Кіста Беккера колінного суглоба: причини виникнення, симптоми, діагностика, медикаментозне лікування та народними методами, профілактика, вправи

Якщо у вас виявилася кіста Беккера, то зі статті ви дізнаєтеся, що як вилікувати цю недугу.

Кіста Беккера (її ще називають грижею або бурситом підколінної ямки) є наслідком запалення, що утворився в колінному суглобі, і має вигляд горбка, зосередженого в підколінній ямці. Вона стає явною вже в досить зрілому стані, коли нею стискаються судини і нерви. Наслідком такого здавлювання є біль і дискомфорт при роботі коліна, виникають проблеми з його згинанням, не виключено і оніміння в області підошви.

Причини появи кісти Беккера

Запалення в зоні колінного суглоба провокує скупчення зайвої рідини в межсухожильной сумці, що збільшується в розмірах, отчого виникають больові відчуття, найчастіше виникають після значних фізичних навантажень.

Підрозділів на види кісти Беккера не існує. Найчастіше, як показує статистика, зустрічається у жінок, у дітей прояви хвороби практично не фіксуються.

Кіста

Причини прояву захворювання криються в проблемах з менисками, травмах суглоба або його хрящів, також у запальних процесах, наприклад, ревматоїдному артриті. Спровокувати кісту Беккера можуть різні артрози, синовіт. Відомі випадки виникнення хвороби без всяких видимих причин.

Симптоми кісти Беккера

Початок захворювання, як правило, не має яскраво виражених симптомів, можливі лише невеликі дискомфортні відчуття. Але із зростанням розмірів кісти все більше відбувається здавлювання нервових волокон, що викликає больові відчуття в колінному суглобі при його русі.

 • Кіста має щільну пружну консистенцію, зосереджена в підколінній ямці.
 • У разі великої пухлини біля суглоба в стоячому положенні зазвичай спостерігається напруженість біля коліна, при його згинанні припухлість стає менше, іноді може зовсім зникати.
 • Біль може виникнути у литкових м'язах, особливо якщо людина багато ходить або долає великі сходові прольоти.
 • Зафіксовані в історії хвороби, в яких кіста спонтанно зникала або, навпаки, залишалася на місці довгий час.


Точний діагноз встановлює травматолог або ортопед. Крім фіксації клініки, оцінки зони зосередження припухлості і амплітуди руху суглоба, застосовують ультразвукове дослідження, МРТ коліна.

Потрібно відвідування лікаря

Іноді доводиться підключати такі методи дослідження, як рентген або комп'ютерна томографія. Щоб підтвердити оцінку, можливий також аналіз синовіальної рідини, отриманої в результаті пункції пухлини.

Лікування кісти Беккера

Можливо медикаментозне лікування та оперативне втручання. У першому випадку проводиться пункція, видаляє рідина, а потім вводяться кортикостероїдні препарати, такі як гідрокортизон, глюкокортикоїди типу або дипроспана флостерона.

 • Разом з цим приділяється увага і причини, що призвела за собою кісту Беккера: наприклад, артриту або травми меніска. Тут на допомогу приходять різні компреси, мазі, мають протизапальну дію, фізіотерапія (електрофорез, УВЧ, грязьове обгортання, прогрівання озокеритом), медикаментозна блокада.
 • Можна полегшити стан (але не вилікувати хворобу!) і в домашніх умовах, дотримуючись щадний режим навантажень, відводячи достатньо часу на відпочинок лежачи з піднятими ногами, застосовуючи еластичний бинт, користуючись милицями або ортопедичної тростиною.
 • Зменшити біль допомагають ібупрофен, дексалгін. Можливі також компреси з льодом.
 • Операція призначається в тому випадку, якщо кіста давня, широко локалізована, а також, якщо консервативне лікування не дає ефекту. Проводиться вона, як правило, із застосуванням місцевої анестезії методом розрізу, прошивання та перев'язування ділянки, де сухожильна сумка стикується з суглобом, і подальшим видаленням кісти.
 • З недавнього часу для подібної операції широко застосовується артроскоп, що істотно знижує травматичність проведеної операції.
Лікування важливо

Якщо кіста розривається, можуть виникнути проблеми, пов'язані з виникненням тромбів, оскільки рідина здатна здавлювати кровоносні судини гомілки, що призводить до погіршення кровообігу і набряків. Тромб, відірвавшись, може потрапити в легені, спровокувавши тромбоз, тромбофлебіт і навіть важке захворювання — тромбоемболію легеневої артерії.

Рідше, але все ж зустрічаються ускладнення у вигляді некрозу кісток і м'яких тканин, нагноєння, остеомієліт.

Альтернативні методи лікування кісти Беккера : народні засоби

Порадившись з лікарем і, отримавши його згоду, можна доповнити лікування такими рецептами:

 1. Малина і бузина. Відвар листя цих рослин, взятих у рівних частинах, промити і півгодини запарювати в 100 мл окропу. Укласти в плівку і прикласти до опухшему місцем на 2 години.
 2. Чистотіл. Запарити стебла молодих рослин, настояти протягом 15 хв. Так само накласти на хворе місце.
 3. Золотий вус. Свіжі рослини подрібнити, скласти в банку і залити окропом. Наполягати 20-21 день. Проціджену суміш приймати по 2 ст. л. двічі на добу, а решту гущу прикладати до пухлини.

  Народне
 4. Алое. По чайній ложці соку алое і лимона з'єднати з 1 г потовченого стрептоциду. Прикладати пов'язку з сумішшю на ніч.

Профілактика появи кісти Беккера

Насамперед це своєчасне і ретельне лікування основної хвороби суглобів, уникнення їх травмування, для чого можна користуватися наколінниками. Важливими при цьому дотримання правильного харчування і відсутність надмірної ваги, активний спосіб життя, шкідливі звички також бажано залишити в минулому.

Вправи

 • Обв'яжіть коліно стрічковим еспандером і закріпіть його. Надіньте петлю пристосування на ногу і відходите від місця кріплення еспандера так, щоб він розтягнувся. З таким додатковим опором розгинайте кінцівку.
 • Сядьте і утяжелить щиколотки масивними предметами. Випряміть ноги, потім згинайте їх в колінах.
 • Сядьте на підлогу, підтягніть до грудей здорову кінцівку, хвору ж – піднімайте з додатковим вантажем.
 • Можна також масажувати м'язи тенісним м'ячиком.
Вправи

Головна умова одужання – своєчасне звернення до лікаря. Тоді з великою часткою ймовірності ви зможете уникнути необхідності застосовувати більшість описаних вище методів лікування.

Відео: Небезпечна кіста Беккера?