Защемлення нерва в тазостегновому суглобі: причини, симптоми, діагностика, комплексні методи лікування. Застосування альтернативних методів лікування при защемленні нерва в тазостегновому суглобі. Виняток виникнення защемлення нерва в тазостегновому сугло

Защемлення нерва в кульшовому суглобі — вкрай болісно. Як же позбутися цього неприємного відчуття?

Зміст

Якщо уважно розглянути як розташовані нерви на тілі людини, то ви обов'язково побачите, що самий великий і товстий нерв розташовується від попереку вниз, через грушовидну м'яз на нозі. Це так званий сідничний нерв. І як ви розумієте, запалення самого великого нерва несе певні труднощі своєму господареві. Найпоширеніша біль в поперековому відділі і задньої поверхні ноги – це защемлення сідничного нерва. Здавлюється нерв безпосередньо у відділах до нього примикають: поперековий відділ хребта і грушовидна м'яз на сідниці.

Защемлення сідничного нерва відбувається в ряді випадків. Травми, розбухання грушоподібної м'язи, наявність пухлин в даній області або остеохондроз хребетного стовпа.

Причини виникнення защемлення нерва в тазостегновому суглобі

Різні причини, які викликали защемлення нерва в тазостегновому суглобі лікуються по-різному.

 • Якщо сталося переохолодження або м'язовий спазм достатньо, просто утеплити дану область.
 • Якщо нерв защемлений після травми, знадобиться і медикаментозне лікування і спеціальна гімнастика, методи спрямовані на розтягування хребетного стовпа.
 • Ну, а якщо є наявність пухлини, то має місце тільки хірургічне втручання.

Лікуванням защемлення нерва в тазостегновому суглобі займається лікар-терапевт, вертебролог, хірург, травматолог та інші.

Місця болю при защемленні

Причини виникнення защемлення нерва в тазостегновому суглобі можуть бути самі різні:

 1. У 30% випадків у защемлення сідничного нерва лежить травма. Причому це може бути, наприклад, ви посковзнулися на вулиці і приземлилися на таз. Або неправильно стали ногою і впали на область сідниць.
 2. Так само защемлення сідничного нерва може викликати запалення. Набряк м'язів, які його оточують. Не зовсім правильне розташування тіла, коли ви сидите (нахил в ту або іншу сторону). Може виникнути після надмірного фізичного навантаження (стрибок, не вдале приземлення, біг, тривалі піші прогулянки).
 3. Защемлення сідничного нерва може відбуватися від остеохондрозу хребта та наявності в ньому гриж. Особливо в поперековому відділі. В даному випадку здавлюються нервові закінчення, що виходять з хребетного стовпа. Біль поширюється по всьому нерву.
 4. Переохолодження. У народі кажуть: «застудил нерв». Так буває, коли ви надмірно замерзаєте особливо в області попереку та ніг. Можливо, ви купалися в дуже холодній воді, або взимку не досить теплий одяг наділи. Це відбувається тому, що переохолодження викликає м'язовий спазм і нерви, що проходять через м'язи, затискаються.
 5. В окремих випадках защемлення нерва може викликати наявність пухлини в даному відділі хребта.

Симптоми, що виникають при защемленні нерва в тазостегновому суглобі

Симптоматика защемлення сідничного нерва досить стійка і ясна, на її основі ваш лікуючий лікар зможе поставити вам діагноз.

 1. Часто перше, що відчуває пацієнт це різкий біль, що пронизує всю ногу з задньої сторони.
 2. Біль, що виникає в районі попереку і віддає в сідницю (простреливающая біль)
 3. Деякі неприємні відчуття в області ніг: холод, жар, поколювання, каузалгия.

Іноді защемлення нерва в тазостегновому суглобі супроводжується високою температурою, станом ознобу, підвищеним потовиділенням.

Як діагностується защемлення нерва в тазостегновому суглобі?

По загальній клінічній картині, наявний у даного захворювання, лікар відразу може визначити це. Під час огляду пацієнта, лікар проходить пальцями по хребетному стовпа і м'язів сідниць. Але для визначення істинної причини виникнення защемлення нерва в тазостегновому суглобі так, необхідні різні додаткові дослідження.

Важлива діагностика
 • Рентген поперекового і тазового відділів хребта.
 • Магнітно-резонансна томографія хребта і м'язів його оточуючих.
 • Комп'ютерна томографія хребетного стовпа.
 • Ультразвукове обстеження хребта.
 • Різні дослідження в умовах лабораторій (аналізи сечі і розгорнутий загальний аналіз крові, біохімія крові).

Комплексні методи лікування защемлення нерва в тазостегновому суглобі

Методологія лікування защемлення нерва призначається лікарем. Щоб повністю вилікувати цю недугу і більше не проявлявся рецидив потрібен цілий ряд заходів, і напрям має бути прийняте на те, щоб прибрати активну причину виникнення захворювання.

Лікування

Розрізняють сім методів лікування:

 1. Введення знеболюючих препаратів.
 2. Курсовий прийом протизапальних засобів.
 3. Відвідування фізіотерапевтичного кабінету.
 4. Лікувальні вправи і загальний масаж (масаж попереку з допомогою валика).
 5. Застосування альтернативних методів лікування (голковколювання, припікання активних точок, східна медицина).
 6. Дотримання режиму і рухової активності.
 7. Правильне харчування (дотримуватися дієти 5 столу).

