль — одночасно в стегновій кістці праворуч і ліворуч, говорить про недуги в ЦНС, головного мозку, а також перебігу цукрового діабету. Також це може говорити про варикозі, аутоімунному відхилення або наявності пухлини.

Важливо: Щоб дізнатися про справжнє джерело такої недуги, необхідно піти на консультацію до вузькоспеціалізованого лікаря для проведення діагностики і призначення лікувальних процедур.

Біль в суглобі стегна: причини

Біль в суглобових тканинах стегна

Тазостегнові суглобові тканини — це найбільші кістки людини. Існує безліч причин, за якими може турбувати стегнова кістка, але їх можна поділити на 3 основні групи:

 1. Фізіологічні зміни в суглобової тканини, які можуть виникнути після травмування або вроджених патологічних процесів (вивиху і так далі). Відхилення голівки кістки стегна може спровокувати хворобу, яка хронічно порушує правильне положення ноги під час ходи (плоскостопість, клишоногість та інші).
 2. Патології в суглобовому мішечку і м'язової м'якої тканини цій області (травмування ноги або суглоба, запальні процеси, дегенеративні зміни).
 3. Порушення функціонування інших органів, які проявляються дискомфортностью в тазостегновому суглобі. Людині може здатися, що болить тазостегнова кістка при запаленні нервового корінця і порушення в області спини, сідниць або паховій області.

Відповідно, у новонароджених дітей дискомфорт буде викликати вроджена патологія, а у людей після 60-70 років — руйнує кістки артроз. Також стегновий суглоб може страждати, викликаючи дискомфорт, від таких захворювань:

 • артрит
 • бурсит
 • ревматизм
 • синовіт
 • тендиніт
 • різні травмування м'язів і зв'язок
 • травмування суглобової головки

Якщо вчасно не лікувати запалення в малому тазу (неврити, радикуліти, різні м'язові синдроми), то дискомфорт може бути виражений у вигляді болю в стегновому суглобі.

Біль віддає в стегно: причини

Біль віддає в стегнову область

Як говорилося вище, біль у стегновій кістці може виникати не тільки в тих випадках, коли відбуваються зміни в самому суглобовому хрящі і тканинах, розташованих біля них, але і при появі проблем в інших органах і системах.

 • Наприклад, міжхребцева грижа попереку, часто проявляється болем у стегновій області — збоку або спереду. Це один з головних критеріїв симптоматики цієї недуги.
 • При наявності такої грижі біль відчувається тільки в одній нозі. Дискомфортність може бути слабка або нетерпима. Все залежить від складності процесу.
 • Крім цього дискомфортні відчуття в області стегна можуть поєднуватися з дискомфортом в паху, гомілки або навіть стопі.
 • Характерні також оніміння в цих областях тіла.

Нюансів при таких хворобливих відчуттях багато і правильно діагностувати недугу, і призначити препарати для одужання зможе тільки лікар.

Про що говорить тягне і ниючий біль у стегні?

Тягучий і ниючий біль у стегні

Така біль з'являється при патологіях, розташованих у межах суглоба або навколо нього. Навколо суглоба є невеликий простір, заповнене невеликою кількістю синовіальної рідини. З її допомогою кістки суглоба добре ковзають і не зазнають тертя.

Будь-яке захворювання і травми призводять до того, що кількість цієї рідини збільшується. Крім цього близько суглобне простір може потрапляти навіть кров. Суглобова капсула починає розтягуватися і з'являється тягне або ниючий біль. Також тягнучий або ниючий біль може з'являтися при таких патологіях:

Патології

Про що говорять болі в м'язах стегна?

Біль в м'язовій тканині стегна

Дискомфортно в м'язової тканини з'являється при великих навантаженнях або при надриві або розтягуванні самих м'язів. Але найчастіше проблема криється не в м'язової прошарку, а в суглобах, які «заховані» за цією областю. Тому чинники появи такого стану можуть бути самими різними, і для встановлення діагнозу, варто йти на прийом до лікаря.

