Симптоми, причини та види тендовагинита променево-зап'ясткового суглоба. Тендовагініт променево-зап'ясткового суглоба: лікування

Способи лікування тендовагинита променево-зап'ясткового суглоба.

Тендовагініт променезап'ясткового суглоба — досить поширений недуга, особливо серед спортсменів. Це запалення сухожиль і зв'язок. Ми розповімо, як боротися з цим захворюванням.

Тендовагініт променево-зап'ясткового суглоба: який буває, симптоми, причини

Варто відзначити, що запалення в цій області може бути викликано декількома причинами: інфекційними та неінфекційними. Тобто самі сухожилля може вражати інфекція, або те, що знаходиться в самому організмі. Існує маса причини виникнення цієї недуги. В основному в ході цього захворювання страждають сухожилля, які запалюються.

Основними симптомами є сильна біль, причому симптоми найчастіше залежать від варіанту захворювання. Тобто інфекційне воно або асептичне. У разі інфекційного тендовагинита, симптоми більш виражені.

Огляд пацієнта

Симптоми інфекційного недуги:

  • Спостерігається пухлина в ділянці сухожиль, зап'ястя або конкретних пальців
  • Пульсуючий біль. Людина від такого болю не може заснути, бо вночі це не дає спати. Біль є досить різкою, інтенсивного характеру і болить, як пошкоджений зуб.
  • Ще одним симптом є погіршення дрібної моторики рук. Людина не може нормально рухати пальцями.
  • Крім цього характерно загальне нездужання, може підніматися температура.
  • При інфекційному тендовагініті часто спостерігається збільшення лімфовузлів під пахвами. Це говорить про скупчення інфекції.
Ортрез

Асептичний тендовагініт виявляється абсолютно по-іншому. Якщо він хронічний, то із симптомів може бути тільки незначний, тягнучий біль, який посилюється при натисканні на пальці. Час від часу можуть спостерігатися загострення, в ході яких спостерігається незначний набряк у пальцях, а також незначна біль при натисканні. Захворювання не є смертельним, воно добре лікується. Але якщо ігнорувати симптоми, то це може стати причиною розвитку дистрофічних змін у тканинах і втрати працездатності. Тобто людина може стати інвалідом. Відомий випадок з піаністом Шуманом, який дуже любив грати на фортепіано, але змушений був відмовитися від цих занять за прогресуючого тендовагинита.

Що стосується інфекційного тендовагинита, то він може бути специфічним та неспецифічним. Тобто виникає на тлі туберкульозу або гонореї, коли палички інфікують судини і сухожилля. Якщо це неспецифічний тендовагініт, то інфекція проникає через захворювання інших органів. Наприклад, це може бути ревматоїдний артрит, або бурсит. В такому випадку інфекція розноситься по організму з-за того, що болить якийсь конкретний суглоб або орган. В залежності від цього і вибираються способи лікування цієї недуги.

Діагностика недуги

Способи лікування тендовагинита променево-зап'ясткового суглоба

Варіанти:

  • Для специфічного лікування і гнійного тендовагинита, тобто які виникають на тлі інфекції, призначають антибактеріальні засоби. Вибір антибіотиків залежить від аналізу крові і проведення чутливості на антибіотик. Відповідно, якщо тендовагініт виник із-за серйозних захворювань, таких як гонорея або туберкульоз, то необхідна терапія даних недуг.
  • Що стосується асептичного тендовагинита, який викликаний зовсім не інфекцією, а виник з-за травми або постійної навантаження на сухожилля, в такому випадку рекомендується повна іммобілізація хворої кінцівки. Тобто накладаючи гіпс або ортрез на руку, для того щоб знерухомити пальці та кисть.
  • Корисні охолоджуючі пов'язки, які допомагають зменшити набряки, знизити болючі відчуття. Прикладають лід або спеціальні мазі з охолоджуючим ефектом. В основному в склад входить ментол. Якщо спостерігається дуже сильний біль, проводять уколи блокади з Дипроспаном, тобто з кортикостероїдами. Такий варіант використовується у важких випадках, коли людина не може нормально спати і жити з-за сильного болю. Дуже добре допомагає впоратися з неспецифічним тендовагінітом ударна терапія та інші варіанти фізіотерапії. Тобто це електрофорез або ультразвукова терапія, яка дозволяє проникати ліків глибоко всередину сухожиль і зв'язок.
  • Якщо це хронічний тендовагініт, часто виникають рецидиви, які переходять у гостру форму, людина постійно відчувають біль, то в такому разі призначається оперативне втручання з висіченню запалених сухожиль і зв'язок. У таких випадках показана трансплантація штучних або натуральних зв'язок, які взяті з інших областей опорно-рухового апарату.
  • Найбільш небезпечним є тендовагініт мізинця, а також великого пальця. Справа в тому, що в цих областях сухожилля незамкнуті, а далі переходять у верхню частину руки. Відповідно хвороба може спровокувати виникнення бурситу ліктя або навіть плечового суглоба. У таких випадках необхідно використовувати антибіотики і намагатися зупинити поширення інфекції з інших тканин.
Тендовагініт

Тендовагініт — не дуже страшна хвороба, але може стати причиною інвалідності і порушення рухливості пальців.

ВІДЕО: Тендовагініт зап'ястя