Як боротися з рідиною в колінних суглобах, чому в колінах з'являється зайва рідина, як позбавитися від рідини в суглобах: медикаментозні методи і рецепти народної медицини

Коліна – це великі суглоби людського організму, на які ми тиснемо усією своєю вагою. Незважаючи на їх міцну фіксацію і природні захисні механізми, вони теж схильні до різних захворювань, внаслідок чого в них може накопичуватися синовіальна рідина. Якщо з вами трапилася така неприємність, то потрібно негайно звертатися за лікарською допомогою.

Чому в колінах з'являється зайва рідина?

Організм – це чітко налагоджений механізм, і якщо в роботі будь-якого органу відбувається збій, то це часто призводить до всіляких ускладнень. Скупчення рідини в колінних суглобах (так званий «застій рідини» — синовіт), наприклад, найчастіше є наслідком різного роду пошкоджень:

 • попадання інфекції всередину суглоба або переохолодження на тлі попередньої травми – розтягнення, розриву зв'язок, травмування меніска
 • перелом кісток суглоба
 • гемоартроз (коли відбувається крововилив всередині суглоба)
 • бурсит (запалення навколосуглобових сумки)
 • всілякі артрити і подагра
 • червоний вовчак
 • гемофілія (незсідання крові).
Рідина

За статистикою, синовіт вражає людей у віці старше 55 років. Симптоматика захворювання виражається, насамперед, припухлістю колінного суглоба (іноді дуже значною – аж до деформації), біль (спочатку тупий, але з часом – наростаючій), порушенням рухливості, іноді – підвищеною температурою тіла з почервонінням ураженого суглоба. Якщо синовіт стає хронічним, то всі ці симптоми стають менш яскраво вираженими. А якщо реактивний синовіт, то взагалі дуже схожий з алергічними проявами.

Якщо ви спостерігаєте у себе ці симптоми, та ще й після перелічених вище пошкоджень коліна, терміново біжіть до фахівця і не забудьте детально розповісти про свою історію хвороби.

Правильний діагноз, як і методи лікування, може визначити тільки кваліфікований лікар – терапевт, травматолог-ортопед або хірург. Як правило, після вислуховування скарг пацієнта і вивчення анамнезу, доктор призначає УЗД або рентген, а також загальний аналіз крові.

Методи лікування: як позбутися від рідини в суглобах?

Першим кроком до одужання є забезпечення повного спокою для потерпілого коліна і накладення на нього еластичного бинта.

 • Для видалення скопилася рідини лікарі використовують або спеціальний шприц з довгою тонкою голкою, або проводять хірургічне втручання – як правило, з використанням місцевої анестезії.
 • Щоб зняти больовий синдром, вам можуть знадобитися знеболюючі засоби, а для боротьби з запальним процесом і якнайшвидшого загоєння – мазі (негормональні і гормональні) і введення в суглоб антибіотика.
Прибрати зайву рідину

Також призначаються імуностимулюючі препарати, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури і масаж.

Якщо пацієнт з якихось причин не отримує належну допомогу, то ускладнення можуть бути дуже неприємні: сильна деформація коліна, зношування хрящової тканини, повна втрата рухливості суглоба, що тягне за собою його заміну на імплант.

Як позбутися від зайвої рідини в коліні народними засобами?

На жаль, позбутися рідини в коліні без лікарської допомоги неможливо — годі й намагатися, адже так можна здорово нашкодити собі.

Лікуємо народними методами

Але трохи полегшити свій стан можна наступними способами:

 • Створити суміш з однієї склянки трави живокосту і 200 г свинячого жиру, яку втирати в ушкоджений суглоб.
 • Накладення йодної сітки – але лише після консультації у ендокринолога.
 • Змішати курячий жовток з крупною сіллю в пропорції один до одного, нанести на коліно і максимально довго носити пов'язку.

Профілактика при сини

Щоб убезпечити свої коліна, потрібно дотримуватися кількох простих порад фахівців:

 • людям, які професійно займаються спортом або відчувають сильні навантаження, потрібно систематично консультуватися з ортопедами.
 • якщо у вас діагностували якесь суглобне захворювання, то його необхідно вчасно і правильно лікувати.
Профілактика
 • протягом життя потрібно підтримувати стан суглобів під контролем, підібравши відповідні вправи.
 • слід стежити за вагою, щоб надмірно не перевантажувати суглоби.

Відео: Найпростіший спосіб позбутися від рідини в суглобі