Потрібно знати всім пацієнтам про те, що м'язові болі часто просто відображаються. Наприклад, при синдромі грушоподібної м'язи, коли людина різко підняв тяжкості або зробив невдалий рух, у нього кілька днів болить поперек, і тільки потім з'являється дискомфортно в області м'яких тканин стегна і сідниць.

Причини болю в стегнах і сідницях

Біль у стегнах і сідницях

Сідниця — це м'яз із шаром підшкірного жиру. Одночасна біль у стегні і сідниці може виникнути після перенесеного травмування або під час запальних патологічних стадій. Також людина може відчувати дискомфортність, яка передається з крижів, куприка або хребта. Якщо є проблеми, то може здаватися, що болить сідниця. Ось як людина може відчувати ломоту і що це означає:

Дискомфортність у правому стегні і сідниці:

 • Неприємна ломота може з'являтися після важкої фізичної роботи.
 • Також такі відчуття можуть бути викликані порушеннями в коліні, паху або хребті.
 • Дискомфорт посилюється протягом дня, наростає перед сном і проходить повністю до ранку.
 • Потім симптоми з'являються знову.
 • В цьому випадку потрібно перевірити хребет в області попереку на наявність грижі.

Дискомфортність при сидінні:

 • При прояві ломоти при сидінні або лежання на якомусь боці, то організм «говорить» про протікання такої недуги, як вертельный бурсит.
 • Така дискомфортність може з'явитися і в наслідок ураження корінця спинного мозку, патології м'язових клітин в сідничної області, радикуліту.

Вся ця проблематика зі здоров'ям легко піддається лікуванню, але це небезпечно своїми ускладненнями. Важливо своєчасно прийти на прийом до лікаря за діагностуванням та лікуванням.

До якого лікаря звернутися при болю в стегні?

Лікар-ортопед лікує біль у стегні

Спочатку необхідно записатися на прийом до терапевта — це лікар загальної практики, який направляє пацієнта до вузькоспеціалізованого лікаря. Також терапевт може виписати направлення на здачу аналізів, щоб скласти початкову картину можливого захворювання.

Лікуванням недуг, пов'язаних з кістками і суглобами, займається ортопед. Для повної картини хвороби призначається:

 • рентген області тазу
 • КТ області тазу
 • МРТ кісток і тканин малого тазу

Після отримання результатів діагностики лікар встановить діагноз і пропише ліки. Часто призначаються препарати, що хірургічне втручання не завжди є обов'язковою процедурою.

Лікування болю в стегні

При появі болю в стегні необхідно виконати наступне:

 • Припинити фізичну активність. Якщо дискомфорт з'явився після фізичної роботи, значить, треба відпочити, щоб м'язи розслабилися. Якщо після відпочинку біль стихла, а після відновлення фізичної активності знову з'явилася, тоді слід звернутися до лікаря.
 • Прилягти. Якщо неприємні відчуття з'явилися в результаті здавлювання спинномозкових нервів, то в горизонтальному положенні тіла, знижується навантаження на хребці, відстань між ними збільшується і біль слабшає.
 • Легкий масаж в області стегна. Погладжування в області стегна допоможуть зняти біль при травмі, але масаж малоефективний при ураженні нервів і судин. Але пам'ятайте, що інтенсивно масажувати хворобливу область не варто, так як це може нашкодити.
 • Прикласти холод до місця запалення. Такий метод допомагає при ударах і розтягненнях. Холод знижує чутливість нервових закінчень, і це допомагає зменшити неприємні відчуття.

Якщо біль у стегні супроводжується запаленням, тоді необхідно приймати ліки, які пригнічують активність запалення, зменшуючи вираженість больових відчуттів. Ось список препаратів, які використовуються в залежності від тяжкості перебігу захворювання і його етіології:

Список препаратів, які допоможуть зняти біль у стегні

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Призначення препаратів повинен виконувати тільки лікар! Самолікування небезпечно для життя!

Крім медикаментозної терапії і знеболюючих препаратів призначається масаж, фізіотерапія, лікувальна гімнастика і в деяких випадках — хірургічне лікування у вигляді ендопротезування, артропластики і так далі.

Відео: Олена Малишева. Що робити, якщо болить кульшовий суглоб?