Болить під пахвою зліва у жінки: причини, ознаки доброякісних і злоякісних пухлин. Чому виникає біль під пахвою лівої руки, болить лімфовузол у жінок?

Причини болю під пахвою у жінок.

Всі бачили рекламу антиперспіранти, яка розповідає про те, що можна позбутися від запаху поту на цілий день. Ось тільки мало хто знає, що знаходиться під пахвою і чому в цій області може виникати біль. У цій статті ми ознайомимося з причинами були під пахвами, а також способами їх лікування.

Чому болить під пахвою: причини

Ця область є дуже чутливою, тому що знаходиться між плечовим суглобом, а також грудною кліткою. Тут багато м'язів і нервових закінчень. Крім того, в пахвовій западині знаходяться лімфатичні вузли. Відповідно причинами болю можуть бути як інфекції, так і пухлина, злоякісного або доброякісного характеру.

Причини болю під пахвою:

  • Лімфаденіт — це запалення лімфовузлів, яке найчастіше виникає із-за проникнення в організм інфекції. Саме на цих ділянках виробляється вироблення лімфоцитів, які борються з інфекцією. При величезній кількості вироблення антитіл, лімфовузли можуть збільшуватися в розмірі.
  • Сучье вим'я або гідраденіт. Це також інфекційне захворювання, яке являє собою капсулу, заповнену гноєм, всередині якої знаходяться стафілококи. Такого роду захворювання найчастіше лікуються хірургічним шляхом, якщо консервативна терапія не допомагає.
  • Роздратування, а також алергія. Виникає в разі використання антиперспірантів або дезодорантів. Алергія і роздратування можливо після проведення шугарінга або воскової епіляції. Область в цій зоні дуже чутлива, тому може виникати сильна біль і печіння після процедури епіляції, яка проходить протягом декількох днів. Але нерідко в цій області можуть утворюватися нагноєння, з-за неправильного догляду після депіляції.
  • Фурункули, гнійники. Виникають часто після гоління або епіляції. На місці врослого волоска може накопичуватися гній, що призводить до виникнення фурункулів. Справа в тому, що ця область сприятлива для поширення і зростання бактерій. Тому можливо повторне виникнення гнійників, що вимагає хірургічного лікування.
  • Туберкульоз і сифіліс. Під час боротьби з цими захворюваннями в лімфовузлах виникає запалення. Якщо довго не лікувати запалення лімфовузлів, це може призвести до появи і поширення інфекції по всьому організму. Такого роду запалення лімфовузлів супроводжується температурою, загальним нездужанням, а також можлива блювота.
Освіта пахвою

Варто зазначити, що у жінок біль під пахвами спостерігається набагато частіше, ніж у чоловіків. Це пов'язано з тим, що у представниць жіночої статі є молочні залози.

Причини виникнення болю під пахвою зліва у жінок:

  • Масталгія. Це не зовсім захворювання. Хворобливі відчуття в області молочної залози і пахвових западин, які виникають через гормонального дисбалансу. Найчастіше з'являються безпосередньо перед місячними, за кілька днів, а потім, після менструації, безслідно проходять. Такого роду болю необхідно лікувати не використанням протизапальних або знеболюючих засобів, а гормонами. Тобто, при відновленні гормонального балансу болі зникають.
  • Болі після операції. Найчастіше спостерігається у разі часткового або повного видалення грудей у жінок у зв'язку з пухлинами. Справа в тому, що під пахвами знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Для їх відновлення після оперативного втручання на грудях потрібно кілька місяців. Тому біль в області пахви після операції, протягом 2-3 місяців, вважається нормою.
Болить під пахвою

Болить під пахвою лівої руки у жінок: ознаки доброякісних і злоякісних пухлин

В області пахвових западин нерідко виникають пухлини доброякісного і злоякісного характеру. В основному їх поява спостерігається у жінок репродуктивного віку, а також після менопаузи.

Ознаки раку:

  • Варто зазначити, що рак зазвичай діагностується набагато раніше, ніж з'являються перші симптоми, тобто біль тягнучого характеру. Відповідно після появи шишки під пахвою необхідно уважно оглянути груди на наявність ущільнень, а також виділень з соска.
  • Справа в тому, що при пухлини грудей дуже часто спостерігається втягнутий сосок і виділення з області соска, які ніяк не пов'язані з годуванням груддю. Тобто будь-які виділення жовтого або кровянистого кольору, є причиною, по якій ви повинні відвідати лікаря.
  • При раку грудей також спостерігається збільшення чи зміна форми залози, можуть бути вм'ятини, або навпаки, якісь опуклості незрозумілого характеру. При виявленні ущільнення в області грудей або пахвової западини, яке не болить, не турбує, необхідно звернутися до терапевта для визначення природи цього шишки і з чим вона пов'язана.
Болить подмышка у жінок

Болить лімфовузол під пахвою: що робити?

Лімфовузли є основою нашої лімфатичної системи. Саме тут відбувається реакція організму при попаданні в нього інфекції. Тому що в цій області виділяються тільця, які безпосередньо борються з інфекціями, а також вірусами. Тому запалення в області лімфовузла говорить про те, що в організм потрапила якась інфекція. Нерідко шишка в цій галузі виникає відразу після того, як ви перехворіли захворювання інфекційного характеру.

Найчастіше це може спостерігатися під час кору, вітряної віспи, грипу або ж більш серйозної недуги внутрішніх органів. Після лікування хвороб, лімфовузли приходять в норму. При появі раку грудей часто запалюються лімфовузли. Тому жінкам, при зверненні до терапевта із запаленням лімфовузлів, призначають обстеження молочної залози на наявність доброякісних і злоякісних пухлин.

Болить подмышка

Лікування шишок, лімфовузлів повинно здійснюватися під контролем лікаря. Справа в тому, що в цій області знаходиться багато важливих ділянок, які відповідають за функціонування всього організму. Відповідно після виникнення запалень, збільшення лімфовузла або після утворення шишки, необхідно звертатися до лікаря.

Не допускається ні в якому разі прикладати до запалених місць, фурункулів і шишок, гарячий чи теплий компрес. Гріти їх якимись лампами або прикладати мазі теж не можна. Не знаючи причини захворювання, всі ці заходи можуть погіршити ситуацію, при цьому додаткову інфекцію занести.

При виникненні шишки або болю під пахвою, варто звернутися до терапевта, який зможе встановити причину, і направити до вузького спеціаліста для подальшої консультації та лікування.

ВІДЕО: Болить під пахвою