Способи медитації для розслаблення психіки: мантри, сутри, техніка аутотренінгу, візуалізація, дихання

Інструкція по проведенню медитації для розслаблення психіки.

Медитація — це відмінний спосіб розслабитися, позбавитися від нав'язливих думок. Саме блукають думки в нашій голові не дають спокою, викликаючи тривожність, а також стрес і депресію. У цій статті ми поговоримо про способи медитації і їх цілющі властивості.

Способи медитації: огляд

Існує безліч варіантів медитації. Їх принципова відмінність у тому, що необхідно концентруватися на різних об'єктах.

Огляд способів медитації:

 • Техніка візуалізації
 • Техніка контролю дихання
 • Європейський варіант — аутотренінг
 • Концентрація на конкретному предметі
Медитація

Медитації для розслаблення психіки: аутотренінг, візуалізація, техніка дихання

Особливості:

 • В техніці візуалізації необхідно під час розслаблення представляти себе здоровим, сильним, багатим. Саме таким, яким ви хочете себе бачити. Тобто, якщо у вас проблеми з якимось органом, необхідно уявляти, що цей орган здоровий і направляти позитивну енергію саме на нього.
 • Є й інша техніка, яка пропонує зупиняти свою увагу не на представлення якогось предмета, а на фізіологічних відчуттях. Дуже часто медитацію поєднують з різними напругами м'язів. Тому необхідно відразу напружити певну групу м'язів, а потім різко розслабити. Саме на цих м'язах необхідно постійно концентрувати свою увагу, а також на своїх відчуттях. Таким чином, ви самі направляєте думки в потрібне русло. Тобто, тепер вони не поневіряються. У вас є конкретна задача — ви контролюєте стан м'язів свого тіла.
 • Як не дивно, але європейським варіантом медитації є простий аутотренінг. Необхідно лягти, розслабитися, закрити очі і повторюйте вголос: «Я спокійний, вільний, моє тіло розслаблюється, проблеми залишають». Це відмінний варіант, який дозволить розслабитися і налагодити психологічний стан.
 • Також відмінним варіантом медитації є використання концентрації уваги на диханні. Таким чином всі ваші думки концентрується на тому, як ви дихаєте. Необхідно на 4 рахунки робити вдих, на 8 рахунків видих. При цьому вдих робиться через ніс, а видих через рот. Поступово необхідно додавати між вдихами видихами затримку дихання на 4-10 секунд. Такі вправи допоможуть наситити організм киснем, а також поліпшать роботу внутрішніх органів. Крім того, дозволять сконцентрувати увагу виключно на диханні, тим самим відволіктися від інших проблем, які можуть турбувати людину.
 • Ще одним простим варіантом медитації, є використання візуалізації, але при цьому не потрібно собі нічого представляти. Необхідно концентрувати увагу на конкретному предметі. Для цього необхідно вимкнути в кімнаті всі джерела світла, закрити штори і поставити на столі свічку. Запалити її, влаштуватися зручніше. Підійде поза лотоса. Необхідно спостерігати за полум'ям свічки, вдивляючись у вогонь. Думати ні про що не треба. Необхідно постійно дивитися на свічку, і як можна рідше моргати. Якщо ви не можете довго не моргати, а на очах з'являються сльози, це добра ознака. Він говорить про те, що ви достатньо розслабилися.
Медитація

Медитація розслаблення: сутри, мантри і звук

У класичному варіанті медитації часто застосовуються сутри. Це спеціальне словесний супровід процесу. Але при цьому немає необхідності вимовляти слова вголос. Всі вони вимовляються про себе. Це своєрідне звуковий супровід у вас в голові. Звучить це приблизно так:

«Я легкий і спокійний, добре йду по життю. Мене нічого не нервує, я абсолютно спокійний і здоровий».

Спеціально підібрана музика під час медитації також сприяє розслабленню і посилення процесу.

Чудовим супроводом медитація можуть стати мантри. Це певні звуки, які допоможуть налаштуватися на хвилю розслаблення і концентрації уваги. При цьому вдається повністю розслабитися і відійти від усіх проблем. Основними стають лише звуки, які ви чуєте. Думки вас покидають й ви розслабляєтеся.

ВІДЕО: Мантри для медитації

Існує маса варіантів, які дозволять вам розслабитися після медитації. Основними варіантами є використання візуалізації. Необхідно лягти на підлогу, ноги і руки витягнуті. Руки по швах, потрібно закрити очі. Дихайте повільно. Спочатку це можна робити під рахунок, тобто комбінувати концентрацію уваги на рахунку, а потім візуалізацію. Як тільки ваше дихання стане рівним, розслабленим, можете приступати до візуалізації.

Медитація-візуалізація

Техніка візуалізації з застосуванням сутри:

 • Уявіть, що ви лежите на зеленому лузі, на свіжій, м'якій траві. Дихайте повільно, дивіться на хмари, синє небо
 • На вашу груди села метелик. Намагайтеся дихати ще повільніше, щоб не злякати комаха
 • Уявіть, що по галявині бігають зайці, на деревах птахи, які співають мелодійні пісні. Помилуйтеся цим всім, розслабтеся
 • Відійдіть від всіх проблем, насолоджуючись красою луки. Не поспішайте швидко припиняти медитацію. Виходити з стану необхідно повільно і поступово
Медитація Кундаліні

Медитувати дуже просто. Можете скористатися європейської або індійської технікою. Все залежить від ваших уподобань і бажання. Ці техніки в кінцевому підсумку мало чим відрізняються, бо дозволяють домогтися повного розслаблення.

ВІДЕО: Музика для медитації