Введення знеболюючих засобів

Так як защемлення сідничного нерва приносить значну біль пацієнтові, лікар призначає засоби, що знімають больові відчуття. Це дозволяє на якийсь час дати пацієнту перепочинок у відчутті болю, тому що вона може бути досить значною.

Лікар терапевт або вертебролог призначають такі препарати як:

 • кетанов
 • німесил
 • анальгін
 • кетарал

Іноді робиться новокаїнова блокада. Ліки вживаються як перорально, так і ін'єкційно. Потім лікар переводить пацієнта на прийом НПЗЗ.

Курсовий прийом протизапальних засобів

Нестероїдні протизапальні препарати зменшують біль і патологічний процес запалення. НПЗП блокують фермент циклооксиназу (ЦОГ), яка бере участь у процесі утворення простагландинів — речовин, що утворюються в місці пошкодження тканин і викликають запалення і біль.

Таким чином зменшується вираженість симптомів. При зняття набряклості менше стає діаметр самого нервового волокна і защемлення проходить. Коли процес тільки почався, і почалося лікування НПЗП призначають ін'єкційно. При проходженні деякого часу, зазвичай 5-6 днів переходять на прийом коштів перорально.

З НПЗЗ призначають:

 • диклофенак
 • вольтарен
 • диклак
 • моваліс
 • нимисулид
 • німесил

Мазі, гелі, лосьйони – долобене гель, 10% диклофенак, артрозилен гель, Бен-Гей, бутадіон, быструмгель 2,5%.

НПЗЗ

Відвідування физиотерапевтичекого кабінету

Призначення відвідування фізіопроцедур відбувається в період, коли основна біль знята, але ще залишилися деякі больові відчуття. Ця методика дозволять остаточно зняти м'язовий набряк, допомогти лікарських засобів досягти потрібного рівня в організмі, відбувається ефективне зняття больового синдрому і досягається відмінний результат по зняттю процесів запалення.

З физотерапевтических процедур призначають наступні:

 • гель-элекрофарез
 • діадинамотерапія
 • застосування магнітних полів
 • лазерне лікування
 • УВЧ-терапія
 • парафінотерапія
 • лікування брудом
 • перлинні ванни
 • дошка Євмінова

Лікувальні вправи і масаж

Лікувальна гімнастика і масаж призначаються в період ремісії, коли больові відчуття вже позаду або в неї так сильно виражені. Ці заходи дозволяють зняти біль. Однак потрібно уважно поставитися до періоду їх початку, щоб не спровокувати знову хворобливі стани.

Тільки в період ремісії
 • Масаж дозволяє розслабити м'язи, зняти набряклість, тим самим усунути причину болю. Так само добре працює місцевий масаж сідниць.
 • Масаж чудово підсилює протягом крові і дозволяє відновитися обмінним процесам в місці защемлення нерва в тазостегновому суглобі.
 • Лікувальна гімнастика призначається лікарем, як правило відразу, після зняття гострого болю. Вправи дозволяють розробляти хребці, і сприяють посиленню кровотоку, що в свою чергу призводить до правильного харчування нервових закінчень.
 • Вправи підбираються безпосередньо в кабінеті лікувальної фізкультури, і можуть бути самими різними. Для вправ також застосовують спеціальну методику доктора Євмінова, з використанням дошки.

Застосування альтернативних методів лікування при защемленні нерва в тазостегновому суглобі

Альтернативні методи впливу на організм так само застосовні для лікування. Впливу, що використовуються, в ході лікувальних заходів, також мають спрямування на посилення кровотоку, зняття процесу запалення в даній області, зменшення набряку, і обов'язкова дія — зняття болю. Однак завжди потрібно пам'ятати, що ці методи так само повинен проводити людина з медичною освітою. Для того, щоб лікар мав уявлення, що відбувається в організмі пацієнта. Найголовніша умова — не нашкодити!

Дотримання режиму і рухової активності

Коли хворий знаходиться в гострому періоді захворювання, потрібне положення – це лежачи. Після зняття болю і запалення рухова активність повинна зростати. Починати потрібно з простих прогулянок під наглядом близької людини. Після цього можна переходити до лікувальної фізкультури.

Потрібно дотримувати режим дня, вчасно лягає і вставати. Сон повинен тривати не менше 8 годин, для того щоб відновні процеси встигли пройти в організмі хворого.

Важлива активність після зменшення болю

Правильне харчування

Під час захворювання хворому слід дотримуватись деяких обмежень у харчуванні. Для того щоб не виникало зайвий набряк тканин не слід є:

 • солоне
 • копчені продукти
 • ковбасні вироби
 • гострі продукти і спеції (пряні)

Рекомендується дотримуватися спеціально розробленої дієти, так званої: «5 стіл». Дозволені овочі, фрукти, зелень, з м'ясних продуктів кролятина, біле м'ясо курки, індичка. М'ясні продукти повинні бути приготовані на пару, любо відварні. Супи і бульйони тільки другий води.

Профілактика виникнення защемлення нерва в тазостегновому суглобі в майбутньому: що для цього потрібно?

Після проведеного лікування защемлення нерва може виникати неодноразово. Для того щоб уникнути рецидиву захворювання слід дотримуватися певних правил:

 • Продовжувати методи лікування всього хребетного стовпа та окремих його ділянок.
 • Не сильно навантажувати ногу, на якій було защемлення.
 • Приділяти увагу тому, як ви сидите (не сідайте так, щоб искривлялся хребетний стовп, занадто м'які крісла).
 • Продовжуєте виконувати лікувальну гімнастику.

Відео: Основна причина гострих болів у попереку